15 Yayınlama Platformu

(Product)

Tek başına ya da bir platforma bütünleşik olarak çalışan xAPI uyumlu yazılımlardır.

Absorb LMS

Firma: Absorb Software

Web Adresi: https://www.absorblms.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Absorb LMS aralarında ABD Enerji Bakanlığı, Adobe, Oakley, NYU ve Rolls Royce Motorcars dahil olmak üzere 500’den fazla kuruluşa lisanslıdır. 1.2 milyon öğrencinin aktif Absorb hesapları olduğunu tahmin ediyoruz .
AICC, SCORM ve xAPI’yi destekliyoruz ve Vanderbilt Üniversitesine ait özel bir projede Rustici Software ile yakın bir şekilde çalıştık. Standart SaaS modelimiz kendi xAPI motorunu kullanarak xAPI kurs desteği sunarken, Vanderbilt sürümü Rustici LRS ve Rustici Engine ile doğrudan bütünleşme içerir.

Articulate

Firma: Articulate

Web Adresi: https://articulate.com/360/storyline

Ülke: Amerika

Açıklama:
Articulate, Storyline ve Presenter ürünlerini kullanarak xapi özellikli e-öğrenme kursları oluşturan bir uygulamadır.

Axcelerate

Firma: aXcelerate

Web Adresi: https://www.axcelerate.com.au

Ülke: Avustralya

Açıklama:
aXcelerate, eğitim kurum ve kuruluşlarına akredite olmayan ve yetkinlik tabanlı programlara yönelik bir dizi harmanlanmış öğrenme olanaklarını yönetmeyi sunan bulut tabanlı eğitim ve öğretim yönetim sistemidir. Ayrıca aXcelerate, iş akışı otomasyonunu, temel öğrenme ve iş metriklerini izlemek için güçlü ve anlık raporlama araçlarını ve bir REST API aracılığıyla diğer iş sistemleriyle bütünleşmeyi de içermektedir. aXcelerate, akredite edilmiş kazanımlarla eşleştirilebilecek resmi / gayri resmi öğrenme etkinliklerinin yakalanmasını kolaylaştırmak için “Experience API” ile bütünleşir.

Blackboard

Firma: Blackboard

Web Adresi: http://www.blackboard.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Blackboard kullanıcıların xAPI içeriklerinde içe aktarma, yayınlama ve raporlama işlemlerini yapabilmeleri için xAPI desteğini eklemektedir. 90 ülkede 100 milyon kullanıcının üzerinde kullanılmaktadır.

Brainier

Firma: BRAINIER Solutions

Web Adresi: https://www.brainier.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Brainier kullanıcılarına xAPI içeriklerini aktarma, yayınlama ve raporlama gibi özellikleri Elan platformları aracılığıyla sağlamaktadır.

BrandLX

Firma: BrandLX

Web Adresi: http://www.mybrandlx.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
BrandLX, bir öğrenme yönetim sistemini (LMS) tam özellikli bir ödül platformuyla birleştiren yeni nesil bir mobil öğrenme platformudur. Bulut tabanlı olan ürün, kullanıcı etkinliklerini ve ödüllerini xAPI xAPI ifadeleri olarak kaydeden ve raporlayan kurs yazma araçlarını ve yerleşik bir LRS’yi içerir. Bu araçlar birlikte eğitici ve pazarlamacılara “markalaşmış öğrenme deneyimlerini” oluşturmak, yönetmek ve pazarlamak için birleşik bir sistem sunar.

Brillium

Firma: Brillium

Web Adresi: https://www.brillium.com/ 

Ülke: Amerika

Açıklama:
Brillium, veri toplama, içerik gönderme, testleri, sınavları, sertifikaları ve anketleri yönetebilme ve sonuç analizi yapabilme özelliklerine sahip olan bir yazılımdır. Toplanan tüm analiz sonuçları xAPI yoluyla LRS’ye gönderilir.

BrindleWaye

Firma: BrindleWaye

Web Adresi: http://brindlewaye.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Bağımsız bir LRS raporlama aracı olarak xAPI desteğini içerir.

Captivate (CP)

Firma: Captivate

Web Adresi: https://www.adobe.com/products/captivate.html

Ülke: Amerika

Açıklama:
Adobe, Captivate (7+), SCORM ve AICC yayınlama seçenekleri ile birlikte xAPI 1.0 desteği içerir. Kullanıcılar, HTML5’ten  YouTube videoları ile içerikleri oluşturabilir. XAPI desteğinin eklenmesiyle, Captivate ile oluşturulan kurslar xAPI desteğine sahip herhangi bir LMS’de çalışmak üzere xAPI paketleri olarak dışa aktarılabilir.

Cloud Studio

Firma: Cloud Studio

Web Adresi: http://cloudstudio.webaula.com

Ülke:
Brezilya
İrlanda

Açıklama:
Cloud Studio yazma aracı kursları, SCORM 1.2, SCORM 2004 veya Experience API izleme ile Flash veya HTML5’te yayınlanabilir.

Composica

Firma: Qarbon

Web Adresi: https://composica.com/ 

Ülke: Amerika

Açıklama:
Composica’nın bulut tabanlı, ortak çalışma platformu, HTML 5 içeriğini xAPI, SCORM, Web, Exe ve PDF olarak yayınlayabilir. Yayınlanmış kurslara herhangi bir platformdaki herhangi bir cihazdan erişilebilir. Yazarlar, tasarımcılar ve KOBİ’ler mutlak yaratıcı özgürlüğe ve son derece özelleştirilebilir, etkileşimli dersler, sınavlar ve oyunlar oluşturmak için birlikte çalışma becerisine sahiptir. Composica bir yazma aracından daha fazlası olup işbirlikçi bir yazma platformudur.

Content Controller

Firma: Rustici Software

Web Adresi: https://rusticisoftware.com/products/content-controller/?_ga=2.48090791.1208795396.1545224222-961206571.1545224222

Ülke: Amerika

Açıklama:
Content Controller, içeriğinizi merkezi olarak barındırmanızı ve yüzlerce LMS’ye sorunsuz bir şekilde teslim etmenizi sağlayan web tabanlı bir uygulamadır. Dağıtım mücadelelerine ve hantal manuel dağıtıma elveda deyin. Sürümleri otomatik olarak güncellemeye, içerik lisanslarını zorlamaya, ders analitiğini yakalamaya ve birden çok dili kolayca yönetmeye merhaba deyin. Tamamen yeni bir dünya.

Curatr

Firma: HT2Labs (R&D)

Web Adresi: https://www.ht2labs.com/curatr

Ülke: İngiltere

Açıklama:
Curatr, eğitmenlerin herhangi bir dijital içeriği öğrenim amaçlı bir sosyal oyuna dönüştürmelerini sağlayan çevrimiçi bir platformdur. Experience API’sı, platformlarının temel bir parçasını oluşturur ve üstdüzey kullanım verilerini herhangi bir xAPI tarafından etkinleştirilen LRS veya LMS’ye sorunsuz bir şekilde bildirmek için gelişmiş izleme ve kişiselleştirme özelliklerine olanak tanır.

KnowledgeDeliver LMS

Firma: Digital Knowledge Co., Ltd.

Web Adresi: https://www.digital-knowledge.co.jp/en

Ülke: Japonya

Açıklama:
Digital Knowledge, KnowledgeDeliver LMS’i ile Japonya’daki Experience API’sine öncülük etmektedir. KnowledgeDeliver, SCORM ve Experience API standartlarının her ikisine de destek sağlayan tam özellikli bir LMS’dir.

Digitalchalk

Firma: Staff Bios

Web Adresi: https://www.digitalchalk.com

Ülke: İngiltere

Açıklama:
DigitalChalk, herhangi bir organizasyon için esnek ve uygun maliyetli bir eğitim sunar. Düzenleme ve uyarlama araçlarının olduğu merkezi bir LMS sistemine sahiptir. DigitalChalk, kullanıcıların istedikleri LRS’yi seçmelerine imkan vermektedir. Ayrıca LMS aracılığıyla tüm öğrenen aktiviteleri için ifadeler göndermelerine olanak tanıyan xAPI’yi desteklemektedir. DigitalChalk, desteği yalnızca xAPI paketleriyle sınırlı tutmamış olup aynı zamanda video, dosyalar, testler, anketler, oyunlar ve daha fazlası için xAPI uygulamaktadır.

Docebo

Firma: Docebo

Web Adresi: https://www.docebo.com

Ülke:
Amerika
İngiltere
Kanada
Birleşik
Arap Emirlikleri
İtalya

Açıklama:
Docebo Cloud, herhangi bir indirme veya güncelleme olmaksızın Bulutta dağıtılabilen “bir hizmet olarak” sunulan web tabanlı bir LMS dir. Bünyesinde xAPI desteği bulundurmakla beraber kullanıcılar kendi xAPI paketlerini de yükleyebilirler.

dominKnow

Firma: dominKnow

Web Adresi: https://www.dominknow.com

Ülke: Kanada

Açıklama:
dominKnow, uzun süredir öğrenme teknolojileri özelliklerinin ve içerik oluşturucuların ve içerik tüketicilerinin her ikisine de getirdikleri avantajların bir parçası olmuştur. Deneyim API’sını alandaki önemli bir evrim olarak görüyoruz ve bu nedenle, büyüyen e-Öğrenim içerik yönetimi ve geliştirme ürünlerimiz için bunu benimsemeye devam ediyoruz.

e-teach

Firma: e-teach

Web Adresi: http://www.e-teach.ch/ChallengeMonitor.php 

Ülke: İsviçre

Açıklama:
e-teach, öğrencilere katılım ve bilgi aktarımı için motivasyon ve yeni gamified yaklaşımlara odaklanmış etkili e-öğrenme çözümleri tasarlayan ve geliştiren bir şirkettir. Hedef kitlenizin rekabet gücünü artırarak oyunlaştırılmış ve etkileşimli bir eğitim sunar.

