13 Performans Destek Sistemleri

(Performance Support)

Çeşitli yazılımlarla eğitimde verimliliği ölçen sistemlerdir.

Agylia

Firma: Agylia Group

Web Adresi: https://www.agylia.com

Ülke:
Amerika
İngiltere

Açıklama:
Agylia LMS, en yeni xAPI standartlarını tamamen destekleyen mobil, sosyal ve mikro öğrenme özellikleriyle güçlü bir öğrenme platformudur. Agylia LMS, xAPI’yi destekleyen yerleşik bir LRS’e sahiptir. İçeriğe Agylia LMS tarayıcısı üzerinden çevrimiçi olarak veya iOS ve Android cihazlarda kullanılabilen Agylia mobil öğrenme uygulamaları üzerinden ulaşılabilir. Uygulama kullanıcısı çevrimdışı olduğunda, xAPI ifadeleri yerel olarak önbelleğe alınır ve bağlantı yeniden kurulduğunda LRS’ye (Agylia LMS) yeniden gönderilir.

dominKnow

Firma: dominKnow

Web Adresi: https://www.dominknow.com

Ülke: Kanada

Açıklama:
dominKnow, uzun süredir öğrenme teknolojileri özelliklerinin ve içerik oluşturucuların ve içerik tüketicilerinin her ikisine de getirdikleri avantajların bir parçası olmuştur. Deneyim API’sını alandaki önemli bir evrim olarak görüyoruz ve bu nedenle, büyüyen e-Öğrenim içerik yönetimi ve geliştirme ürünlerimiz için bunu benimsemeye devam ediyoruz.

edTotal

Firma: edTotal

Web Adresi: http://www.edchunk.com/edtotal

Ülke: Amerika

Açıklama:
EdTotal, etkinlikleri ve raporları herhangi bir cihazdan izleyen bir öğrenme ve etkinlik kayıt deposudur.

Filtered

Firma: Filtered

Web Adresi: https://learn.filtered.com/home

Ülke: Amerika

Açıklama:
Filtered, öğrenmeyi kişiselleştirmek için teknolojiyi kullanmaya odaklanmış, ödüllü, Shoreditch tabanlı bir şirkettir. magpie, dünyanın ilk akıllı öğrenme önerisi motorudur. Royal Mail, NHS, Trinity Mirror, Barnardo’s gibi birçok ulusal marka öğrencilerin tek bir panodan kaliteli kaynaklara ulaşmasını sağlamak için bu uygulamayı kullanmaktadır.

GingerApp

Firma: GingerApp

Web Adresi: http://www.gingerapp.co.jp

Ülke: Japonya

Açıklama:
GingerApp LMS izleme verilerinin ve video içeriklerinin detaylı kaydını tutan kendi LRS’ini geliştirmiştir. GingerApp, Japonya’daki büyük şirketlerin çeşitli öğrenme / eğitim / performans izleme ihtiyaçlarına yönelik danışmanlık ve çözümler sunmaktadır.

HiHaHo

Firma: Talking Telecom Technologies

Web Adresi: https://www.hihaho.com/guides/xapi

Ülke: Amerika

Açıklama:
HiHaHo çevrimiçi interaktif videolarınızı Öğrenme Yönetim Sistemi (LMS) veya Öğrenme Kayıt Mağazası (LRS) ile Tin Can (xAPI) kullanarak bağlar. Çevrimiçi videolara (ör. YouTube ve Vimeo) geçiş yapar, düğmeler, hassas noktalar ve kısa sınavlar gibi etkileşimler ekleyebilir ve izleyicilerinizin davranışlarını ve sonuçlarını izleyebilirsiniz. Teneke Kutu kullanarak, bu, örneğin e-posta ile videoya bir bağlantı göndererek, LMS / LRS dışında da yapılabilir.

Learning Templates

Firma: The Learning Templates team

Web Adresi: http://learning-templates.com

Ülke: Kanada

Açıklama:
Learning Templates, xAPI veri dağıtımı yoluyla yönetim geliştirmelerini ve entegrasyonunu öğrenmeye odaklanmış Kanada merkezli bir şirkettir. U.N. ulusların her birine hem ticari hem askeri uygulamalar için hitap ediyoruz. Onlar da dahil olmak üzere bir dizi var:
xAPI-LMS: İlk JITT ve topluluk desteğini mobil kullanan franchise kuruluşlar için tasarlanmış bir MongoDB SaaS tabanlı performans Destek Sistemi. LearnDash eklentileri: LearnDash LMS için çeşitli eklentiler. Eklentilerin odak noktası, ürünü xAPI ve cmi5 uyumluluğuna daha uyumlu bir yaklaşımla hizalamaktır.
LifterLMS eklentileri: LearnDash ile aynı nedenlerden dolayı LifterLMS için birkaç eklenti barındırır. Lifter xAPI eklentisi, LifterLMS’yi xAPI ve cmi5 ile  uyumlu olacak şekilde özel olarak hizalarken, aynı zamanda yetkinlik yönetimine eklenir.

Ontuitive

Firma: Ontuitive

Web Adresi: https://www.ontuitive.com/

Ülke: Amerika

Açıklama:

Ontuitive, ABD, NL ve İngiltere’de ofisleri olan gerçek zamanlı performans öğrenme ve performans destek yazılım sağlayıcısıdır. Sezgisel, xAPI kullanarak informal, performans öğrenimi ve performans desteği etkileşimlerini rapor etmeyi mümkün kılar. Proje bazında herhangi bir LRS kullanmak için yapılandırılabilir.

