17 Sosyal Öğrenme

(Social Learning)

Sanal ortamda öğrencilerin birlikte çalıştıkları ve sosyalleştikleri öğrenme platformlarıdır.

Agylia

Firma: Agylia Group

Web Adresi: https://www.agylia.com

Ülke:
Amerika
İngiltere

Açıklama:
Agylia LMS, en yeni xAPI standartlarını tamamen destekleyen mobil, sosyal ve mikro öğrenme özellikleriyle güçlü bir öğrenme platformudur. Agylia LMS, xAPI’yi destekleyen yerleşik bir LRS’e sahiptir. İçeriğe Agylia LMS tarayıcısı üzerinden çevrimiçi olarak veya iOS ve Android cihazlarda kullanılabilen Agylia mobil öğrenme uygulamaları üzerinden ulaşılabilir. Uygulama kullanıcısı çevrimdışı olduğunda, xAPI ifadeleri yerel olarak önbelleğe alınır ve bağlantı yeniden kurulduğunda LRS’ye (Agylia LMS) yeniden gönderilir.

Ahamojo

Firma: Beijing Aha Cloud Eğitim Teknolojisi Şirketi

Web Adresi: http://www.ahamojo.com/ 

Ülke: Çin

Açıklama:
Ahamojo, XAPI ile LCMS, LRS ve LMS’den oluşan, xAPI / CMI5 özelliklerini tam olarak uygulayan Saas tabanlı bir LMS dir. Kurucusu olan Beijing Aha Cloud Eğitim Teknolojisi, Çin’de hükümetler, işletmeler ve eğitim kurumları için harmanlanmış öğrenme çözümleri sunan bir şirkettir. Yazılım geliştirme süreçlerinden esinlenen uygulama, işbirlikçi yazarlık ve kaynak paylaşımını kolaylaştırmak için sürüm kontrolü ile öne çıkan eğitim kaynakları düzenleme ve dağıtma ortamını kolay bir şekilde kullanabilmenizi sağlar.

Composica

Firma: Qarbon

Web Adresi: https://composica.com/ 

Ülke: Amerika

Açıklama:
Composica’nın bulut tabanlı, ortak çalışma platformu, HTML 5 içeriğini xAPI, SCORM, Web, Exe ve PDF olarak yayınlayabilir. Yayınlanmış kurslara herhangi bir platformdaki herhangi bir cihazdan erişilebilir. Yazarlar, tasarımcılar ve KOBİ’ler mutlak yaratıcı özgürlüğe ve son derece özelleştirilebilir, etkileşimli dersler, sınavlar ve oyunlar oluşturmak için birlikte çalışma becerisine sahiptir. Composica bir yazma aracından daha fazlası olup işbirlikçi bir yazma platformudur.

Curatr

Firma: HT2Labs (R&D)

Web Adresi: https://www.ht2labs.com/curatr

Ülke: İngiltere

Açıklama:
Curatr, eğitmenlerin herhangi bir dijital içeriği öğrenim amaçlı bir sosyal oyuna dönüştürmelerini sağlayan çevrimiçi bir platformdur. Experience API’sı, platformlarının temel bir parçasını oluşturur ve üstdüzey kullanım verilerini herhangi bir xAPI tarafından etkinleştirilen LRS veya LMS’ye sorunsuz bir şekilde bildirmek için gelişmiş izleme ve kişiselleştirme özelliklerine olanak tanır.

edTotal

Firma: edTotal

Web Adresi: http://www.edchunk.com/edtotal

Ülke: Amerika

Açıklama:
EdTotal, etkinlikleri ve raporları herhangi bir cihazdan izleyen bir öğrenme ve etkinlik kayıt deposudur.

eHabilis

Firma: eHabilis

Web Adresi: https://www.ehabilis.es

Ülke: İspanya

Açıklama:
eHabilis, kuruluşların eğitim sürecini modernleştirmek için tasarlanmış bir dizi uygulama içerir. Bir LMS’den çok daha fazlası olup kurumsal bilgiyi geliştirmek ve çalışanların kişisel ve mesleki becerilerini ölçmek ve geliştirmek için bir dizi teknolojik olarak gelişmiş çözümler (LMS, sosyal ağ, içerik yöneticisi ve yazarlık aracı) sunar.