Easygenerator

Firma: Easygenerator

Web Adresi: https://www.easygenerator.com

Ülke: Hollanda

Açıklama:
Easygenerator, tüm e-öğrenme yazma araçlarını Experience API (xAPI) ile etkinleştirmiştir. Bu, tüm öğrenenlerin verilerini herhangi bir LRS’de izlenmesini sağlar. Mercedes, Kelloggs gibi kuruluşlarca tercih edilmektedir.

edTotal

Firma: edTotal

Web Adresi: http://www.edchunk.com/edtotal

Ülke: Amerika

Açıklama:
EdTotal, etkinlikleri ve raporları herhangi bir cihazdan izleyen bir öğrenme ve etkinlik kayıt deposudur.

eFront

Firma: Epignosis Ltd

Web Adresi: https://www.efrontlearning.com

Ülke:
Amerika
İngiltere
Yunanistan

Açıklama:
eFront, kişiye özel rapor çıktıları sağlaması yönüyle işlevsellik bakımından ödüllü bir LMS’dir. eFront dünya çapında 500’den fazla şirket tarafından kullanılmaktadır ve 25 ülkede ortak ağa sahiptir. eFront, xAPI’nin doğru yöne doğru çok önemli bir adım olduğuna ve herhangi bir cihaz veya öğrenme senaryosunda öğrenme faaliyetlerinin izlenmesine ve raporlanmasına olanak sağladığına inanmaktadır.

eHabilis

Firma: eHabilis

Web Adresi: https://www.ehabilis.es

Ülke: İspanya

Açıklama:
eHabilis, kuruluşların eğitim sürecini modernleştirmek için tasarlanmış bir dizi uygulama içerir. Bir LMS’den çok daha fazlası olup kurumsal bilgiyi geliştirmek ve çalışanların kişisel ve mesleki becerilerini ölçmek ve geliştirmek için bir dizi teknolojik olarak gelişmiş çözümler (LMS, sosyal ağ, içerik yöneticisi ve yazarlık aracı) sunar.

eLearning Company

Firma: eLearning Company

Web Adresi: http://elearning.company

Ülke: Amerika

Açıklama:
eLearning Company, ülke çapında işletmeler, eğitim kurumları ve kamu idareleri için özel öğrenme çözümleri geliştirir. Şirket, gelişmiş öğrenme etkileşimleri, karmaşık senaryolar, değişen öğrenme materyalleri, ilerleme ve öğrenme çıktılarının özel takibi ve raporlaması ile birlikte e-Öğrenim kursları üretmektedir.

eLearning Studios

Firma: eLearning Studios

Web Adresi: https://www.e-learningstudios.com

Ülke: İngiltere

Açıklama:
eLearning Studios, eLearning için geleneksel e-Öğrenim’den sanal gerçekliğe kadar müşterileri için özel çözümlerin doğru karışımını oluşturma konusunda uzmanlaşmış tek durak noktasıdır. Tamamen sürükleyici Sanal Gerçeklik Öğrenme Simülasyonları (VRLS) yaratmakta ve sadece geleneksel öğrenme hedeflerini değil aynı zamanda çok sayıda LRS’ye gönderilebilecek durumsal ve gelişmiş öğrenen verilerini izlemek için güçlü Deneyim API’sinden yararlanan ciddi oyunlar oynamaktadır. e-Öğrenim Stüdyoları, öğrenciye yarar sağlamak için yenilikçi öğrenme teknolojilerini ve tekniklerini keşfetmeye kendini adamıştır – çünkü geleceğin meraklıya ait olduğuna inanırlar.

Elucidat

Firma: Elucidat

Web Adresi: https://www.elucidat.com

Ülke: İngiltere

Açıklama:
Elucidat ile daha kısa sürede daha etkili kurslar oluşturabilir ve öğrenicilerinizi doğrudan LMS olmadan xAPI LRS’leriniz ile takip edebilirsiniz.

EXAM Builder

Firma: Exam builder

Web Adresi: http://www.exambuilder.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Exam Builder, xAPI’yi çevrimiçi test oluşturma uygulamasına entegre eden ve birden fazla LRS ifadeleri yayınlayabilen bir uygulamadır.

Experio

Firma: Realthink

Web Adresi: https://experio.it

Ülke: İtalya

Açıklama:
Realthink, kuruluşların öğrenme ortamlarını geleneksel e-öğrenim sınırlarının ötesine genişletmesini sağlamak için xAPI ve OpenBadge teknolojilerini kullanan yeni ve yenilikçi bir web uygulaması olan Experio’yu geliştirmektedir.

Flipick

Firma: Flipick

Web Adresi: https://flipick.com

Ülke:
Amerika
İngiltere
Hindistan
Malezya

Açıklama:
Flipick, öğrenciler, üniversiteler ve şirketler tarafından kullanılabilecek kendinden destekli öğrenme hizmetleri sunmaktadır. Bu modüller, daha derin kavramsal öğrenmeyi kazanmak ve desteklemek için 2D / 3D animasyonları ve örnek olayları, HTML / CSS3 simülasyonları ve aynı zamanda mock değerlendirmeler kullanabilir. Öğrenme planının her adımı, xAPI aracılığıyla izlenir ve öğrencinin nasıl ilerlediğini görmek için raporlar hazırlanır.

FocalCXM’s StoryPulse

Firma: FocalCXM

Web Adresi: https://FocalCXM’s StoryPulse.focalcxm.com/FocalCXM’s StoryPulse

Ülke: Amerika

Açıklama:
FocalCXM’in FocalCXM’s StoryPulse bir Kurumsal Sınıf Değerlendirme Platformudur. İçeriği eğlenceli ve tüm form faktörleri ile ilgili değerlendirmeleri ve etkileşimleri yapmak için oyunlar ve oyunlaştırma mekaniğinden yararlanır. Platformdaki kullanıcı deneyimlerini izlemek ve analiz etmek için xAPI standardını kullanır. MongoDB veya müşterinin LRS’si üzerinde çalışan xAPI tabanlı LRS yi desteklemektedir. Tüm özellikler HTML 5 tabanlıdır ve platform hem çevrimdışı hem de çevrimiçi modlarda çalışabilir. FocalCXM ayrıca, xAPI kullanarak özel ve üst düzey içerik, CRM çözümleri ve kullanıcı deneyimi yetenekleri geliştirmek isteyen müşteriler için Ürün Geliştirme Danışmanlığı Hizmetleri sunmaktadır.

Formagri

Firma: AgroSupDijon

Web Adresi: http://www.formagri.fr

Ülke: Fransa

Açıklama:
Yüksek okullar veya işletmeler gibi orta ölçekli kurumlar için tasarlanmıştır ve SCORM, AICC ve xAPI içeriğini destekler. Formagri, etkileşim verilerini, ifadeleri ve ilerleme raporlarını kendi kullanıcılarına ve yetkili dış kullanıcılara gösterebilen bir LRS içerir.

GingerApp

Firma: GingerApp

Web Adresi: http://www.gingerapp.co.jp

Ülke: Japonya

Açıklama:
GingerApp LMS izleme verilerinin ve video içeriklerinin detaylı kaydını tutan kendi LRS’ini geliştirmiştir. GingerApp, Japonya’daki büyük şirketlerin çeşitli öğrenme / eğitim / performans izleme ihtiyaçlarına yönelik danışmanlık ve çözümler sunmaktadır.

Glasshouse

Firma: Glasshouse

Web Adresi: https://getglasshouse.com

Ülke: Avustralya

Açıklama:
Glasshouse, öğrenme deneyimleri oluşturmak için HTML5’e duyarlı bulut tabanlı bir araçtır.

gomo Learning

Firma: gomo Learning

Web Adresi: https://www.gomolearning.com

Ülke:
İngiltere
Amerika

Açıklama:
gomo, çoklu cihazlarda e-öğrenimini oluşturmanıza, barındırmanıza, güncellemenize, dağıtmanıza ve izlemenize olanak tanıyan iki harika ürün sunar. gomo yazma aracı, masaüstü bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlar dahil olmak üzere tüm cihazlarda mükemmel görünen duyarlı ve uyarlanabilir HTML5 içeriği oluşturur. gomo hosting ve analitikleri ise, web siteleri, doğrudan link, QR kodu, gomo LMS paketleyici, sosyal medya, gomo merkezi mobil öğrenme uygulaması ve daha fazlası xAPI analitiği aracılığıyla anında kullanıcıya ulaşır. Nike, Jaguar Land Rover, Booking.com, EE, Royal Mail Group, Santander, British Airways, Shell, Rentokil Initial, United Healthcare, BBC, Norton Healthcare ve çok daha fazlasını içeren giderek büyüyen bir müşteri tabanı ile gomo hızla işbirlikçi, geleceğe hazır ve duyarlı HTML5 çoklu cihaz e-Öğrenimi arayan küresel kuruluşlar için doğru bir seçimdir.

