8 Öğrenme Analitiği Platformu

(Learning Analytics)

xAPI uyumlu öğrenme teknolojilerine yönelik raporlaştırma ve veri analizi imkânı sunan platformlardır.

Agylia

Firma: Agylia Group

Web Adresi: https://www.agylia.com

Ülke:
Amerika
İngiltere

Açıklama:
Agylia LMS, en yeni xAPI standartlarını tamamen destekleyen mobil, sosyal ve mikro öğrenme özellikleriyle güçlü bir öğrenme platformudur. Agylia LMS, xAPI’yi destekleyen yerleşik bir LRS’e sahiptir. İçeriğe Agylia LMS tarayıcısı üzerinden çevrimiçi olarak veya iOS ve Android cihazlarda kullanılabilen Agylia mobil öğrenme uygulamaları üzerinden ulaşılabilir. Uygulama kullanıcısı çevrimdışı olduğunda, xAPI ifadeleri yerel olarak önbelleğe alınır ve bağlantı yeniden kurulduğunda LRS’ye (Agylia LMS) yeniden gönderilir.

Ahamojo

Firma: Beijing Aha Cloud Eğitim Teknolojisi Şirketi

Web Adresi: http://www.ahamojo.com/ 

Ülke: Çin

Açıklama:
Ahamojo, XAPI ile LCMS, LRS ve LMS’den oluşan, xAPI / CMI5 özelliklerini tam olarak uygulayan Saas tabanlı bir LMS dir. Kurucusu olan Beijing Aha Cloud Eğitim Teknolojisi, Çin’de hükümetler, işletmeler ve eğitim kurumları için harmanlanmış öğrenme çözümleri sunan bir şirkettir. Yazılım geliştirme süreçlerinden esinlenen uygulama, işbirlikçi yazarlık ve kaynak paylaşımını kolaylaştırmak için sürüm kontrolü ile öne çıkan eğitim kaynakları düzenleme ve dağıtma ortamını kolay bir şekilde kullanabilmenizi sağlar.

Courseometer

Firma: Courseometer

Web Adresi: https://coursometer.ru

Ülke: Rusya

Açıklama:
Coursometer, eğitim analitiği sistemidir. Bu sistemde her öğrencinin faaliyetine ilişkin verilerin toplanması, depolanması ve yapılandırılması amaçlanmaktadır. Kullanıcı istatistikleri rapor formunda alır. Coursometer, her türlü öğrenci aktivitesini takip ederek ve kaydederek herhangi bir uzaktan eğitim sistemini entegre edebilen TinCanAPI (xAPI) standardını kullanır. Tüm aktiviteler hakkında bilgi Öğrenme Kayıt Ambarında (LRS) saklanır. Eğitim kursu, kurs içindeki kullanıcı aktiviteleri ile ilgili tüm detayları içeren bir reçete veri formatı olan LRS’den veri alır ve iletir. Coursometer’deki ana hedef ,insan kaynakları uzmanlarına ve kurs web geliştiricilerine, öğrencilerin davranışlarını ve sonuçlarını dikkate alarak eğitim değerlendirme sürecini basitleştirmelerine yardımcı olmaktır.

Lambda Solutions

Firma: Lambda Solutions

Web Adresi: https://www.zoola.io/?utm_source=xapi_adopter

Ülke:
Kanada
Amerika
Sırbistan

Açıklama:
Lambda Solutions tarafından desteklenen Zoola Analytics, xAPI öğrenme teknolojileri piyasasında lider olan raporlama ve analiz sistemidir. Lambda Solutions, Eğitim Yönetimi, Sağlık Hizmetleri ve Global Kurumsal Organizasyonlar için öğrenme yönetim sistemleri (LMS) teknolojisi, eğitimi ve hizmetleri sağlayan bir e-öğrenme çözümleri şirketidir. Bulutta dünya standartlarında, güvenli altyapıda barındırılan Lambda’nın çözümleri çalışanlar, öğrenciler, ortaklar ve müşteriler için ölçeklenebilir, yapılandırılabilir çevrimiçi öğrenme ve eğitim platformlarıdır.

Saba

Firma: Saba Grup

Web Adresi: https://www.saba.com

Ülke:
Almanya
Amerika
Hindistan
İngiltere
İsviçre
Fransa
Kanada
Japonya
Meksika
İrlanda
Japonya
Avustralya

Açıklama:
Saba, çalışanlarınızın ve işinizin gelişmesine yardımcı olmak için dönüştürücü yetenek yönetimi çözümleri sunar. Saba’nın içinden (örneğin bir dosyayı indirme) Saba’nın dışına (örneğin bir blog bağlantısını paylaşarak) gerçekleştiren tüm resmi olmayan ve örgün öğrenim faaliyetlerinin tek bir yerde kaydedilmesine imkan verir, böylece her şeyi izlemenizi ve rapor etmenizi kolaylaştırır. LRS, Tin Can (xAPI) ve CMI5 içeriğinden, atanmış veya kendi kendini keşfedebilen kurslara, sınıflara, makalelere, videolara, bloglara ve daha fazlasına kadar her şeyi destekler.

Veracity Learning

Firma: Veracity Technology Consultants

Web Adresi: https://veracity.it

Ülke: Amerika

Açıklama:
Veracity Learning, öğrenme verilerini görselleştirmek ve eğilimleri tespit etmek için güçlü grafikler ve raporlama araçları içerir.

Lisans

 Creative Commons Atıf-Gayri Ticari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı için ikon

Aksi belirtilmedikçe, xApi Kullanan Öğrenme Ekosistemi Bileşenleri tarafından Açık Mektep bir Creative Commons Atıf-Gayri Ticari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı altında lisanslanmıştır.

Bu Kitabı Paylaş