FocalCXM’s StoryPulse

Firma: FocalCXM

Web Adresi: https://FocalCXM’s StoryPulse.focalcxm.com/FocalCXM’s StoryPulse

Ülke: Amerika

Açıklama:
FocalCXM’in FocalCXM’s StoryPulse bir Kurumsal Sınıf Değerlendirme Platformudur. İçeriği eğlenceli ve tüm form faktörleri ile ilgili değerlendirmeleri ve etkileşimleri yapmak için oyunlar ve oyunlaştırma mekaniğinden yararlanır. Platformdaki kullanıcı deneyimlerini izlemek ve analiz etmek için xAPI standardını kullanır. MongoDB veya müşterinin LRS’si üzerinde çalışan xAPI tabanlı LRS yi desteklemektedir. Tüm özellikler HTML 5 tabanlıdır ve platform hem çevrimdışı hem de çevrimiçi modlarda çalışabilir. FocalCXM ayrıca, xAPI kullanarak özel ve üst düzey içerik, CRM çözümleri ve kullanıcı deneyimi yetenekleri geliştirmek isteyen müşteriler için Ürün Geliştirme Danışmanlığı Hizmetleri sunmaktadır.

iWork Tech

Firma: iWork Technologies

Web Adresi: https://www.iworktech.com

Ülke:
Hindistan
Amerika

Açıklama:
iWork Technologies, uzaktan öğrenme deneyimlerini desteklemek için yenilikçi SAAS (hizmet olarak sunulan yazılım) ve mobil uygulamalar geliştirir. Öğrenme çerçevesi, katılımcıların başarıları için yarışmaları ve rozetleri kazanmalarına yardımcı olan oyun mekaniğine dayanır. Toplumsal katılımı teşvik eden ve kullanıcıların içerikleri işbirliğine dayalı olarak keşfetmelerine yardımcı olan doğrusal olmayan bir öğrenme yolunu izler. xAPI ile uyumludur. Granüler filtreler ile raporlar ve çevrimdışı analiz edilebilen xapi verilerini dışa aktarabilir. Gerçek zamanlı afişler, beğeniler, yorumlar ve analizler, paydaşların yayınlanan içeriğin etkisini göstermelerine yardımcı olur.

Knowledgelink

Firma: eHabilis

Web Adresi: http://getknowledgelink.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
xAPI ile (SCORM yerine) bütünleştirmeyi seçtik çünkü en güçlü analitik kümesini elde etmenizi sağlıyor. Sınavlarınız istediğiniz kadar basit veya karmaşık olabilir. XAPI kullanarak, sınavlar tarayıcılarda daha iyi performans gösterir, yer imi kullanıcısı mobilden web’e ilerler veya bunun tersini de yapabilir. Kullanıcıların sorunsuz bir kullanıcı deneyimi oluşturarak harici bir sınav sayfasına girmesi gerekmez. Knowledgelink, ihtiyacınız olan-olmayan tüm özellikleriyle birlikte bir endüstri lideri bir dijital öğrenme platformudur. Daha iyi yardımcı olabileceğimiz üç tür müşteriye odaklanıyoruz; konuşmacılara-eğitmenlere, müşteri başarı ekiplerine, öğrenme –geliştirme ekiplerine. Platformda, her üçüne de hitap eden belirli özellikler geliştirdik. Fikri mülkiyet haklarına değer veriyoruz ve bunu korumanın önemli olduğunu düşünüyoruz, bu nedenle platformumuz tamamen güvenli ve kendi dijital içeriğinizin satın alınmasına izin veriyor. Bilgi uzmanlığını kullanırken, teknolojiyi ele alıyoruz.

Mine de Savoirs

Firma: Mine de Savoirs

Web Adresi: https://www.minedesavoirs.com

Ülke: Fransa

Açıklama:
Mine de Savoirs kendi web uygulaması olan Mrod’a sahiptir. Her türlü eğitim aktivitesini oluşturabilir, paylaşabilir ve canlandırabilirsiniz. Her aktivite, entegre LRS ile tam olarak izlenir ve xAPI ile uyumludur.

Netexam

Firma: Media Defined

Web Adresi: http://www.netexam.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
NetExam, xAPI’yi aşağıdaki şekillerde uygulayan lider bir LMS sağlayıcısıdır. Ayrıca, SCORM’u xAPI’ye de etkinleştirdiler.
Sosyal Öğrenme
Bir Konuya Abone Olmak
Bir konuya kaynak gönderme
Bir kaynağı derecelendirme (beğenme / beğenmeme)
Akran ile bağlantı kurma
Mobil uygulama üzerinden informal öğrenme izleme
Faaliyete katıldı
Aktiviteler, öğle yemeği ve öğrenenler gibi yapılandırdıkları herhangi bir şey olabilir, yanlarında gezintiler, müşteri ziyaretleri, konferans / stant kontrolü vb.