Grassblade LRS

Firma: Next Software Solutions

Web Adresi: https://www.nextsoftwaresolutions.com

Ülke: Amerika

Açıklama:

GrassBlade LRS, kendi sunucunuza kurulabilecek kullanımı kolay bir Öğrenme Kayıt Ambarıdır. Güçlü entegrasyonlarla sağlam yapı ve ekonomik fiyatlandırma, hem yeni başlayanlar hem de şirketler için iyiy bir seçimdir. WordPress’te ayrıca Experience API ile çalışmaya başlamanızı sağlamak için GrassBlade xAPI Companion ve LearnDash gibi ürünlerle gelişmiş entegrasyonlar sunar.

Growth Engineering

Firma: Growth Engineering

Web Adresi: https://www.growthengineering.co.uk

Ülke: İngiltere

Açıklama:
2016 Yılı Öğrenim Sağlayıcısı olarak, ödüllü Akademi Öğrenme Yönetim Sistemi ve Genie Oyun Tabanlı İçerik Yazma Aracı, dünyanın dört bir yanındaki on binlerce öğrenciye ilgi çekici öğrenim deneyimleri sunmaktadır. Genie, dünyanın en gelişmiş oyun tabanlı öğrenme oluşturma aracıdır. Tüm Genie oyunları SCORM 1.2, SCORM 2004 veya xAPI uyumlu dosyalar olarak dışa aktarılabilir ve seçtiğiniz bir öğrenme platformuna yüklenebilir.

Gyrus

Firma: Gyrus

Web Adresi: http://www.gyrus.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Gyrus Systems, 25 yılı aşkın bir süredir pazar odaklı öğrenme yönetimi ürünleri ve üstün müşteri hizmetleri sunarak, tecrübeli bir Öğrenme Yönetim Sistemi (LMS) tedarikçisi olarak ün kazanmıştır.

H5P

Firma: H5P

Web Adresi: https://h5p.org

Ülke: Amerika

Açıklama:
Etkileşimli içerik için “şablonlar” oluşturmak, paylaşmak ve yeniden kullanmak için küresel bir girişim ve web tabanlı bir yazma aracıdır. Etkileşimli ideolar, ders sunumları ve çok sayıda soru türü gibi hızla büyüyen sayıda şablon mevcuttur. İşlevseldir. Web sitesinden web sitesine kolayca taşınabilir. H5P, kullanıcının yayınlama platformunun bir LRS’ye geri gönderebileceği xAPI ifadeleri olarak mevcut eylemleri ve deneyimleri kaydeder.

HiHaHo

Firma: Talking Telecom Technologies

Web Adresi: https://www.hihaho.com/guides/xapi

Ülke: Amerika

Açıklama:
HiHaHo çevrimiçi interaktif videolarınızı Öğrenme Yönetim Sistemi (LMS) veya Öğrenme Kayıt Mağazası (LRS) ile Tin Can (xAPI) kullanarak bağlar. Çevrimiçi videolara (ör. YouTube ve Vimeo) geçiş yapar, düğmeler, hassas noktalar ve kısa sınavlar gibi etkileşimler ekleyebilir ve izleyicilerinizin davranışlarını ve sonuçlarını izleyebilirsiniz. Teneke Kutu kullanarak, bu, örneğin e-posta ile videoya bir bağlantı göndererek, LMS / LRS dışında da yapılabilir.

In2itive

Firma: In2itive

Web Adresi: https://www.in2itive.co.uk/

Ülke: İngiltere

Açıklama:
In2itive LMS, integral Öğrenme Kayıt Ambarı  (LRS) biçiminde xAPI  desteğiyle özelleştirilebilir, bulut tabanlı, SCORM uyumlu bir e-öğrenme ve işbirliği platformudur. In2itive LMS, mevcut herhangi bir SCORM 1.2 öğrenme paketi için xAPI ifadeleri yazacak şekilde yapılandırılmıştır. In2itive, organizasyonların etkin dağıtım ve öğrenme çözümlerinin kullanımı yoluyla performanslarını iyileştirmelerine yardımcı olan lider bir öğrenme teknolojisi sağlayıcısıdır.

Informetica

Firma: Sencia Canada Ltd

Web Adresi: http://www.informetica.com

Ülke: Kanada

Açıklama:
Informetica, müşterilerin kendi kurum içi çözümlerinin yanı sıra, öğreniciler için özelleştirilmiş bir ortam sağlamalarını sağlayan yenilikçi bir LMS’dir. Informetica, 2001’den beri birden fazla sektörde müşterilerine hizmet vermektedir.  Informetica’nın kurumsal platformunun tüm sürümleri, Experience API’sini desteklemektedir.

InfoSec Institute

Firma: Amerika

Web Adresi: https://www.infosecinstitute.com/securityiq

Ülke: Amerika

Açıklama:
InfoSec Institute, hem devlet hem de ticari müşteriler için uygulamalı güvenlik eğitimi ve simülasyonları sağlar. Üst düzey güvenlik farkındalık eğitimimiz, gerçek zamanlı raporlama, gelişmiş etkileşim ve simülasyonları entegre etmek için Experience API’sini kullanır ve kritik uyumluluk ve güvenlik eğitimi için entegrasyon süresini hızlandırmaya yardımcı olur.

Instancy

Firma: Instancy

Web Adresi: https://www.instancy.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Instancy Platformu, kuruluşların akıllı telefonlar ve tabletler gibi mobil cihazlardaki xAPI tabanlı öğrenme içeriğini oluşturmasına, sunmasına ve izlemesine yardımcı olur. Instancy Platform’un birçok entegre alt sistemi, kapsamlı bir xAPI tabanlı öğrenme mimarisi oluşturmak için birlikte çalışır. Instancy Learning İçerik Yönetim Sistemi (iLCMS) ve Instancy Authoring Tools, HTML5 & xAPI tabanlı içerik oluşturmanıza ve vermenize yardımcı olur. Instancy Learning Record Store (iLRS), iLCMS içinde oluşturulan içeriği öğrenmek için xAPI ifadelerini almanızı ve depolamanızı sağlar. Örnek Öğrenme Yönetim Sistemi (iLMS), API tabanlı içeriği deneyimlemenizi ve başlatmanızı, iLRS’den verileri dinamik olarak çekmenizi ve öğrenme ilerleme raporlarını ve gösterge panolarını görüntülemenizi sağlar.

iSpring

Firma: iSpring Solutions

Web Adresi: https://www.ispringsolutions.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
iSpring, e-öğrenme ve mobil öğrenme için PowerPoint’e dayanan hızlı yazma araçları geliştirmesiyle bilinir.

iWork Tech

Firma: iWork Technologies

Web Adresi: https://www.iworktech.com

Ülke:
Hindistan
Amerika

Açıklama:
iWork Technologies, uzaktan öğrenme deneyimlerini desteklemek için yenilikçi SAAS (hizmet olarak sunulan yazılım) ve mobil uygulamalar geliştirir. Öğrenme çerçevesi, katılımcıların başarıları için yarışmaları ve rozetleri kazanmalarına yardımcı olan oyun mekaniğine dayanır. Toplumsal katılımı teşvik eden ve kullanıcıların içerikleri işbirliğine dayalı olarak keşfetmelerine yardımcı olan doğrusal olmayan bir öğrenme yolunu izler. xAPI ile uyumludur. Granüler filtreler ile raporlar ve çevrimdışı analiz edilebilen xapi verilerini dışa aktarabilir. Gerçek zamanlı afişler, beğeniler, yorumlar ve analizler, paydaşların yayınlanan içeriğin etkisini göstermelerine yardımcı olur.

JLMS Cloud

Firma: JZero Solutions

Web Adresi: http://www.jlmscloud.com/

Ülke: India

Açıklama:
JLMS Cloud, bulut tabanlı bir Öğrenme Yönetim Sistemi’dir. Basit kullanıcı yönetimi, içerik otomasyonu ve çok daha fazlası sayesinde kullanım kolaylığı göz önünde bulundurularak bir sistem kurduk. JLMS Cloud’a herhangi bir cihazdan erişebilirsiniz, böylece çalışmalarınızı nerede olursanız olun kolayca yönetebilirsiniz. JLMS Cloud, xAPI uyumlu öğrenme içeriğinizi yüklemenize ve öğrenme verilerini yerleşik LRS’mizde saklamanıza izin vermek için Deneyim API’sini destekler.

kme360

Firma: Nuevosmedios

Web Adresi: https://www.kme360.com

Ülke: Kolombiya

Açıklama:
Nuevosmedios, 1998’den bu yana bilgi yönetimi, yüz yüze eğitim ve sanal (e-öğrenme / karma öğrenme) eğitimi desteklemek için teknolojik çözümler geliştiren bir şirkettir. Nuevosmedios teknoloji aracılığıyla hayat boyu öğrenmeyi ve bilgi paylaşımını öne çıkarmaktadır. Öğrenme deneyimini, teknolojiye dayalı öğrenme ekosistemleri aracılığıyla uygularken yaşam boyu öğrenme sürecinde öğreniciler arasındaki etkileşim fırsatlarını en üst düzeye çıkarmayı odaklamaktadır.

Knowledge Guru

Firma: Bottom-Line Performance

Web Adresi: http://www.theknowledgeguru.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Knowledge Guru ™ oyun motoru, Tecrübe API’sini bağımsız veritabanı ile bir müşterinin LMS’si arasında bir köprü olarak kullanır. Maksimum bilgi aktarımı için aralıklı öğrenmeyi ve tekrarlamayı kullanan bir oyun… ve xAPI bunu daha da çok yönlü hale getiriyor.

