4 Ticari Amaçlı Öğrenme Ekosistemi Kullanan Örnek Kuruluşlar

(Consumer)

Şirketlerinde xAPI tabanlı çözümler üreten örnek
firmalar listelenmiştir. Bunlardan bazıları kendi
uzmanlık alanlarına yönelik hizmetler sunmaktadır.

Catholic Relief Services

Firma: Catholic Relief Services

Web Adresi: https://www.crs.org

Ülke: Amerika

Açıklama:
İnsanlar acil durumlar için eğitiliyorlar. Biri eğitldiğinde, bu eğitimi kullanırlar. Acil durum bittiğinde, süreci gözden geçirmek ve yardım çabalarının ne kadar iyi gittiğini görmek için bir bilgilendirme yapılır. Watershed LRS, Katolik Yardım Hizmetlerinin (CRS) acil durum öncesi eğitimin etkinliğini gerçek yardım çabasına doğrudan bağlamasına ve başarısının neye yol açtığını ölçmesine izin verir. CRS, eğitimlerinin bir kısmını oluşturmak için Articulate Storyline kullanıyor. Durum, işte daha ileri gitmemizi sağlayan xAPI uyumludur. Ayrıca yüz yüze eğitim sırasında kolaylaştırıcıların gözlemlemerini yakalıyorlar, ki bunlar Watershed’i tanıtmadan önce izlenebilir değildi. Gerçek değer, farklı eğitim türlerini kendi yardım çabalarının gerçek sonuçlarına bağdaştırmaktır. Bu korelasyonlarla ilgili bilgi edinmek, CRS’nin temel hedeflerini doğrudan etkileyebilir.

Devereux

Firma: Devereux

Web Adresi: http://www.devereux.org/site/PageServer

Ülke: Amerika

Açıklama:
Devereux, duygusal, gelişimsel ve eğitimsel engelli bireyler için hizmet veren, kar amacı gütmeyen bir lider davranışsal sağlık kuruluşudur. Çalışan performansını arttırmak için tedavi sonuçlarını iyileştirmek istiyorlar.  Watershed, çalışanların eğitim sırasında olduğu kadar, iş başında performans takibi sırasında yaşanan deneyimleri izleyerek ve bu deneyim verilerini hizmet verilen kişilerin gerçek dünya sonuçlarıyla ilişkilendirerek bunu sağlar. Watershed, Devereux’un beceri eğitimi ile performans izleme ve tedavi sonuçları arasındaki ilişkileri daha kapsamlı bir şekilde araştırılmasını sağlayacak.

LifeWay

Firma: Amerika

Web Adresi: https://www.lifeway.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
lifeWay, kursları ve videoları masaüstü ve mobil uygulamalara ulaştırmak ve bunları daha önce mümkün olmayan bir şekilde izlemek için Bakanlık Kılavuzu uygulamasında Experience API’yi kullanıyor. LMS olarak, Bakanlık Izgarası, kullanıcıların çok çeşitli platformlar ve ortamlarda zamanlı ve ilgili video tabanlı içeriğe erişebilecekleri basit bir platformdur. Arka uçta, LifeWay ve Rustici Software arasındaki ortaklık, farklı girişlerden gelen verileri birleştirmek için ortak iş parçacığı olarak Deneyim API’sini kullanan karmaşık bir yazılım çözümleri kombinasyonunu oluşturdu. LifeWay Christian Resources, İncil, İncil çalışmaları, araştırma, kilise müziği ve malzemeleri ve dijital hizmetler de dahil olmak üzere dünyanın en büyük Hıristiyan ürün ve hizmet sağlayıcılarından biridir.

NHS (National Health Service)

Firma:
NHS (National Health Service)

Web Adresi: https://www.nhs.uk

Ülke: İngiltere

Açıklama:
Ulusal Sağlık Servisi’nin (NHS) kilit odak noktası, demanslı kişiler için iyileştirilmiş bakımdır. Ne tür öğrenme faaliyetlerinin daha iyi eğitimli personele yol açtığını ve bunun hasta sonuçları ve deneyimini nasıl etkilediğini bilmek istiyorlar. Birçok NHS kuruluşu, farklı LMS’lerden gelen verileri birbirine bağlamak için Watershed’i kullanacak. NHS, çeşitli çevrimiçi kaynaklardan öğrenme deneyimlerini takip etmeyi ve öğrencilerin ne kadar iyi performans gösterdiğini anlamak için bir simülasyonun izlenmesini istiyor. Amaç, iş gücünü en büyük farkı yaratan demans eğitimi ve eğitimi ile hedeflemek. Ayrıca, NHS’in, demanslı insanlara daha iyi bakım sunmadaki başarıları için personeli kabul etmesini sağlayan bir rozetleme sistemi de uyguluyoruz.