NexLearn

Firma: NexLearn

Web Adresi: http://www.nexlearn.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
NexLearn, ekibi 20 yılı aşkın bir süredir iş, hükümet ve akademik müşteriler için e-Öğrenim çözümleri geliştiren özel bir yazılım geliştiricisidir. NexLearn, Deneyim API’sını sadece özel geliştirme projelerine değil, aynı zamanda SCORM ve AICC standartlarını da destekleyen ödüllü, patentli simülasyon yazma aracı SimWriter ve onun Öğrenme Yönetim Sistemi CareerMap ™ ‘a dahil etmiştir:
·         SymWriter, kullanıcılarına rol tabanlı sosyal simulasyonlarda tam olarak katılım sağlayan, tam puanlı, medya açısından zengin kurslar geliştirmeye teşvik eder. SimWriter ile mümkün olan en zorlu öğrenme sayesinde, kullanıcılar öğrencilere yönelik en etkili eğitim deneyimlerini, bireysel bir öğrenci bazında veya SimWriter’in yeni Kitle Yanıt Sistemi özelliği sayesinde öğretici tarafından yönetilen sınıf ortamında sağlanabilir.

PlayerLync

Firma: PlayerLync PlayerLync

Web Adresi: https://www.playerlync.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
PlayerLync, içerik görüntüleme, dijital formlar, içerik yönetimi, işbirliği, mesajlaşma, günlük operasyonların işlenmesi ve tek bir evrensel çözümde raporlanmasını içeren modern bir öğrenme ve performans destek çözümüdür. Video içeriğini mobil cihazlara etkili, güvenli ve kullanıcı yüklemelerine gerek kalmadan zarif bir şekilde taşıyın veya yakalayın. İçerik yönetimimiz verimli, güvenli ve otomatik olacak şekilde tasarlanmıştır, böylece ağ bant genişliğinizi olumsuz yönde etkilemez. İşçiler, Apple veya Android mobil cihazlarını kullanarak içeriğe çevrimiçi veya çevrimdışı olarak erişebilecekleri her yerde erişebilir. PlayerLync, ayakları üzerinde çalışan insanlar için mobil öğrenme ve performans destek çözümüdür. XAPI ile, PlayerLync, müşterilerin e-Öğrenim paketlerini mobil cihazlara yayınlamalarına izin vererek, e-Öğrenim içeriğini mobil cihaz kullanıcı çevrimdışı olsa bile kullanılabilir hale getirir. Öğrenciler, internet bağlantısından bağımsız olarak, zorlu mobil ortamlarda bile performans noktasında etkili eğitim içeriği sunmaya izin veren zengin, etkileşimli bir deneyim alırlar. Eğitim tamamlandığında, PlayerLync onaylanmış bir ağa bağlandıklarında mobil cihazlardan öğrenme sonuçlarını ve sınav puanlarını toplar ve kritik öğrenme verilerini yöneticiler, eğitmenler veya herhangi bir xAPI uyumlu LMS için kullanılabilir hale getirebilir.

Saba

Firma: Saba Grup

Web Adresi: https://www.saba.com

Ülke:
Almanya
Amerika
Hindistan
İngiltere
İsviçre
Fransa
Kanada
Japonya
Meksika
İrlanda
Japonya
Avustralya

Açıklama:
Saba, çalışanlarınızın ve işinizin gelişmesine yardımcı olmak için dönüştürücü yetenek yönetimi çözümleri sunar. Saba’nın içinden (örneğin bir dosyayı indirme) Saba’nın dışına (örneğin bir blog bağlantısını paylaşarak) gerçekleştiren tüm resmi olmayan ve örgün öğrenim faaliyetlerinin tek bir yerde kaydedilmesine imkan verir, böylece her şeyi izlemenizi ve rapor etmenizi kolaylaştırır. LRS, Tin Can (xAPI) ve CMI5 içeriğinden, atanmış veya kendi kendini keşfedebilen kurslara, sınıflara, makalelere, videolara, bloglara ve daha fazlasına kadar her şeyi destekler.

SmartBuilder

Firma: Smart Builder company

Web Adresi: https://www.smartbuilder.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
SmartBuilder, yazarların senaryolar, oyunlar, performans desteği ve diğer ciddi e-Öğrenimleri daha hızlı oluşturmasını sağlayan ödüllü bir yazma aracıdır. Araç üç tür xapi desteği sağlar: otomatik standart ifadeler, özel ifadeler ve LRS ile iki yönlü iletişimi destekleyen gelişmiş ifadeler. JavaScript gerektirmeden tüm işlevler araç içerisinde gerçekleştirilebilir. Bu size inanılmaz güç, azaltılmış karmaşıklık ve zaman tasarrufu sağlar.