Knowledgelink

Firma: eHabilis

Web Adresi: http://getknowledgelink.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
xAPI ile (SCORM yerine) bütünleştirmeyi seçtik çünkü en güçlü analitik kümesini elde etmenizi sağlıyor. Sınavlarınız istediğiniz kadar basit veya karmaşık olabilir. XAPI kullanarak, sınavlar tarayıcılarda daha iyi performans gösterir, yer imi kullanıcısı mobilden web’e ilerler veya bunun tersini de yapabilir. Kullanıcıların sorunsuz bir kullanıcı deneyimi oluşturarak harici bir sınav sayfasına girmesi gerekmez. Knowledgelink, ihtiyacınız olan-olmayan tüm özellikleriyle birlikte bir endüstri lideri bir dijital öğrenme platformudur. Daha iyi yardımcı olabileceğimiz üç tür müşteriye odaklanıyoruz; konuşmacılara-eğitmenlere, müşteri başarı ekiplerine, öğrenme –geliştirme ekiplerine. Platformda, her üçüne de hitap eden belirli özellikler geliştirdik. Fikri mülkiyet haklarına değer veriyoruz ve bunu korumanın önemli olduğunu düşünüyoruz, bu nedenle platformumuz tamamen güvenli ve kendi dijital içeriğinizin satın alınmasına izin veriyor. Bilgi uzmanlığını kullanırken, teknolojiyi ele alıyoruz.

LearnDash

Firma: LearnDash Company

Web Adresi: https://www.learndash.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
LearnDash, kullanıcıların kendi LMS’lerini kolayca kurup özelleştirmelerini, kurs satmalarını, sertifikaları otomatik olarak teslim etmelerini ve kullanıcı raporlarını indirmelerini sağlayan WordPress tabanlı bir öğrenme yönetim sistemi eklentisidir. LearnDash ayrıca, yerleşik kurs, ders ve test işlevselliği içinde kullanıcı etkinliğine dayalı olarak Deneyim API’sı ifadelerinin gönderilmesini de destekler.

Learnetic

Firma: Learnetic

Web Adresi: https://www.learnetic.coma

Ülke: Polonya

Açıklama:
Eğitim Teknolojileri Öğrenimi’nin geliştirilmesinde 20 yılı aşkın bir deneyimle, Eğitim Yayımcılarına, Eğitim Bakanlıklarına veya Dijital Engelleyicilere teknoloji odaklı Eğitimsel ePubasyon Stratejilerini uygulamalarına yardımcı olmaktadır. EPublishing işlemlerinin hemen hemen her aşamasında çözümler sağlayarak, tüm Yazma Araçları, e-Öğrenim ve Dağıtım Platformları, e-Geliştirme Hizmetleri ve hazır e-içerik Paketleri sunmaktadır. Learnetic’in mAuthor uygulaması, güçlü bir İçerik Oluşturma Aracı ile son derece etkileşimli Dijital İçerik oluşturmaya ve oluşturulmasında yer alan Proje Ekiplerinin iş akışını koordine etmeye yönelik bir Bulut tabanlı e-Geliştirme Platformunun birleşimidir. Elde edilen eContent, xAPI dahil olmak üzere e-Öğrenim endüstrisi standartlarına uygun olarak üretilmiştir ve tüm teknoloji, masaüstü ve mobil cihazları desteklemektedir.

Learning Locker

Firma: HT2Labs (R&D)

Web Adresi: https://www.ht2labs.com/learning-locker-community/overview/

Ülke: İngiltere

Açıklama:

Learning Locker ücretsiz, açık kaynak kodlu bir Öğrenme Veri Ambarıdır. xAPI öğrenme etkinlikleri tarafından oluşturulan öğrenme etkinliği ifadelerini saklamak için tasarlanmış bir tür veri deposudur. Kuruluşlar, öğrenenlerin oluşturduğu öğrenme verilerini depolamak, sıralamak ve paylaşmak için Learning Locker kullanır.

 

Learning Templates

Firma: The Learning Templates team

Web Adresi: http://learning-templates.com

Ülke: Kanada

Açıklama:
Learning Templates, xAPI veri dağıtımı yoluyla yönetim geliştirmelerini ve entegrasyonunu öğrenmeye odaklanmış Kanada merkezli bir şirkettir. U.N. ulusların her birine hem ticari hem askeri uygulamalar için hitap ediyoruz. Onlar da dahil olmak üzere bir dizi var:
xAPI-LMS: İlk JITT ve topluluk desteğini mobil kullanan franchise kuruluşlar için tasarlanmış bir MongoDB SaaS tabanlı performans Destek Sistemi. LearnDash eklentileri: LearnDash LMS için çeşitli eklentiler. Eklentilerin odak noktası, ürünü xAPI ve cmi5 uyumluluğuna daha uyumlu bir yaklaşımla hizalamaktır.
LifterLMS eklentileri: LearnDash ile aynı nedenlerden dolayı LifterLMS için birkaç eklenti barındırır. Lifter xAPI eklentisi, LifterLMS’yi xAPI ve cmi5 ile  uyumlu olacak şekilde özel olarak hizalarken, aynı zamanda yetkinlik yönetimine eklenir.

Learning.net

Firma: Learning.net

Web Adresi: https://learning.net

Ülke: Amerika

Açıklama:
Trellis, LMS’nin bir parçası olarak, bir öğrencinin çevrimiçi veya çevrimdışı olduğu zamana dair verileri toplayabilen ve bu deneyimleri birçok teknolojiden alabilen bir Öğrenme Kayıt Ambarı (LRS) içerir. İnsanlar diğer kişilerle etkileşimlerden, çevrimiçi içerikle etkileşimlerden, hatta kitaplarla etkileşimlerden öğrenirler. xAPI kullanan Trellis LMS, bu etkileşimleri kaydeder ve onları müfredatın parçası haline getirir.

Learnosity

Firma: Learnosity

Web Adresi: https://learnosity.com

Ülke:
İngiltere
İrlanda
Avustrtalya
Amerika

Açıklama:
Learnosity, çok çeşitli sektörlerden kuruluşlara güçlü, etkileşimli değerlendirme yeteneklerini yeni veya mevcut herhangi bir dijital ürüne kolayca dahil etmeyi sağlayan bir değerlendirme teknolojileri paketi (API) sunan ödüllü bir eğitim teknolojisi şirketidir. Sezgisel yazma, güçlü analitik ve 65’in üzerinde teknoloji ürünü geliştirilmiş öğeler (TEI’ler) sayesinde, Learnosity, kalite veya değerden ödün vermeden geliştirme döngülerinin pazara giriş süresini kısaltır. Şirket, hazırlık ve kurumsal eğitim kurumlarını test etmek için K-12 ve yüksek öğrenimden en iyi isimlerin birçoğu ile çalışmaktadır. Learnosity, İngiltere, Washington DC, Utah ve Hawaii’de yerel temsilciliğin yanı sıra Dublin, New York, Sydney ve Los Angeles’ta da ofise sahiptir. Learnosity, geniş bir sektör yelpazesinden kuruluşlara güçlü, etkileşimli değerlendirme yeteneklerini yeni veya mevcut herhangi bir dijital ürüne kolayca dahil etmeyi sağlayan bir API paketi sunar.

Learnosphere

Firma: Learnosphere

Web Adresi: https://learnosphere.in

Ülke: Hindistan

Açıklama:
Learnosphere, standartlara uygun öğrenmeyi sorunsuz bir şekilde sunan bir Öğrenme Yönetim Sistemidir. LMS, mobil ve tablet cihazlarda çalışır ve diğer özelliklerin yanı sıra, sosyal öğrenmeyi destekler.

LearnUpon

Firma: LearnUpon

Web Adresi: https://www.learnupon.com

Ülke:
Amerika
Kanada
İngiltere
İrlanda
Avustralya

Açıklama:
LearnUpon, yazma araçlarınızı kullanarak oluşturulan xAPI kurslarını içe aktarmanıza olanak tanır. LearnUpon, tüm xAPI ifadelerinizi takip edecek ve bunları daha sonra, raporlar / yanıtlar, sonuçlar ve tamamlamalar gibi raporlayabileceğiniz LearnUpon verilerine çevirecektir. Bu izlemenin yanı sıra, LearnUpon ayrıca öğrencilerinizin xAPI ifadelerini LRS’nize yönlendirebilir.

Lectora

Firma: Lectora

Web Adresi: https://www.trivantis.com/products/lectora-online-authoring

Ülke: Amerika

Açıklama:
Lectora, mevcut Lectora V11 yazma yazılımında Experience API’sini destekler. Buna, SCORM’ye benzer veriler vermeyi beklediğiniz otomatik izleme ve ayrıca Lectora’nın etkinlik sisteminin bir parçası olarak kendi ifadelerinizi hazırlama olanağı da dahildir.

LifterLMS

Firma: LifterLMS Company

Web Adresi: https://lifterlms.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
LifterLMS, ilgi çekici çevrimiçi kurslar oluşturmayı, satmayı ve korumayı kolaylaştırır. LifterLMS xAPI eklentisiyle, LifterLMS’i bir Experience API (xAPI) hizmeti ile bütünleştirebilirsiniz. LifterLMS yeteneklerinizi ve aktivitelerinizi, H5P İçeriğinizi, yüklenen ve bağlantılı Artikulate, Captivate veya Lectora e-öğrenme kurs etkinliklerini yönetin. LifterLMS, dijital sınıfta eğitimi demokratikleştirmek için de kullanılır. Tamamen yaygın bir şirket olan LifterLMS, 2017’de dört yılını dünya çapında bir kullanıcı ve müşteri tabanına sahip 191 ülkeden etkileşime sahip olarak kutluyor.