Pandora

Firma: Pandora

Web Adresi: https://us.pandora.net

Ülke: Amerika

Açıklama:
Uluslararası mücevherat imtiyazı olan PANDORA, yeni bir ürün yelpazesine sahiptir ve öğrenme faaliyetlerinin yeni mağaza satışlarını belirli mağazalarda ve belirli satış ortakları tarafından nasıl etkileyeceğini belirlemek ister. Şirket, yeni ürünlerin nasıl daha iyi piyasaya sürüleceğini ve destekleneceğini öğrenmek için Watershed LRS’yi kullanacak ve bu da birçok şirketin Watershed’i kullanması için değerli bir neden olacağını umuyoruz. Tribridge AmplifyHR ile PANDORA, öğrenim verilerini daha iyi yönetebilecek ve üçüncü taraf uygulamalarıyla entegrasyonu artırabilecektir. Platform olarak AmplifyHR’yi kullanan Tribridge, Cornerstone OnDemand’ın Öğrenme Bulutu, Tribridge özel içerik kitaplığından içerik, satış verileri, PANDORA Ürün Çalışma Kitabı, Cornerstone Connect (sosyal öğrenme), eğitmen-önderliği gibi kaynaklardan gelen çeşitli etkinlikleri ve verileri izler ve ilişkilendirir. Tek bir yerde (Watershed LRS) yaşayan tüm bu verilerle PANDORA, öğrenme etkinliklerinin satışlarda artışa (veya azalmaya) yol açan daha iyi iş anlayışları kazanacaktır. Watershed LRS olmaksızın, bu tür farklı veri türlerinden (ve çok çeşitli kaynaklardan) korelasyonlar yapmak mümkün değildi. Watershed LRS, PANDORA’nın yeni ürün lansmanları için iş kararları almalarına ve başarılarını artırmalarına yardımcı olacak eğitim departmanları hakkında bir şeyler yapmasını ve öğrenmesini sağlıyor.

SOFAD

Firma: SOFAD

Web Adresi: https://www.sofad.qc.ca/en

Ülke: Kanada

Açıklama:
SOFAD’ın misyonu, okul panolarına basılı ve çevrimiçi öğrenme materyalleri sağlamak, böylece yerlerin, yöntemlerin ve ders çalışmalarının çeşitliliğinden kaynaklanan ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmak ve uzmanlığını diğer ağ ve kuruluşlara sunmaktır. SOFAD’ın hizmetleri francophone ve anglophone okul panoları ve kendi yetki alanlarındaki okullar içindir. SOFAD, Québec’teki (Kanada) okul kurullarının ve eğitim kurumlarının temsilcilerinden oluşan bir yönetim kuruluna rapor verir. SOFAD / yazarı, tasarımcının ders içeriğini kolayca kurmasını ve özelleştirmesini sağlayan özel bir WordPress tabanlı yazma aracı eklentisidir. SOFAD / yazar ayrıca, yerleşik kurs, etkileşim ve sınav içerisinde öğrenenlerin aktivitelerine dayalı olarak xAPI içeriğinin dağıtımını da desteklemektedir. SOFAD, SOFAD LRS’yi (Öğrenme Soyunma Dolabı) ücretsiz, açık kaynaklı bir Öğrenme Kayıt Mağazası kullanarak, öğrenenlerin oluşturduğu xAPI Öğrenme etkinlikleri verilerini depolamak, sıralamak ve paylaşmak için kullanır.

Lisans

 Creative Commons Atıf-Gayri Ticari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı için ikon

Aksi belirtilmedikçe, xApi Kullanan Öğrenme Ekosistemi Bileşenleri tarafından Açık Mektep bir Creative Commons Atıf-Gayri Ticari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı altında lisanslanmıştır.

Bu Kitabı Paylaş