9 Öğenme Yöntim Sistemleri

(LMS)

Eğitim ile ilgili ders, kurs ve modül gibi içeriklerin hazırlanması, sunulması, izlenmesi ve değerlendirilmesini sağlayan öğrenme yönetim sistemleridir (ÖYS). xAPI uyumluluğu sayesinde  gerekli bilgileri LRS’lerle paylaşır ve çeşitli harici eğitim içeriklerinin de (SCORM/xAPI paketlerinin) sunulmasını sağlarlar.

Absorb LMS

Firma: Absorb Software

Web Adresi: https://www.absorblms.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Absorb LMS aralarında ABD Enerji Bakanlığı, Adobe, Oakley, NYU ve Rolls Royce Motorcars dahil olmak üzere 500’den fazla kuruluşa lisanslıdır. 1.2 milyon öğrencinin aktif Absorb hesapları olduğunu tahmin ediyoruz .
AICC, SCORM ve xAPI’yi destekliyoruz ve Vanderbilt Üniversitesine ait özel bir projede Rustici Software ile yakın bir şekilde çalıştık. Standart SaaS modelimiz kendi xAPI motorunu kullanarak xAPI kurs desteği sunarken, Vanderbilt sürümü Rustici LRS ve Rustici Engine ile doğrudan bütünleşme içerir.

Agylia

Firma: Agylia Group

Web Adresi: https://www.agylia.com

Ülke:
Amerika
İngiltere

Açıklama:
Agylia LMS, en yeni xAPI standartlarını tamamen destekleyen mobil, sosyal ve mikro öğrenme özellikleriyle güçlü bir öğrenme platformudur. Agylia LMS, xAPI’yi destekleyen yerleşik bir LRS’e sahiptir. İçeriğe Agylia LMS tarayıcısı üzerinden çevrimiçi olarak veya iOS ve Android cihazlarda kullanılabilen Agylia mobil öğrenme uygulamaları üzerinden ulaşılabilir. Uygulama kullanıcısı çevrimdışı olduğunda, xAPI ifadeleri yerel olarak önbelleğe alınır ve bağlantı yeniden kurulduğunda LRS’ye (Agylia LMS) yeniden gönderilir.

Ahamojo

Firma: Beijing Aha Cloud Eğitim Teknolojisi Şirketi

Web Adresi: http://www.ahamojo.com/ 

Ülke: Çin

Açıklama:
Ahamojo, XAPI ile LCMS, LRS ve LMS’den oluşan, xAPI / CMI5 özelliklerini tam olarak uygulayan Saas tabanlı bir LMS dir. Kurucusu olan Beijing Aha Cloud Eğitim Teknolojisi, Çin’de hükümetler, işletmeler ve eğitim kurumları için harmanlanmış öğrenme çözümleri sunan bir şirkettir. Yazılım geliştirme süreçlerinden esinlenen uygulama, işbirlikçi yazarlık ve kaynak paylaşımını kolaylaştırmak için sürüm kontrolü ile öne çıkan eğitim kaynakları düzenleme ve dağıtma ortamını kolay bir şekilde kullanabilmenizi sağlar.

Axcelerate

Firma: aXcelerate

Web Adresi: https://www.axcelerate.com.au

Ülke: Avustralya

Açıklama:
aXcelerate, eğitim kurum ve kuruluşlarına akredite olmayan ve yetkinlik tabanlı programlara yönelik bir dizi harmanlanmış öğrenme olanaklarını yönetmeyi sunan bulut tabanlı eğitim ve öğretim yönetim sistemidir. Ayrıca aXcelerate, iş akışı otomasyonunu, temel öğrenme ve iş metriklerini izlemek için güçlü ve anlık raporlama araçlarını ve bir REST API aracılığıyla diğer iş sistemleriyle bütünleşmeyi de içermektedir. aXcelerate, akredite edilmiş kazanımlarla eşleştirilebilecek resmi / gayri resmi öğrenme etkinliklerinin yakalanmasını kolaylaştırmak için “Experience API” ile bütünleşir.