Litmos

Firma: Litmos

Web Adresi: https://www.litmos.com

Ülke:
İngiltere
Amerika
İrlanda
Sırbistan
Almanya
Avustralya

Açıklama:
Litmos, web tabanlı Litmos LMS ile xAPI uyumlu LRS’yi entegre etmiştir.

lxHive

Firma: G3 International

Web Adresi: https://github.com/Brightcookie/lxHive

Ülke: Avustralya

Açıklama:
lxHive  hızlı bir LRS dir. Uygulama MongoDB ve PHP kullanır. Temel Kimlik Doğrulama, OAuth 2.0’ı destekler ve takılabilir dosya depolama mekanizmalarını destekler.

Magicbox

Firma: Magicbox

Web Adresi: https://www.getmagicbox.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Magicbox, kullanıcı etkinliklerini yakalamak için okuyucusunda, atama ve değerlendirme modüllerinde xAPI kullanmaktadır.

Metryx

Firma: Metryx

Web Adresi: http://mymetryx.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Metryx, eğitimcilerin, kullanımı kolay bir mobil arayüz aracılığıyla öğrenci verilerini toplamasına ve bu verileri öğrencilerin daha etkili bir şekilde gruplandırılmasına ve hedeflenmiş eğitim sağlamasına olanak veren web tabanlı bir uygulamadır.

Mine de Savoirs

Firma: Mine de Savoirs

Web Adresi: https://www.minedesavoirs.com

Ülke: Fransa

Açıklama:
Mine de Savoirs kendi web uygulaması olan Mrod’a sahiptir. Her türlü eğitim aktivitesini oluşturabilir, paylaşabilir ve canlandırabilirsiniz. Her aktivite, entegre LRS ile tam olarak izlenir ve xAPI ile uyumludur.

Moodle

Firma: Moodlepartner certified services provider

Web Adresi: https://moodle.org

Ülke: Avustralya

Açıklama:
Moodle, modüler yapısı sayesinde pek çok özelliği eklentileri aracılığıyla sağlamaktadır. Harici olarak yüklenen xAPI’ye yönelik eklentileri sayesinde xAPI içeriklerinin yayınlanmasını ve harici LRS’lerle paylaşılmasını sağlar. Ayrıca SCORM bulut eklentisi sayesinde SCORM, AICC ve xAPI paketlerinin izlenmesini ve yüklenmesini sağlar. Aynı zamanda tüm bu paketlerin SCORM bulutu hizmeti içinde xAPI ifadeleriyle takip edilebilmelerini mümkün kılar. Moodle, açık kaynak kodlu bir LMS olduğundan sürekli güncellenebilme imkânına sahiptir.

NetDimensions LMS

Firma: Learning Technologies Group plc (LTG)’nin bir alt kuruluşu olan PeopleFluent

Web Adresi: http://www.netdimensions.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
NetDimensions, ileri düzeyde kurumsallaşmış sektörlerde öğrenme, bilgi ve performans yönetimi çözümleri sunan dünya çapında bir tedarikçidir.  NetDimensions, şirketlere, devlet kurumlarına ve diğer kuruluşlara öğrenmeyi kişiselleştirmek, performansı artırmak üzere çalışanlar, müşteriler ve ortaklar için uyum programlarını yönetmek için beceri yönetimi çözümleri sunar. NetDimensions Talent Suite platformu, yerleşik bir Öğrenme Veri Ambarı içerir.  LRS ve tam xAPI desteği ile kullanıcıların xAPI içeriğini almalarını, yayınlamalarını ve raporlamalarını sağlar. Ayrıca SCORM ve AICC standartlarını desteklemeler. NetDimensions ISO 9001 sertifikasına ve NetDimensions barındırılan hizmetleri ISO 27001 sertifikasına sahiptir. NetDimensions, Learning Technologies Group plc’nin (LTG) bir alt kuruluşudur.

Netex

Firma: Netex

Web Adresi: http://www.netexcompany.com

Ülke:
İspanya
İngiltere
Meksika
Hindistan

Açıklama:
Netex, Central Learning Fruit LMS ve Central LearningCoffee LMS ile xAPI uyumlu bir LRS’dir.

Netexam

Firma: Media Defined

Web Adresi: http://www.netexam.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
NetExam, xAPI’yi aşağıdaki şekillerde uygulayan lider bir LMS sağlayıcısıdır. Ayrıca, SCORM’u xAPI’ye de etkinleştirdiler.
Sosyal Öğrenme
Bir Konuya Abone Olmak
Bir konuya kaynak gönderme
Bir kaynağı derecelendirme (beğenme / beğenmeme)
Akran ile bağlantı kurma
Mobil uygulama üzerinden informal öğrenme izleme
Faaliyete katıldı
Aktiviteler, öğle yemeği ve öğrenenler gibi yapılandırdıkları herhangi bir şey olabilir, yanlarında gezintiler, müşteri ziyaretleri, konferans / stant kontrolü vb.

NexLearn

Firma: NexLearn

Web Adresi: http://www.nexlearn.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
NexLearn, ekibi 20 yılı aşkın bir süredir iş, hükümet ve akademik müşteriler için e-Öğrenim çözümleri geliştiren özel bir yazılım geliştiricisidir. NexLearn, Deneyim API’sını sadece özel geliştirme projelerine değil, aynı zamanda SCORM ve AICC standartlarını da destekleyen ödüllü, patentli simülasyon yazma aracı SimWriter ve onun Öğrenme Yönetim Sistemi CareerMap ™ ‘a dahil etmiştir:
·         SymWriter, kullanıcılarına rol tabanlı sosyal simulasyonlarda tam olarak katılım sağlayan, tam puanlı, medya açısından zengin kurslar geliştirmeye teşvik eder. SimWriter ile mümkün olan en zorlu öğrenme sayesinde, kullanıcılar öğrencilere yönelik en etkili eğitim deneyimlerini, bireysel bir öğrenci bazında veya SimWriter’in yeni Kitle Yanıt Sistemi özelliği sayesinde öğretici tarafından yönetilen sınıf ortamında sağlanabilir.

OnPoint Digital

Firma: OnPoint Digital

Web Adresi: http://www.onpointdigital.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
OnPoint Digital, API hakkındaki genel anlayışı ve anlayışı geliştirmek için ADL ve Rustici yazılım ekipleriyle birlikte çalıştı.  Temmuz 2012’de piyasaya sürülen tam özellikli bir LMS / LCMS olan OnPoint Learning & Performance Suite v5, önceki çevrimdışı SCORM oynatıcılarının işlevselliğini, öğrenme içeriğinden kaynaklanan xAPI ifadelerini izleyebilir, yakalayabilir. xAPI desteği özellikleri ekleyerek, sosyal etkileşimler veya diğer xAPI uyumlu işlevler. V5 platformunda, Tümleşik Öğrenme Kayıt Deposu (“LRS”) ve xAPI tabanlı oyun mekaniği raporlaması için yeni destek bulunmaktadır.

Ontuitive

Firma: Ontuitive

Web Adresi: https://www.ontuitive.com/

Ülke: Amerika

Açıklama:

Ontuitive, ABD, NL ve İngiltere’de ofisleri olan gerçek zamanlı performans öğrenme ve performans destek yazılım sağlayıcısıdır. Sezgisel, xAPI kullanarak informal, performans öğrenimi ve performans desteği etkileşimlerini rapor etmeyi mümkün kılar. Proje bazında herhangi bir LRS kullanmak için yapılandırılabilir.

 

OpenLabyrinth

Firma: OpenLabyrinth

Web Adresi: https://github.com/olab/Open-Labyrinth

Ülke: Amerika

Açıklama:
OpenLabyrinth ücretsiz, açık kaynak kodlu bir eğitim araştırma platformudur.

OpenSesame

Firma: OpenSesame

Web Adresi: https://www.opensesame.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
OpenSesame, içerik oluşturucuların OpenSesame e-öğrenme pazarına kurslar oluşturmasını ve yayınlamasını sağlamak için TinCan ile bir mobil uygulama geliştiriyor. Uygulama ayrıca, mobil cihazlarında öğrencilere kurslar sunacaktır.

Opigno

Firma: Opigno

Web Adresi: https://www.opigno.org/en

Ülke: İsviçre

Açıklama:
Opigno LMS, Drupal CMS’ye dayanan açık kaynaklı bir Öğrenme Yönetim Sistemidir. Tam kapsamlı özellikler ve çok yüksek seviyede ölçeklenebilirlik ve esneklik sunar. Opigno, xAPI’yi destekleyerek, gerçekleştirilen her etkinlik için çok kesin ifadeleri ve öğrencilerin elde ettiği her bir sonucu entegre eder.Ayrıca, LRS’nizdeki verilere dayalı olarak grafik gösterge panoları ve raporlar almanızı mümkün kılar.

Paradiso Solutions

Firma: Paradiso Solutions

Web Adresi: https://www.paradisosolutions.com

Ülke:
Amerika
İngiltere
Hindistan
Meksika
Avustralya

Açıklama:
Paradiso Solutions, küçük ve büyük ölçekli işletmelere ve eğitim kurumlarına tam e-öğrenme çözümleri sunan bir e-öğrenme ürünü ve hizmetleri şirketidir.

