16 Simülasyon

(Simulations)

Gerçek hayatta yapılması zor ve tehlikeli olan uygulamaların sanal ortamda canlandırılmasına imkân sunan yazılımlardır.

Designing Digitally.

Firma: Designing Digitally, Inc

Web Adresi: https://www.designingdigitally.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Designing Digitally, Inc., xAPI ile tam olarak entegre edilmiş ve çok sayıda farklı LRS sistemi ile iletişim kurabilen özel öğrenme deneyimleri geliştirir. Her proje, hizmet verilen kurumun öğrenme ihtiyaçlarına göre düzenlenmiştir. Özel öğrenme deneyimleri geliştirme konusunda yirmi yıldan fazla deneyimi ile, xAPI ile herhangi bir öğrenme deneyimi oluşturabilir ve herhangi bir LRS entegrasyonunu destekleyebilirler.

dominKnow

Firma: dominKnow

Web Adresi: https://www.dominknow.com

Ülke: Kanada

Açıklama:
dominKnow, uzun süredir öğrenme teknolojileri özelliklerinin ve içerik oluşturucuların ve içerik tüketicilerinin her ikisine de getirdikleri avantajların bir parçası olmuştur. Deneyim API’sını alandaki önemli bir evrim olarak görüyoruz ve bu nedenle, büyüyen e-Öğrenim içerik yönetimi ve geliştirme ürünlerimiz için bunu benimsemeye devam ediyoruz.

edTotal

Firma: edTotal

Web Adresi: http://www.edchunk.com/edtotal

Ülke: Amerika

Açıklama:
EdTotal, etkinlikleri ve raporları herhangi bir cihazdan izleyen bir öğrenme ve etkinlik kayıt deposudur.

eLearning Studios

Firma: eLearning Studios

Web Adresi: https://www.e-learningstudios.com

Ülke: İngiltere

Açıklama:
eLearning Studios, eLearning için geleneksel e-Öğrenim’den sanal gerçekliğe kadar müşterileri için özel çözümlerin doğru karışımını oluşturma konusunda uzmanlaşmış tek durak noktasıdır. Tamamen sürükleyici Sanal Gerçeklik Öğrenme Simülasyonları (VRLS) yaratmakta ve sadece geleneksel öğrenme hedeflerini değil aynı zamanda çok sayıda LRS’ye gönderilebilecek durumsal ve gelişmiş öğrenen verilerini izlemek için güçlü Deneyim API’sinden yararlanan ciddi oyunlar oynamaktadır. e-Öğrenim Stüdyoları, öğrenciye yarar sağlamak için yenilikçi öğrenme teknolojilerini ve tekniklerini keşfetmeye kendini adamıştır – çünkü geleceğin meraklıya ait olduğuna inanırlar.

FocalCXM’s StoryPulse

Firma: FocalCXM

Web Adresi: https://FocalCXM’s StoryPulse.focalcxm.com/FocalCXM’s StoryPulse

Ülke: Amerika

Açıklama:
FocalCXM’in FocalCXM’s StoryPulse bir Kurumsal Sınıf Değerlendirme Platformudur. İçeriği eğlenceli ve tüm form faktörleri ile ilgili değerlendirmeleri ve etkileşimleri yapmak için oyunlar ve oyunlaştırma mekaniğinden yararlanır. Platformdaki kullanıcı deneyimlerini izlemek ve analiz etmek için xAPI standardını kullanır. MongoDB veya müşterinin LRS’si üzerinde çalışan xAPI tabanlı LRS yi desteklemektedir. Tüm özellikler HTML 5 tabanlıdır ve platform hem çevrimdışı hem de çevrimiçi modlarda çalışabilir. FocalCXM ayrıca, xAPI kullanarak özel ve üst düzey içerik, CRM çözümleri ve kullanıcı deneyimi yetenekleri geliştirmek isteyen müşteriler için Ürün Geliştirme Danışmanlığı Hizmetleri sunmaktadır.

InfoSec Institute

Firma: Amerika

Web Adresi: https://www.infosecinstitute.com/securityiq

Ülke: Amerika

Açıklama:
InfoSec Institute, hem devlet hem de ticari müşteriler için uygulamalı güvenlik eğitimi ve simülasyonları sağlar. Üst düzey güvenlik farkındalık eğitimimiz, gerçek zamanlı raporlama, gelişmiş etkileşim ve simülasyonları entegre etmek için Experience API’sini kullanır ve kritik uyumluluk ve güvenlik eğitimi için entegrasyon süresini hızlandırmaya yardımcı olur.

NexLearn

Firma: NexLearn

Web Adresi: http://www.nexlearn.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
NexLearn, ekibi 20 yılı aşkın bir süredir iş, hükümet ve akademik müşteriler için e-Öğrenim çözümleri geliştiren özel bir yazılım geliştiricisidir. NexLearn, Deneyim API’sını sadece özel geliştirme projelerine değil, aynı zamanda SCORM ve AICC standartlarını da destekleyen ödüllü, patentli simülasyon yazma aracı SimWriter ve onun Öğrenme Yönetim Sistemi CareerMap ™ ‘a dahil etmiştir:
SymWriter, kullanıcılarına rol tabanlı sosyal simulasyonlarda tam olarak katılım sağlayan, tam puanlı, medya açısından zengin kurslar geliştirmeye teşvik eder. SimWriter ile mümkün olan en zorlu öğrenme sayesinde, kullanıcılar öğrencilere yönelik en etkili eğitim deneyimlerini, bireysel bir öğrenci bazında veya SimWriter’in yeni Kitle Yanıt Sistemi özelliği sayesinde öğretici tarafından yönetilen sınıf ortamında sağlanabilir.

Lisans

 Creative Commons Atıf-Gayri Ticari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı için ikon

Aksi belirtilmedikçe, xApi Kullanan Öğrenme Ekosistemi Bileşenleri tarafından Açık Mektep bir Creative Commons Atıf-Gayri Ticari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı altında lisanslanmıştır.

Bu Kitabı Paylaş