Birch

Firma: B Online Learning

Web Adresi: https://bonlinelearning.com

Ülke: Avustralya

Açıklama:
Kuruluşunuzun ihtiyaçlarına göre uyarlanan benzersiz ve bütüncül bir öğrenme platformudur. Eşsiz esneklik, basit yönetim ve sezgisel bir kullanıcı deneyimi ile Birch, kullanıcıların öğrenme için doğal yeteneğini ortaya çıkaracaktır.  Yerleşik sertifikalı xAPI / LRS / Scorm standartları, Etkileşimli Gösterge Tablosu, Harekete Geçirilebilir Raporlama, Otomatik iş akışları, Bulut / Hizmet Olarak Sunulan Yazılımlar, Duyarlı, Ölçeklendirilebilir ve teslim edilen raporlama ve analiz verileriyle tam anlamıyla güvenli olarak paydaş işletmeler için zengin ve yapılandırılmış özelliklere sahiptir. Esnektir.

Blackboard

Firma: Blackboard

Web Adresi: http://www.blackboard.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Blackboard kullanıcıların xAPI içeriklerinde içe aktarma, yayınlama ve raporlama işlemlerini yapabilmeleri için xAPI desteğini eklemektedir. 90 ülkede 100 milyon kullanıcının üzerinde kullanılmaktadır.

Brainier

Firma: BRAINIER Solutions

Web Adresi: https://www.brainier.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Brainier kullanıcılarına xAPI içeriklerini aktarma, yayınlama ve raporlama gibi özellikleri Elan platformları aracılığıyla sağlamaktadır.

BrandLX

Firma: BrandLX

Web Adresi: http://www.mybrandlx.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
BrandLX, bir öğrenme yönetim sistemini (LMS) tam özellikli bir ödül platformuyla birleştiren yeni nesil bir mobil öğrenme platformudur. Bulut tabanlı olan ürün, kullanıcı etkinliklerini ve ödüllerini xAPI xAPI ifadeleri olarak kaydeden ve raporlayan kurs yazma araçlarını ve yerleşik bir LRS’yi içerir. Bu araçlar birlikte eğitici ve pazarlamacılara “markalaşmış öğrenme deneyimlerini” oluşturmak, yönetmek ve pazarlamak için birleşik bir sistem sunar.

Brightwave

Firma: Brightwave

Web Adresi: https://www.brightwavegroup.com

Ülke: İngiltere

Açıklama:
Brightwave, Öğrencilerin sürekli olarak kendi kişisel referansları ve ekipleri içinde daha geniş bir kullanım için herhangi bir kaynaktan deneyim kazanmalarını ve paylaşmalarını sağlamak için xAPI kullanmaktadır.

Curatr

Firma: HT2Labs (R&D)

Web Adresi: https://www.ht2labs.com/curatr

Ülke: İngiltere

Açıklama:
Curatr, eğitmenlerin herhangi bir dijital içeriği öğrenim amaçlı bir sosyal oyuna dönüştürmelerini sağlayan çevrimiçi bir platformdur. Experience API’sı, platformlarının temel bir parçasını oluşturur ve üstdüzey kullanım verilerini herhangi bir xAPI tarafından etkinleştirilen LRS veya LMS’ye sorunsuz bir şekilde bildirmek için gelişmiş izleme ve kişiselleştirme özelliklerine olanak tanır.

KnowledgeDeliver LMS

Firma: Digital Knowledge Co., Ltd.

Web Adresi: https://www.digital-knowledge.co.jp/en

Ülke: Japonya

Açıklama:
Digital Knowledge, KnowledgeDeliver LMS’i ile Japonya’daki Experience API’sine öncülük etmektedir. KnowledgeDeliver, SCORM ve Experience API standartlarının her ikisine de destek sağlayan tam özellikli bir LMS’dir.

Digitalchalk

Firma: Staff Bios

Web Adresi: https://www.digitalchalk.com

Ülke: İngiltere

Açıklama:
DigitalChalk, herhangi bir organizasyon için esnek ve uygun maliyetli bir eğitim sunar. Düzenleme ve uyarlama araçlarının olduğu merkezi bir LMS sistemine sahiptir. DigitalChalk, kullanıcıların istedikleri LRS’yi seçmelerine imkan vermektedir. Ayrıca LMS aracılığıyla tüm öğrenen aktiviteleri için ifadeler göndermelerine olanak tanıyan xAPI’yi desteklemektedir. DigitalChalk, desteği yalnızca xAPI paketleriyle sınırlı tutmamış olup aynı zamanda video, dosyalar, testler, anketler, oyunlar ve daha fazlası için xAPI uygulamaktadır.