Peregrine Performance Group

Firma: Peregrine Performance Group

Web Adresi: http://peregrine.us.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Peregrine Performans Grubu (PPG), işgücü performansı iyileştirme danışmanlığı ve programları sunmaktadır. Müşterilerimizin iş gücü performansıyla ilgili hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan eğitim, performans desteği ve diğer performansla ilgili çözümleri tasarlıyor, geliştiriyor ve uyguluyoruz. JobAider iş yardımcıları oluşturmak ve kullanmak için bir uygulama. Uygulama kullanıldığında, kullanıcı tarafından gerçekleştirilen eylemleri izlemek için xAPI (xAPI) kullanılır. JobAider, bir iş yardımı kuran, bir iş yardımı kullanan, bir iş yardımının hangi bölümünün görüntülendiğini ve uygulamadaki diğer birçok eylemi izler. Toplanan veriler bir LRS’de saklanır. Müşteriler, çalışanlarının günlük işlerinin işlerini nasıl etkilediğine ilişkin bilgi edinmek için bir analiz paneli kullanarak toplanan verileri görüntüleyebilir.

PlayerLync

Firma: PlayerLync PlayerLync

Web Adresi: https://www.playerlync.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
PlayerLync, içerik görüntüleme, dijital formlar, içerik yönetimi, işbirliği, mesajlaşma, günlük operasyonların işlenmesi ve tek bir evrensel çözümde raporlanmasını içeren modern bir öğrenme ve performans destek çözümüdür. Video içeriğini mobil cihazlara etkili, güvenli ve kullanıcı yüklemelerine gerek kalmadan zarif bir şekilde taşıyın veya yakalayın. İçerik yönetimimiz verimli, güvenli ve otomatik olacak şekilde tasarlanmıştır, böylece ağ bant genişliğinizi olumsuz yönde etkilemez. İşçiler, Apple veya Android mobil cihazlarını kullanarak içeriğe çevrimiçi veya çevrimdışı olarak erişebilecekleri her yerde erişebilir. PlayerLync, ayakları üzerinde çalışan insanlar için mobil öğrenme ve performans destek çözümüdür. XAPI ile, PlayerLync, müşterilerin e-Öğrenim paketlerini mobil cihazlara yayınlamalarına izin vererek, e-Öğrenim içeriğini mobil cihaz kullanıcı çevrimdışı olsa bile kullanılabilir hale getirir. Öğrenciler, internet bağlantısından bağımsız olarak, zorlu mobil ortamlarda bile performans noktasında etkili eğitim içeriği sunmaya izin veren zengin, etkileşimli bir deneyim alırlar. Eğitim tamamlandığında, PlayerLync onaylanmış bir ağa bağlandıklarında mobil cihazlardan öğrenme sonuçlarını ve sınav puanlarını toplar ve kritik öğrenme verilerini yöneticiler, eğitmenler veya herhangi bir xAPI uyumlu LMS için kullanılabilir hale getirebilir.

ProProfs

Firma: ProProfs Delightfully Smart Tools

Web Adresi: https://www.proprofs.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
İnternet tabanlı Öğrenme Yönetim Sistemidir. Bir işletmede çalışanların ve tüm paydaşlarının eğitimi ve değerlendirilmesi yönelikson teknolojik bir platform sunmaktadır. Platformun kullanımı ve yapılandıması kolaydır. Ayrıca platform uzman kullanıcılar için oldukça da kapsamlıdır. XAPI ve SCORM uyumlu dersleri dışa aktarma kabiliyetine sahiptir. Bu dersledr daha sonra eğitim ve değerlendirme kılavuzları şeklinde öğrencilere sunulabilir. Öğrenciler bu dersleri aldıklarında öğrencilerin yaptıkları etkinliklerin hepsi fiil ve ifadeler biçiminde oluşturulur.

QuestionMark

Firma: Questionmark

Web Adresi: https://www.questionmark.com

Ülke:
Amerika
Almanya
İngiltere

Açıklama:
QuestionMark, xAPI yi değerlendirme çözümleriyle birleştirdi. Bu uygulamalar, kullanıcının etkileşimleri ve sonuçları hakkında bir veya daha fazla LRS xAPI ifadeleri oluşturabilir.

Raptivity

Firma: Raptivity

Web Adresi: https://www.raptivity.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Raptivity, bir interaktif tasarım kurucusunun hızlı ve kolay bir şekilde etkileşimli öğrenme etkileşimleri oluşturmasına olanak tanıyan bir birinci sınıf etkileşim kurucusudur.

Riptide

Firma: Riptide

Web Adresi: https://www.riptidesoftware.com/

Ülke: Amerika

Açıklama:
Riptide, birçok sektörde devlet kurumlarına ve ticari müşterilere gelişmiş eğitim çözümleri ve hizmetler sunar. Riptide ELEMENTS öğrenme platformu, gerçek zamanlı etkinlik olaylarını doğrudan ELEMENTS Learning Record Store’a (LRS) bildirmek için Experience API’sini uygulayan bir HTML5 eğitim yazılımı içerir. ELEMENTS platformunda ayrıca, geliştirme, müfredat yönetimi, gelişmiş veri görselleştirme ve analiz panoları özellikleri bulunur.

RISC

Firma: RISC

Web Adresi: https://risc-inc.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
RISC, RISC LMS ile x API uyumlu LRS yi entegre etmiştir. Ek olarak, öğrenicinin herhangi bir cihazdaki bir PDF’e açıklama yapmasına izin veren ve daha sonra bu ek açıklamaları başka bir cihazda görüntüleyen bir XAPI destekli PDF entegre edilmiştir.

Rustici Cross Domain

Firma: Rustici

Web Adresi: https://rusticisoftware.com/products/rustici-cross-domain/

Ülke: Amerika

Açıklama:

İçeriği sunucularınızda en iyi şekilde barındıran ancak bir LMS istemcisine vermek istediğinizde kullanabileceğiniz bir platformdur. Rustici Cross Domain (daha önce SCORM Driver Cross Domain veya SDXD olarak bilinen, ancak şimdi RXD olarak kısaltılmış), kurslarınızı dünyanın her SCORM veya AICC uyumlu LMS veya öğrenme platformuna vermenize yardımcı olabilir. RXD, sunucularınızdaki içeriği barındırmanıza ve diğer LMS’lerde oynatmanıza izin verir.

Rustici Dispatch

Firma: Rustici Dispatch

Web Adresi: https://rusticisoftware.com/products/rustici-dispatch/?_ga=2.82103446.1208795396.1545224222-961206571.1545224222

Ülke: Amerika

Açıklama:
E-Öğrenim içeriğinizin kontrolünü sağlayın. Rustici Dispatch, e-Öğrenim içeriğinin kontrolünü sürdürmenize ve diğer LMS’lerle veya öğrenim sistemleriyle paylaşmanıza yardımcı olmak için bir API aracılığıyla uygulamanıza bağlanır. Kurslarınızın merkezi olarak barındırılması, içeriğinizi, herhangi bir standartta, herhangi bir LMS’ye dağıtırken, xAPI, cmi5, SCORM ve AICC’nin karışıklıkları hakkında endişelenmenize gerek kalmadan. Rustici Dispatch ile, içeriğinizi tek bir yerde güncelleyebilir ve bu sürümü hemen her LMS için kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Gönderim ayrıca içeriğinize erişimi istediğiniz gibi açıp kapatabilir ve içeriğin bir LMS’ye ve platformlar genelinde toplu verilere gönderildikten sonra nasıl kullanıldığını izleyebilirsiniz.

Rustici Engine

Firma: Rustici

Web Adresi: https://rusticisoftware.com/products/rustici-engine/?_ga=2.140938928.360266204.1544515219-82468032.1543411866

Ülke: Amerika

Açıklama:
Rustici Engine, xAPI, cmi5, SCORM ve AICC içeriğinin içe aktarılması ve başlatılması için doğrudan uygulamanıza entegre olur. Rustici Engine  LRS lere piyasadaki herhangi bir yazılımdan daha fazla  destek sağlamaktadır. Engine, bir SCORM veya AICC kursu oynatmanıza ve SCORM verilerini otomatik olarak xAPI deyimlerine dönüştürmenize olanak tanıyan çeşitli e-Öğrenim standartlarını kullanmayı kolaylaştırır.

Sakai CLE

Firma: Apereo

Web Adresi: https://www.sakaiproject.org

Ülke: Amerika

Açıklama:
Sakai CLE açık kaynak eğitim yazılım platformudur. İşbirliğine dayanan ve bilginin paylaşıldığı bir öğretim ve öğrenim ortamı sağlar. Sakai bagajına ve gelecekteki sürümlere dahil edilmek üzere uygun olan xAPI’si ile bir iç entegrasyon oluşturmak için çalışmalar devam etmektedir.

ScholarLMS

Firma: ScholarLMS

Web Adresi: https://www.scholarlms.com

Ülke: Hindistan

Açıklama:
Bulut tabanlı bir öğrenme yönetim sistemidir. Yeni işletmeler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için ücretsizdir. ScholarLMS, xAPI içeriğini iki şekilde destekler. Kullanıcı,
1. Harici bir URL kullanarak xAPI içeriğini başlatabilir.
2. İçeriği LMS’ye yükleyebilir ve ardından içeriğe erişebilir.