PlayerLync

Firma: PlayerLync PlayerLync

Web Adresi: https://www.playerlync.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
PlayerLync, içerik görüntüleme, dijital formlar, içerik yönetimi, işbirliği, mesajlaşma, günlük operasyonların işlenmesi ve tek bir evrensel çözümde raporlanmasını içeren modern bir öğrenme ve performans destek çözümüdür. Video içeriğini mobil cihazlara etkili, güvenli ve kullanıcı yüklemelerine gerek kalmadan zarif bir şekilde taşıyın veya yakalayın. İçerik yönetimimiz verimli, güvenli ve otomatik olacak şekilde tasarlanmıştır, böylece ağ bant genişliğinizi olumsuz yönde etkilemez. İşçiler, Apple veya Android mobil cihazlarını kullanarak içeriğe çevrimiçi veya çevrimdışı olarak erişebilecekleri her yerde erişebilir. PlayerLync, ayakları üzerinde çalışan insanlar için mobil öğrenme ve performans destek çözümüdür. XAPI ile, PlayerLync, müşterilerin e-Öğrenim paketlerini mobil cihazlara yayınlamalarına izin vererek, e-Öğrenim içeriğini mobil cihaz kullanıcı çevrimdışı olsa bile kullanılabilir hale getirir. Öğrenciler, internet bağlantısından bağımsız olarak, zorlu mobil ortamlarda bile performans noktasında etkili eğitim içeriği sunmaya izin veren zengin, etkileşimli bir deneyim alırlar. Eğitim tamamlandığında, PlayerLync onaylanmış bir ağa bağlandıklarında mobil cihazlardan öğrenme sonuçlarını ve sınav puanlarını toplar ve kritik öğrenme verilerini yöneticiler, eğitmenler veya herhangi bir xAPI uyumlu LMS için kullanılabilir hale getirebilir.

Skillaware

Firma: Skillaware Trade Mark

Web Adresi: http://skillaware.com/en/

Ülke: İtalya

Açıklama:
Skillaware, yeni yazılım platformlarının kullanıma sunulması sırasında işgücünü desteklemek için tasarlanmış yeni bir Performans Destek ve Öğrenme Analizi çözümüdür. Skillaware, yazılım platformlarını kullanırken otomatik olarak kullanıcı deneyimlerini yakalamak için otomatik olarak yeni iş süreci iyileştirme (BPMN), analiz analitiği (xapi) ve teknik dokümantasyon (DITA) özelliklerini bir araya getiriyor ve otomatik olarak birden fazla dil etkileşimli kılavuzlar oluşturuyor. Yeni dijital platformlara ve prosedürlere yeni kullanıcılar. Skillaware, yazılım eğitim süresini ve maliyetlerini bir oranda azaltırken, işgücü verimliliğini ve performansını önemli ölçüde artırıyor.

SmartBuilder

Firma: Smart Builder company

Web Adresi: https://www.smartbuilder.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
SmartBuilder, yazarların senaryolar, oyunlar, performans desteği ve diğer ciddi e-Öğrenimleri daha hızlı oluşturmasını sağlayan ödüllü bir yazma aracıdır. Araç üç tür xapi desteği sağlar: otomatik standart ifadeler, özel ifadeler ve LRS ile iki yönlü iletişimi destekleyen gelişmiş ifadeler. JavaScript gerektirmeden tüm işlevler araç içerisinde gerçekleştirilebilir. Bu size inanılmaz güç, azaltılmış karmaşıklık ve zaman tasarrufu sağlar.

Synapse

Firma: Synapse Learning Design System

Web Adresi: http://www.getsynapse.com

Ülke:
Kanada
Meksika

Açıklama:
Synapse, dünyanın ilk Öğrenme Tasarım Sistemi’dir (LDS). Öğrenme ekibiniz ve konu uzmanlarınız, kurumsal eğitim ihtiyaçlarını hızlı, kolay ve etkili bir şekilde tasarlamak, geliştirmek, yönetmek ve ölçeklendirmek için sorunsuz bir şekilde işbirliği yapacaktır. Synapse, xAPI entegrasyonu ile bilgileri mevcut platformlarınıza (LMS ve LRS’niz gibi) güvenli bir şekilde iletebilir.

xAPIapps

Firma: xAPIapps

Web Adresi: https://www.xapiapps.com

Ülke: Avustralya

Açıklama:
xAPIapps dakikalar içinde  xAPI tabanlı öğrenme deneyimleri oluşturulmasını sağlar. xapiapps, iş başında öğrenmeye gerçek bir bakış açısı kazandırmak için 2014 yılında kurulmuş bir yazılım şirketidir.

Zavango

Firma: Zavango

Web Adresi: >http://zavango.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Zavango Engage, eğitim kurumlarının etkili ve ilgi çekici zengin etkileşimli öğrenme programları ve videoları oluşturup dağıtmalarını, tüm öğrenme etkinliklerini ölçmelerini ve analiz etmelerini sağlayan bulut tabanlı bir sistemdir. Zavango Engage, doğrudan ya da bir LMS gibi bir üçüncü taraf aracılığıyla tüm öğrenme olaylarını izlemek ve raporlamak için xAPI kullanır.