Docebo

Firma: Docebo

Web Adresi: https://www.docebo.com

Ülke:
Amerika
İngiltere
Kanada
Birleşik
Arap Emirlikleri
İtalya

Açıklama:
Docebo Cloud, herhangi bir indirme veya güncelleme olmaksızın Bulutta dağıtılabilen “bir hizmet olarak” sunulan web tabanlı bir LMS dir. Bünyesinde xAPI desteği bulundurmakla beraber kullanıcılar kendi xAPI paketlerini de yükleyebilirler.

e-teach

Firma: e-teach

Web Adresi: http://www.e-teach.ch/ChallengeMonitor.php 

Ülke: İsviçre

Açıklama:
e-teach, öğrencilere katılım ve bilgi aktarımı için motivasyon ve yeni gamified yaklaşımlara odaklanmış etkili e-öğrenme çözümleri tasarlayan ve geliştiren bir şirkettir. Hedef kitlenizin rekabet gücünü artırarak oyunlaştırılmış ve etkileşimli bir eğitim sunar.

eFront

Firma: Epignosis Ltd

Web Adresi: https://www.efrontlearning.com

Ülke:
Amerika
İngiltere
Yunanistan

Açıklama:
eFront, kişiye özel rapor çıktıları sağlaması yönüyle işlevsellik bakımından ödüllü bir LMS’dir. eFront dünya çapında 500’den fazla şirket tarafından kullanılmaktadır ve 25 ülkede ortak ağa sahiptir. eFront, xAPI’nin doğru yöne doğru çok önemli bir adım olduğuna ve herhangi bir cihaz veya öğrenme senaryosunda öğrenme faaliyetlerinin izlenmesine ve raporlanmasına olanak sağladığına inanmaktadır.

eHabilis

Firma: eHabilis

Web Adresi: https://www.ehabilis.es

Ülke: İspanya

Açıklama:
eHabilis, kuruluşların eğitim sürecini modernleştirmek için tasarlanmış bir dizi uygulama içerir. Bir LMS’den çok daha fazlası olup kurumsal bilgiyi geliştirmek ve çalışanların kişisel ve mesleki becerilerini ölçmek ve geliştirmek için bir dizi teknolojik olarak gelişmiş çözümler (LMS, sosyal ağ, içerik yöneticisi ve yazarlık aracı) sunar.

eLearning Company

Firma: eLearning Company

Web Adresi: http://elearning.company

Ülke: Amerika

Açıklama:
eLearning Company, ülke çapında işletmeler, eğitim kurumları ve kamu idareleri için özel öğrenme çözümleri geliştirir. Şirket, gelişmiş öğrenme etkileşimleri, karmaşık senaryolar, değişen öğrenme materyalleri, ilerleme ve öğrenme çıktılarının özel takibi ve raporlaması ile birlikte e-Öğrenim kursları üretmektedir.

eThink Education

Firma: eThink Education

Web Adresi: https://ethinkeducation.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
eThink  Education Kuzey Amerika’da en büyük moodle ortağı ve Totara ortağıdır. eThink  Education hem Moodle hem Totara LMS’lerine xAPI içerikleri ve xAPI ifadelerini yollayabilir, hem içerik aktarıp sunabilir.

Flipick

Firma: Flipick

Web Adresi: https://flipick.com

Ülke:
Amerika
İngiltere
Hindistan
Malezya

Açıklama:
Flipick, öğrenciler, üniversiteler ve şirketler tarafından kullanılabilecek kendinden destekli öğrenme hizmetleri sunmaktadır. Bu modüller, daha derin kavramsal öğrenmeyi kazanmak ve desteklemek için 2D / 3D animasyonları ve örnek olayları, HTML / CSS3 simülasyonları ve aynı zamanda mock değerlendirmeler kullanabilir. Öğrenme planının her adımı, xAPI aracılığıyla izlenir ve öğrencinin nasıl ilerlediğini görmek için raporlar hazırlanır.