SCORM Cloud

Firma: Rustici

Web Adresi: https://rusticisoftware.com/products/scorm-cloud/?_ga=2.206539665.360266204.1544515219-82468032.1543411866

Ülke: Amerika

Açıklama:
SCORM Cloud, e-Öğrenim gereksinimlerinizin standartlara dayalı içeriğin test edilmesinden  sonuçların raporlanmasına kadar olan iş ve işlemleri yürütür. Her bir SCORM Cloud hesabı, bir LRS içerir. Birden çok etkinlik sağlayıcı kurmak, SCORM Cloud’un LRS’den gelen diğer LRS’leri yönlendirmek ve xAPI ifadelerini sorgulamak için SCORM Cloud LRS’i kullanabilirsiniz.

SeamsCloud

Firma: SeamsCloud

Web Adresi: https://www.seamscloud.com

Ülke: İrlanda

Açıklama:
SeamsCloud, bulut tabanlı bir öğrenme yönetim sistemidir. Firmanızın bütün eğitim etkinliklerinin yönetimini, planlamasını ve raporlamasını yapar. SeamsCloud, geleneksel sınıf ortamında gerçekleştirilen eğitimin yanı sıra e-öğrenme paketlerinden xAPI ve SCORM’un çalışmasını da destekler.

Serco

Firma: Serco

Web Adresi: https://www.serco.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Serco, kullanıcı eylemlerini bir veya daha fazla Öğrenim Kaydı Deposu ile bildiren Deneyim API’sı etkinleştirilmiş mobil uygulamalar geliştirmiştir.

Skillaware

Firma: Skillaware Trade Mark

Web Adresi: http://skillaware.com/en/

Ülke: İtalya

Açıklama:
Skillaware, yeni yazılım platformlarının kullanıma sunulması sırasında işgücünü desteklemek için tasarlanmış yeni bir Performans Destek ve Öğrenme Analizi çözümüdür. Skillaware, yazılım platformlarını kullanırken otomatik olarak kullanıcı deneyimlerini yakalamak için otomatik olarak yeni iş süreci iyileştirme (BPMN), analiz analitiği (xapi) ve teknik dokümantasyon (DITA) özelliklerini bir araya getiriyor ve otomatik olarak birden fazla dil etkileşimli kılavuzlar oluşturuyor. Yeni dijital platformlara ve prosedürlere yeni kullanıcılar. Skillaware, yazılım eğitim süresini ve maliyetlerini bir oranda azaltırken, işgücü verimliliğini ve performansını önemli ölçüde artırıyor.

SkillBuilder LMS

Firma: Basecorp Learning Systems

Web Adresi: https://www.skillbuilderlms.com

Ülke: Kanada

Açıklama:
BaseCorp, özel öğrenme çözümlerini tasarlamak ve sunmak için dernekler, hükümet ve endüstri ile işbirliği yapan bir LRS ve LMS dir. SkillBuilder LMS, her yerden ve her cihazdan erişilebilen, çok dilli, bulut tabanlı bir öğrenme yönetim sistemidir. Zengin özelliklere sahip, kullanımı kolay LMS, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı öğrenmeyi sunmanıza, yönetmenize ve izlemenize olanak tanır. Bünyesinde entegre olan LRS, herhangi bir xAPI uyumlu yazma aracında yerleşik e-öğrenim kaynaklarını kolayca içe aktarmanızı ve izlemenizi sağlar.

Skvare

Firma: Skvare

Web Adresi: https://skvare.com

Ülke: Kanada

Açıklama:
Skvare, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, profesyonel toplumlar için çevrimiçi mevcudiyeti, topluluk yönetimi ve çevrimiçi öğrenim araçları oluşturma konusunda uzmanlaşmış CMS (Drupal), CRM (CiviCRM) ve LMS (Drupal tabanlı LMS & LRS) uzmanlarından oluşan bir ekiptir. Skvare, Drupal native xAPI (LRS) dahil olmak üzere tam özellikli  xAPI öğrenme yönetim sistemi (LMS) sağlayan bir Drupal tabanlı modül paketi geliştirmiştir.

SmartBuilder

Firma: Smart Builder company

Web Adresi: https://www.smartbuilder.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
SmartBuilder, yazarların senaryolar, oyunlar, performans desteği ve diğer ciddi e-Öğrenimleri daha hızlı oluşturmasını sağlayan ödüllü bir yazma aracıdır. Araç üç tür xapi desteği sağlar: otomatik standart ifadeler, özel ifadeler ve LRS ile iki yönlü iletişimi destekleyen gelişmiş ifadeler. JavaScript gerektirmeden tüm işlevler araç içerisinde gerçekleştirilebilir. Bu size inanılmaz güç, azaltılmış karmaşıklık ve zaman tasarrufu sağlar.

SmarterU

Firma: Neovation Corporation

Web Adresi: https://www.smarteru.com

Ülke: Kanada

Açıklama:
TInCan destekli SmarterU LMS, XAPI aracılığıyla etkinleştirilmiş e-öğrenme derslerinden Articulate, Captivate, Lectora ve diğerleri gibi önde gelen yazarlık araçlarının kullanımını mümkün kılar.

Spoke

Firma: Unboxed Training & Technology

Web Adresi: https://www.unboxedtechnology.com/about-us

Ülke: Amerika

Açıklama:
Spoke, sosyal öğrenme platformudur.  İçerik başlatıcısı ve bir LRS aracılığıyla xAPI desteği sağlar. SCORM ve farklı içerik türlerinin yanı sıra üçüncü taraf xAPI etkinliklerinin içeri aktarılmasını, yayınlanmasını ve takibini mümkün kılar.

SquirrelThat

Firma: SquirrelThat

Web Adresi: http://www.squirrelthat.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
SquirrelThat, kullanıcıların herhangi bir bağlamda öğrenme notlarını yakalamasını sağlar: bir kitap okurken, çevrimiçi bir kurs, bir konferansa katılmak, hatta bir koçluk oturumunda. Squirrel Bu notları, kullanıcı cihazlarında senkronize edecek, ancak en önemlisi, her not için kullanıcı eylemi seçimlerini yapacaktır. Bu eylem seçimlerinin uygulanmasını bile kolaylaştırır. Öğrencilerin ne öğrendiklerini, hangi eylem seçeneklerini seçtiklerini ve bu seçimlerin uygulanıp uygulanmadığını LRS’ye anlatmak için Experience API özet akışını kullanır. Bu elbette, öğrenmenin REAL kanıtı olarak değerli veriler sağlar. SquirrelThat hayat boyu öğrenenler için ücretsiz bir uygulama, ancak aynı zamanda işverenler, konferans organizatörleri, eğitim sağlayıcıları ve akademik kurumlar için ticari seçenekler sunuyor. SquirrelThat bir Kalleo People Group şirketidir ve şu anda dünya çapındaki satıcıları ve ortak çalışanları işe almaktadır.

Survey Gizmo

Firma: Survey Gizmo

Web Adresi: https://www.surveygizmo.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
SurveyGizmo, büyük şirketlerin kullandığı tüm özelliklerle dolu, son derece güçlü bir çevrimiçi sınav, anket ve değerlendirme aracıdır. Kullanımı kolay arayüzümüz sayesinde, değerlendirmeler, sınavlar, formlar, müşteri memnuniyeti anketleri, geri bildirim girişi ve daha fazlasını hızlı bir şekilde oluşturabilir, paylaşabilir ve raporlayabilirsiniz. Sadece birkaç tıklamayla veriler doğrudan LRS ye aktarılabilir. Microsoft, Disnep, Fedex gibi kuruluşlar tarafından da tercih edilmektedir.

Synapse

Firma: Synapse Learning Design System

Web Adresi: http://www.getsynapse.com

Ülke:
Kanada
Meksika

Açıklama:
Synapse, dünyanın ilk Öğrenme Tasarım Sistemi’dir (LDS). Öğrenme ekibiniz ve konu uzmanlarınız, kurumsal eğitim ihtiyaçlarını hızlı, kolay ve etkili bir şekilde tasarlamak, geliştirmek, yönetmek ve ölçeklendirmek için sorunsuz bir şekilde işbirliği yapacaktır. Synapse, xAPI entegrasyonu ile bilgileri mevcut platformlarınıza (LMS ve LRS’niz gibi) güvenli bir şekilde iletebilir.

TalentLMS

Firma: TalentLMS

Web Adresi: https://www.talentlms.com

Ülke:
Amerika
İngiltere
Yunanistan

Açıklama:
TalentLMS, büyümeye ve kolay kuruluma vurgu yaparak büyüyen kuruluşlar için kullanışlı bir öğrenme platformudur. Ürün, herhangi bir indirme, güncelleme veya yükseltme gerektirmeden Bulut’tan “servis olarak” sunulur. TalentLMS, yerleşik LRS aracılığıyla xAPI deyimlerini alabilir, ancak kullanıcılar kendi xAPI paketlerini de LMS içine yükleyebilir. TalentLMS, eFront LMS’nin  satıcı olan Epignosis LLC’nin bir ürünüdür.

Tech 2000

Firma: Tech 2000

Web Adresi: https://t2000inc.com

Ülke:
Amerika
İngiltere

Açıklama:
Tech 2000, ödüllü LRS ve mobil uygulamalarını iş için eğitimin gerçek faydalarını vurgulayan bir eğitim-teknoloji şirketidir. Yüksek performans gösteren iş gücünüzle meşgul olmak için içeriğin erişilebilirliğini değerlendirmek, geliştirmek ve arttırmak için işletmelere yardımcı olur. LRS, SCORM sarıcı, çeşitli LMS eklentileri ve içerik geliştirme hizmetleri sunmaktadır.