Spoke

Firma: Unboxed Training & Technology

Web Adresi: https://www.unboxedtechnology.com/about-us

Ülke: Amerika

Açıklama:
Spoke, sosyal öğrenme platformudur.  İçerik başlatıcısı ve bir LRS aracılığıyla xAPI desteği sağlar. SCORM ve farklı içerik türlerinin yanı sıra üçüncü taraf xAPI etkinliklerinin içeri aktarılmasını, yayınlanmasını ve takibini mümkün kılar.

SquirrelThat

Firma: SquirrelThat

Web Adresi: http://www.squirrelthat.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
SquirrelThat, kullanıcıların herhangi bir bağlamda öğrenme notlarını yakalamasını sağlar: bir kitap okurken, çevrimiçi bir kurs, bir konferansa katılmak, hatta bir koçluk oturumunda. Squirrel Bu notları, kullanıcı cihazlarında senkronize edecek, ancak en önemlisi, her not için kullanıcı eylemi seçimlerini yapacaktır. Bu eylem seçimlerinin uygulanmasını bile kolaylaştırır. Öğrencilerin ne öğrendiklerini, hangi eylem seçeneklerini seçtiklerini ve bu seçimlerin uygulanıp uygulanmadığını LRS’ye anlatmak için Experience API özet akışını kullanır. Bu elbette, öğrenmenin REAL kanıtı olarak değerli veriler sağlar. SquirrelThat hayat boyu öğrenenler için ücretsiz bir uygulama, ancak aynı zamanda işverenler, konferans organizatörleri, eğitim sağlayıcıları ve akademik kurumlar için ticari seçenekler sunuyor. SquirrelThat bir Kalleo People Group şirketidir ve şu anda dünya çapındaki satıcıları ve ortak çalışanları işe almaktadır.

Synapse

Firma: Synapse Learning Design System

Web Adresi: http://www.getsynapse.com

Ülke:
Kanada
Meksika

Açıklama:
Synapse, dünyanın ilk Öğrenme Tasarım Sistemi’dir (LDS). Öğrenme ekibiniz ve konu uzmanlarınız, kurumsal eğitim ihtiyaçlarını hızlı, kolay ve etkili bir şekilde tasarlamak, geliştirmek, yönetmek ve ölçeklendirmek için sorunsuz bir şekilde işbirliği yapacaktır. Synapse, xAPI entegrasyonu ile bilgileri mevcut platformlarınıza (LMS ve LRS’niz gibi) güvenli bir şekilde iletebilir.

Tessello

Firma: Brightwave group

Web Adresi:
http://www.squirrelthat.com/
https://www.brightwavegroup.com/

Ülke: İngiltere

Açıklama:
Tessello, Brightwave’den öğrenenlerin işbirliğini ve uzman içeriğin yanı sıra dinamik, iş ile alakalı bir öğrenme deneyimi oluşturmak için küratörlüğünü sağlayan yeni bir web tabanlı öğrenme hizmetidir.

Topyx

Firma: Interactyx

Web Adresi: https://www.topyx.com

Ülke:
Amerika
Kanada
İngiltere

Açıklama:
TOPYX LMS, kullanıcı, veri veya uygulama ücretleri olmayan bir sosyal öğrenme yönetim sistemidir. TOPYX müşterileri, aralarında Fortune 100 kamu şirketleri, orta ölçekli özel şirketler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, dernekler, devlet kurumları ve eğitim kurumları dahil olmak üzere tüm sektörlerdeki küresel kullanıcıları içerir. Müşteriler kullanım kolaylığı, eşler arası öğrenme araçları, üstün değer, sağlam özellik seti ve uyum eğitimi, dış portallar, satış eğitimi ve diğer çevrimiçi öğrenme yönetimi ihtiyaçlarını karşılamak için özel destek ekipleri sayesinde TOPYX’i seçerler. TOPYX LMS, hem TOPYX LMS raporlarında bulunan ve API’leri kullanarak üçüncü taraflara ihraç edilebilen raporlama verileri ile Deneyim API kurslarını izleyecektir.

Lisans

 Creative Commons Atıf-Gayri Ticari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı için ikon

Aksi belirtilmedikçe, xApi Kullanan Öğrenme Ekosistemi Bileşenleri tarafından Açık Mektep bir Creative Commons Atıf-Gayri Ticari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı altında lisanslanmıştır.

Bu Kitabı Paylaş