FocalCXM’s StoryPulse

Firma: FocalCXM

Web Adresi: https://FocalCXM’s StoryPulse.focalcxm.com/FocalCXM’s StoryPulse

Ülke: Amerika

Açıklama:
FocalCXM’in FocalCXM’s StoryPulse bir Kurumsal Sınıf Değerlendirme Platformudur. İçeriği eğlenceli ve tüm form faktörleri ile ilgili değerlendirmeleri ve etkileşimleri yapmak için oyunlar ve oyunlaştırma mekaniğinden yararlanır. Platformdaki kullanıcı deneyimlerini izlemek ve analiz etmek için xAPI standardını kullanır. MongoDB veya müşterinin LRS’si üzerinde çalışan xAPI tabanlı LRS yi desteklemektedir. Tüm özellikler HTML 5 tabanlıdır ve platform hem çevrimdışı hem de çevrimiçi modlarda çalışabilir. FocalCXM ayrıca, xAPI kullanarak özel ve üst düzey içerik, CRM çözümleri ve kullanıcı deneyimi yetenekleri geliştirmek isteyen müşteriler için Ürün Geliştirme Danışmanlığı Hizmetleri sunmaktadır.

Formagri

Firma: AgroSupDijon

Web Adresi: http://www.formagri.fr

Ülke: Fransa

Açıklama:
Yüksek okullar veya işletmeler gibi orta ölçekli kurumlar için tasarlanmıştır ve SCORM, AICC ve xAPI içeriğini destekler. Formagri, etkileşim verilerini, ifadeleri ve ilerleme raporlarını kendi kullanıcılarına ve yetkili dış kullanıcılara gösterebilen bir LRS içerir.

GingerApp

Firma: GingerApp

Web Adresi: http://www.gingerapp.co.jp

Ülke: Japonya

Açıklama:
GingerApp LMS izleme verilerinin ve video içeriklerinin detaylı kaydını tutan kendi LRS’ini geliştirmiştir. GingerApp, Japonya’daki büyük şirketlerin çeşitli öğrenme / eğitim / performans izleme ihtiyaçlarına yönelik danışmanlık ve çözümler sunmaktadır.

Gyrus

Firma: Gyrus

Web Adresi: http://www.gyrus.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Gyrus Systems, 25 yılı aşkın bir süredir pazar odaklı öğrenme yönetimi ürünleri ve üstün müşteri hizmetleri sunarak, tecrübeli bir Öğrenme Yönetim Sistemi (LMS) tedarikçisi olarak ün kazanmıştır.

In2itive

Firma: In2itive

Web Adresi: https://www.in2itive.co.uk/

Ülke: İngiltere

Açıklama:
In2itive LMS, integral Öğrenme Kayıt Ambarı  (LRS) biçiminde xAPI  desteğiyle özelleştirilebilir, bulut tabanlı, SCORM uyumlu bir e-öğrenme ve işbirliği platformudur. In2itive LMS, mevcut herhangi bir SCORM 1.2 öğrenme paketi için xAPI ifadeleri yazacak şekilde yapılandırılmıştır. In2itive, organizasyonların etkin dağıtım ve öğrenme çözümlerinin kullanımı yoluyla performanslarını iyileştirmelerine yardımcı olan lider bir öğrenme teknolojisi sağlayıcısıdır.

Informetica

Firma: Sencia Canada Ltd

Web Adresi: http://www.informetica.com

Ülke: Kanada

Açıklama:
Informetica, müşterilerin kendi kurum içi çözümlerinin yanı sıra, öğreniciler için özelleştirilmiş bir ortam sağlamalarını sağlayan yenilikçi bir LMS’dir. Informetica, 2001’den beri birden fazla sektörde müşterilerine hizmet vermektedir.  Informetica’nın kurumsal platformunun tüm sürümleri, Experience API’sini desteklemektedir.

Instancy

Firma: Instancy

Web Adresi: https://www.instancy.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Instancy Platformu, kuruluşların akıllı telefonlar ve tabletler gibi mobil cihazlardaki xAPI tabanlı öğrenme içeriğini oluşturmasına, sunmasına ve izlemesine yardımcı olur. Instancy Platform’un birçok entegre alt sistemi, kapsamlı bir xAPI tabanlı öğrenme mimarisi oluşturmak için birlikte çalışır. Instancy Learning İçerik Yönetim Sistemi (iLCMS) ve Instancy Authoring Tools, HTML5 & xAPI tabanlı içerik oluşturmanıza ve vermenize yardımcı olur. Instancy Learning Record Store (iLRS), iLCMS içinde oluşturulan içeriği öğrenmek için xAPI ifadelerini almanızı ve depolamanızı sağlar. Örnek Öğrenme Yönetim Sistemi (iLMS), API tabanlı içeriği deneyimlemenizi ve başlatmanızı, iLRS’den verileri dinamik olarak çekmenizi ve öğrenme ilerleme raporlarını ve gösterge panolarını görüntülemenizi sağlar.