Tessello

Firma: Brightwave group

Web Adresi:
http://www.squirrelthat.com/
https://www.brightwavegroup.com/

Ülke: İngiltere

Açıklama:
Tessello, Brightwave’den öğrenenlerin işbirliğini ve uzman içeriğin yanı sıra dinamik, iş ile alakalı bir öğrenme deneyimi oluşturmak için küratörlüğünü sağlayan yeni bir web tabanlı öğrenme hizmetidir.

Topyx

Firma: Interactyx

Web Adresi: https://www.topyx.com

Ülke:
Amerika
Kanada
İngiltere

Açıklama:
TOPYX LMS, kullanıcı, veri veya uygulama ücretleri olmayan bir sosyal öğrenme yönetim sistemidir. TOPYX müşterileri, aralarında Fortune 100 kamu şirketleri, orta ölçekli özel şirketler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, dernekler, devlet kurumları ve eğitim kurumları dahil olmak üzere tüm sektörlerdeki küresel kullanıcıları içerir. Müşteriler kullanım kolaylığı, eşler arası öğrenme araçları, üstün değer, sağlam özellik seti ve uyum eğitimi, dış portallar, satış eğitimi ve diğer çevrimiçi öğrenme yönetimi ihtiyaçlarını karşılamak için özel destek ekipleri sayesinde TOPYX’i seçerler. TOPYX LMS, hem TOPYX LMS raporlarında bulunan ve API’leri kullanarak üçüncü taraflara ihraç edilebilen raporlama verileri ile Deneyim API kurslarını izleyecektir.

Torch LMS

Firma: Torch LMS

Web Adresi: https://torchlms.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Torch LMS güçlü ancak kullanımı kolay bir LMS’dir. xAPI’yi LMS ile entegre eden ilklerdendir.

ToroTools

Firma: ToroTools

Web Adresi: http://www.torotools.es

Ülke: İspanya

Açıklama:
Toro ECM aracı, sosyal ve işbirliği özelliklerine sahip açık kaynaklı bir doküman yönetim sistemi projesidir. Torotools, Deneyim API’sini entegre ederek Toro ECM aracının belge tüketimini veya belgeleri etiketleme veya etiketleme gibi doküman görevlerini veya belgelere yapılan açıklamaları ilgilendiren herhangi bir xAPI uyumlu LMS / LRS’ye ilgili bilgileri göndermesine izin vermiştir. Ayrıca torotools şirketinizde eğitim ile ilgili bilgi ve beceri paylaşımını yapabileceğiniz kapsamlı  pek çok yazılımdan oluşan takım şeklinde araçlar sunar. Yazılımlar açık kaynak kodlu olarak yayınlamaktadır.

Train-Up!

Firma: Train-Up!

Web Adresi: >https://www.trainup.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Train-Up!, küçük ve büyük ölçekli firmaların çalışanlarını çevrimiçi ortamda eğitim almalarını sağlayan dünya basını eklentisidir. Yapısında etkileşimli testler ve öğrenme kaynakları basit bir arayüz ile sunulur. Train-Up! LRS’yi dahil etme seçeneği sunar ve öğrenicilerin öğrenme deneyimleri boyunca kayıtlarının tutulmasını mümkün kılar.

Valamis

Firma: Valamis Company

Web Adresi: https://www.valamis.com

Ülke: Finlandiya

Açıklama:
Valamis Öğrenme Deneyimi Platformu (LXP), çalışanların eğitimi, geliştirilmesi, yeniden eğitilmesi ve yetişmesi için geliştirilmiş bir öğrenme platformudur. Valamis, Deneyim API’si (xAPI), öğrenmeyi izlemenize, kaydetmenize ve analiz etmenize olanak tanıyan yerleşik bir Öğrenme Kayıt Mağazası (LRS) ile destekler. Valamis, LRS kullanarak güçlü bir Öğrenme Analizi motoru sunar. Analitik motoru, öğrenim için daha fazla rehberlik sağlayarak, iyileştirme gerektiren öğrenme programının değerlendirilmesine izin verir.

Watershed LRS

Firma: Learning Technologies Group

Web Adresi: https://www.watershedlrs.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Watershed, öğrenim ve performans verilerinizden harekete geçirici bilgiler sağlayan bir öğrenme analizi platformudur.

WebRatio

Firma: WebRatio

Web Adresi: https://www.webratio.com/site/content/en/home

Ülke: Italya

Açıklama:
WebRatio, kendi Cloud LMS’sini oluşturmak için Experience API’sini kullandı. LMS, yenilikçi bir gamification web uygulaması olan WebRatio Topluluğu ile entegre edilmiştir. WebRatio Platformu’nun hayranları arasında bilgi paylaşımını ödüllendiren SCORM ve xAPI uyumlu web tabanlı eğitim (çevrimiçi eğitim kütüphanesi), teknik makaleler, iş yardımcıları, çevrimiçi sertifikalar, ipuçları ve püf noktaları ile diğer etkinlikleri izler. Cloud LMS ve gamification web uygulamaları da bir CRM sistemi ve bir eTicaret sistemi ile sorunsuz bir şekilde entegre edilmiştir. Deneyim API’sı sayesinde, WebRatio kendi Öğrenme Kayıt Mağazasını ve yenilikçi bir oyun sistemini oluşturabildi. Bu, WebRatio kullanıcılarının skor tablolarında görünmesini, Puan kazanmalarını ve itibarlarını geliştirmelerini, bunların hepsi de öğrenme etkinliklerini teşvik etmelerini sağlıyor. Cloud LMS ve oyun platformu, WebRatio müşterilerine sunulmaktadır. Web ve Mobil Uygulamalar oluşturmak için kullanılan bir görsel modelleme aracı olan WebRatio Platformuna dayanan LMS ve platform, her müşterinin ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde uyarlanabilir.

WestNet Learning

Firma: WestNet Learning

Web Adresi: http://www.westnetmlp.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
WestNet Learning, kurumsal girişimlere, akademik kurumlara, derneklere, devlet kurumlarına ve eğitim tedarikçilerine e-öğrenme ve sınıf sağlama araçları sağlar. Öğrenme ürünleri olarak Bulut Öğrenme Yönetim Sistemi (LMS), e-Öğrenim kursları, yayınlanmış ders kitapları, e-kitaplar ve kuralcı değerlendirmeleri içerir.

xAPIapps

Firma: xAPIapps

Web Adresi: https://www.xapiapps.com

Ülke: Avustralya

Açıklama:
xAPIapps dakikalar içinde  xAPI tabanlı öğrenme deneyimleri oluşturulmasını sağlar. xapiapps, iş başında öğrenmeye gerçek bir bakış açısı kazandırmak için 2014 yılında kurulmuş bir yazılım şirketidir.

Xyleme

Firma: Xyleme

Web Adresi: https://www.xyleme.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Xyleme, tüm basılı, çevrimiçi ve mobil formatlarda eğitim içeriğinin tek kaynaklı yayınlanmasını sağlayan standartlara dayalı öğrenme içerik yönetimi çözümlerinde liderdir. Xyleme’nin en yeni inovasyonu olan Bravais – bulut tabanlı, dinamik yayın platformu, herhangi bir uygulama nesnesinden, herhangi bir uygulamadan, herhangi bir cihazdan gelen xAPI ifadelerini görselleştirmek için LRS ve gösterge panolarıyla birlikte geliyor. Xyleme, şirketlerin web sitelerini ölçmek, “google analytics” yaklaşımı benimseyerek öğrenmeyi ölçmelerine yardımcı olmak için bir görev üstleniyor. Bu sayede, iş dünyasında içeriklerini geliştirebiliyor ve işin konuştuğu aynı dilde öğrenmenin% 100’ünü bildirebiliyorlar.

Zavango

Firma: Zavango

Web Adresi: >http://zavango.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Zavango Engage, eğitim kurumlarının etkili ve ilgi çekici zengin etkileşimli öğrenme programları ve videoları oluşturup dağıtmalarını, tüm öğrenme etkinliklerini ölçmelerini ve analiz etmelerini sağlayan bulut tabanlı bir sistemdir. Zavango Engage, doğrudan ya da bir LMS gibi bir üçüncü taraf aracılığıyla tüm öğrenme olaylarını izlemek ve raporlamak için xAPI kullanır.

ZebraZapps

Firma: ZebraZapps

Web Adresi: https://zebrazapps.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
ZebraZapps, herkesi otantik öğrenme deneyimleri yaratma yeteneği ile güçlendiren olağanüstü güçlü bir bulut tabanlı yazma aracıdır. Tamamen görsel bir arayüz ve bir programlama dilinin esnekliği ile profesyonel eğitim tasarımcılarından 5. sınıflara kadar herkes ilgi çekici uygulamalar geliştirebilir. ZebraZapps, xAPI yidesteklemektedir.

Lisans

 Creative Commons Atıf-Gayri Ticari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı için ikon

Aksi belirtilmedikçe, xApi Kullanan Öğrenme Ekosistemi Bileşenleri tarafından Açık Mektep bir Creative Commons Atıf-Gayri Ticari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı altında lisanslanmıştır.

Bu Kitabı Paylaş