JLMS Cloud

Firma: JZero Solutions

Web Adresi: http://www.jlmscloud.com/

Ülke: India

Açıklama:
JLMS Cloud, bulut tabanlı bir Öğrenme Yönetim Sistemi’dir. Basit kullanıcı yönetimi, içerik otomasyonu ve çok daha fazlası sayesinde kullanım kolaylığı göz önünde bulundurularak bir sistem kurduk. JLMS Cloud’a herhangi bir cihazdan erişebilirsiniz, böylece çalışmalarınızı nerede olursanız olun kolayca yönetebilirsiniz. JLMS Cloud, xAPI uyumlu öğrenme içeriğinizi yüklemenize ve öğrenme verilerini yerleşik LRS’mizde saklamanıza izin vermek için Deneyim API’sini destekler.

kme360

Firma: Nuevosmedios

Web Adresi: https://www.kme360.com

Ülke: Kolombiya

Açıklama:
Nuevosmedios, 1998’den bu yana bilgi yönetimi, yüz yüze eğitim ve sanal (e-öğrenme / karma öğrenme) eğitimi desteklemek için teknolojik çözümler geliştiren bir şirkettir. Nuevosmedios teknoloji aracılığıyla hayat boyu öğrenmeyi ve bilgi paylaşımını öne çıkarmaktadır. Öğrenme deneyimini, teknolojiye dayalı öğrenme ekosistemleri aracılığıyla uygularken yaşam boyu öğrenme sürecinde öğreniciler arasındaki etkileşim fırsatlarını en üst düzeye çıkarmayı odaklamaktadır.

Knowledgelink

Firma: eHabilis

Web Adresi: http://getknowledgelink.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
xAPI ile (SCORM yerine) bütünleştirmeyi seçtik çünkü en güçlü analitik kümesini elde etmenizi sağlıyor. Sınavlarınız istediğiniz kadar basit veya karmaşık olabilir. XAPI kullanarak, sınavlar tarayıcılarda daha iyi performans gösterir, yer imi kullanıcısı mobilden web’e ilerler veya bunun tersini de yapabilir. Kullanıcıların sorunsuz bir kullanıcı deneyimi oluşturarak harici bir sınav sayfasına girmesi gerekmez. Knowledgelink, ihtiyacınız olan-olmayan tüm özellikleriyle birlikte bir endüstri lideri bir dijital öğrenme platformudur. Daha iyi yardımcı olabileceğimiz üç tür müşteriye odaklanıyoruz; konuşmacılara-eğitmenlere, müşteri başarı ekiplerine, öğrenme –geliştirme ekiplerine. Platformda, her üçüne de hitap eden belirli özellikler geliştirdik. Fikri mülkiyet haklarına değer veriyoruz ve bunu korumanın önemli olduğunu düşünüyoruz, bu nedenle platformumuz tamamen güvenli ve kendi dijital içeriğinizin satın alınmasına izin veriyor. Bilgi uzmanlığını kullanırken, teknolojiyi ele alıyoruz.

LearnDash

Firma: LearnDash Company

Web Adresi: https://www.learndash.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
LearnDash, kullanıcıların kendi LMS’lerini kolayca kurup özelleştirmelerini, kurs satmalarını, sertifikaları otomatik olarak teslim etmelerini ve kullanıcı raporlarını indirmelerini sağlayan WordPress tabanlı bir öğrenme yönetim sistemi eklentisidir. LearnDash ayrıca, yerleşik kurs, ders ve test işlevselliği içinde kullanıcı etkinliğine dayalı olarak Deneyim API’sı ifadelerinin gönderilmesini de destekler.

Learnetic

Firma: Learnetic

Web Adresi: https://www.learnetic.coma

Ülke: Polonya

Açıklama:
Eğitim Teknolojileri Öğrenimi’nin geliştirilmesinde 20 yılı aşkın bir deneyimle, Eğitim Yayımcılarına, Eğitim Bakanlıklarına veya Dijital Engelleyicilere teknoloji odaklı Eğitimsel ePubasyon Stratejilerini uygulamalarına yardımcı olmaktadır. EPublishing işlemlerinin hemen hemen her aşamasında çözümler sağlayarak, tüm Yazma Araçları, e-Öğrenim ve Dağıtım Platformları, e-Geliştirme Hizmetleri ve hazır e-içerik Paketleri sunmaktadır. Learnetic’in mAuthor uygulaması, güçlü bir İçerik Oluşturma Aracı ile son derece etkileşimli Dijital İçerik oluşturmaya ve oluşturulmasında yer alan Proje Ekiplerinin iş akışını koordine etmeye yönelik bir Bulut tabanlı e-Geliştirme Platformunun birleşimidir. Elde edilen eContent, xAPI dahil olmak üzere e-Öğrenim endüstrisi standartlarına uygun olarak üretilmiştir ve tüm teknoloji, masaüstü ve mobil cihazları desteklemektedir.

Learning Crafters

Firma: Learning Crafters

Web Adresi: https://learningcrafters.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Learning Crafters, çeşitli boyutlarda organizasyonlar için yeni nesil dijital öğrenme deneyimleri geliştirir. Şirketin araç kutusu, etkili, ilgi çekici ve ölçülebilir öğrenme içeriğiyle birleştirilen etkileşimli videolar, animasyonlar, simülasyonlar, AR ve VR içerir.

Learning Templates

Firma: The Learning Templates team

Web Adresi: http://learning-templates.com

Ülke: Kanada

Açıklama:
Learning Templates, xAPI veri dağıtımı yoluyla yönetim geliştirmelerini ve entegrasyonunu öğrenmeye odaklanmış Kanada merkezli bir şirkettir. U.N. ulusların her birine hem ticari hem askeri uygulamalar için hitap ediyoruz. Onlar da dahil olmak üzere bir dizi var:
xAPI-LMS: İlk JITT ve topluluk desteğini mobil kullanan franchise kuruluşlar için tasarlanmış bir MongoDB SaaS tabanlı performans Destek Sistemi. LearnDash eklentileri: LearnDash LMS için çeşitli eklentiler. Eklentilerin odak noktası, ürünü xAPI ve cmi5 uyumluluğuna daha uyumlu bir yaklaşımla hizalamaktır.
LifterLMS eklentileri: LearnDash ile aynı nedenlerden dolayı LifterLMS için birkaç eklenti barındırır. Lifter xAPI eklentisi, LifterLMS’yi xAPI ve cmi5 ile  uyumlu olacak şekilde özel olarak hizalarken, aynı zamanda yetkinlik yönetimine eklenir.

Learning.net

Firma: Learning.net

Web Adresi: https://learning.net

Ülke: Amerika

Açıklama:
Trellis, LMS’nin bir parçası olarak, bir öğrencinin çevrimiçi veya çevrimdışı olduğu zamana dair verileri toplayabilen ve bu deneyimleri birçok teknolojiden alabilen bir Öğrenme Kayıt Ambarı (LRS) içerir. İnsanlar diğer kişilerle etkileşimlerden, çevrimiçi içerikle etkileşimlerden, hatta kitaplarla etkileşimlerden öğrenirler. xAPI kullanan Trellis LMS, bu etkileşimleri kaydeder ve onları müfredatın parçası haline getirir.

Learnosphere

Firma: Learnosphere

Web Adresi: https://learnosphere.in

Ülke: Hindistan

Açıklama:
Learnosphere, standartlara uygun öğrenmeyi sorunsuz bir şekilde sunan bir Öğrenme Yönetim Sistemidir. LMS, mobil ve tablet cihazlarda çalışır ve diğer özelliklerin yanı sıra, sosyal öğrenmeyi destekler.

LearnUpon

Firma: LearnUpon

Web Adresi: https://www.learnupon.com

Ülke:
Amerika
Kanada
İngiltere
İrlanda
Avustralya

Açıklama:
LearnUpon, yazma araçlarınızı kullanarak oluşturulan xAPI kurslarını içe aktarmanıza olanak tanır. LearnUpon, tüm xAPI ifadelerinizi takip edecek ve bunları daha sonra, raporlar / yanıtlar, sonuçlar ve tamamlamalar gibi raporlayabileceğiniz LearnUpon verilerine çevirecektir. Bu izlemenin yanı sıra, LearnUpon ayrıca öğrencilerinizin xAPI ifadelerini LRS’nize yönlendirebilir.

LifterLMS

Firma: LifterLMS Company

Web Adresi: https://lifterlms.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
LifterLMS, ilgi çekici çevrimiçi kurslar oluşturmayı, satmayı ve korumayı kolaylaştırır. LifterLMS xAPI eklentisiyle, LifterLMS’i bir Experience API (xAPI) hizmeti ile bütünleştirebilirsiniz. LifterLMS yeteneklerinizi ve aktivitelerinizi, H5P İçeriğinizi, yüklenen ve bağlantılı Artikulate, Captivate veya Lectora e-öğrenme kurs etkinliklerini yönetin. LifterLMS, dijital sınıfta eğitimi demokratikleştirmek için de kullanılır. Tamamen yaygın bir şirket olan LifterLMS, 2017’de dört yılını dünya çapında bir kullanıcı ve müşteri tabanına sahip 191 ülkeden etkileşime sahip olarak kutluyor.

Litmos

Firma: Litmos

Web Adresi: https://www.litmos.com

Ülke:
İngiltere
Amerika
İrlanda
Sırbistan
Almanya
Avustralya

Açıklama:
Litmos, web tabanlı Litmos LMS ile xAPI uyumlu LRS’yi entegre etmiştir.

Magicbox

Firma: Magicbox

Web Adresi: https://www.getmagicbox.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Magicbox, kullanıcı etkinliklerini yakalamak için okuyucusunda, atama ve değerlendirme modüllerinde xAPI kullanmaktadır.

Moodle

Firma: Moodlepartner certified services provider

Web Adresi: https://moodle.org

Ülke: Avustralya

Açıklama:
Moodle, modüler yapısı sayesinde pek çok özelliği eklentileri aracılığıyla sağlamaktadır. Harici olarak yüklenen xAPI’ye yönelik eklentileri sayesinde xAPI içeriklerinin yayınlanmasını ve harici LRS’lerle paylaşılmasını sağlar. Ayrıca SCORM bulut eklentisi sayesinde SCORM, AICC ve xAPI paketlerinin izlenmesini ve yüklenmesini sağlar. Aynı zamanda tüm bu paketlerin SCORM bulutu hizmeti içinde xAPI ifadeleriyle takip edilebilmelerini mümkün kılar. Moodle, açık kaynak kodlu bir LMS olduğundan sürekli güncellenebilme imkânına sahiptir.

Neunoia

Firma: NEUNOIA

Web Adresi: https://neunoia.com/leaf-lms

Ülke: Amerika

Açıklama:
Neunoia, farklı ölçekte bulunan kurumsal gruplara basit ve ölçeklenebilir bir öğrenme platformu sağlayan bir şirkettir.

NetDimensions LMS

Firma: Learning Technologies Group plc (LTG)’nin bir alt kuruluşu olan PeopleFluent

Web Adresi: http://www.netdimensions.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
NetDimensions, ileri düzeyde kurumsallaşmış sektörlerde öğrenme, bilgi ve performans yönetimi çözümleri sunan dünya çapında bir tedarikçidir.  NetDimensions, şirketlere, devlet kurumlarına ve diğer kuruluşlara öğrenmeyi kişiselleştirmek, performansı artırmak üzere çalışanlar, müşteriler ve ortaklar için uyum programlarını yönetmek için beceri yönetimi çözümleri sunar. NetDimensions Talent Suite platformu, yerleşik bir Öğrenme Veri Ambarı içerir.  LRS ve tam xAPI desteği ile kullanıcıların xAPI içeriğini almalarını, yayınlamalarını ve raporlamalarını sağlar. Ayrıca SCORM ve AICC standartlarını desteklemeler. NetDimensions ISO 9001 sertifikasına ve NetDimensions barındırılan hizmetleri ISO 27001 sertifikasına sahiptir. NetDimensions, Learning Technologies Group plc’nin (LTG) bir alt kuruluşudur.

Netex

Firma: Netex

Web Adresi: http://www.netexcompany.com

Ülke:
İspanya
İngiltere
Meksika
Hindistan

Açıklama:
Netex, Central Learning Fruit LMS ve Central LearningCoffee LMS ile xAPI uyumlu bir LRS’dir.

Netexam

Firma: Media Defined

Web Adresi: http://www.netexam.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
NetExam, xAPI’yi aşağıdaki şekillerde uygulayan lider bir LMS sağlayıcısıdır. Ayrıca, SCORM’u xAPI’ye de etkinleştirdiler.
Sosyal Öğrenme
Bir Konuya Abone Olmak
Bir konuya kaynak gönderme
Bir kaynağı derecelendirme (beğenme / beğenmeme)
Akran ile bağlantı kurma
Mobil uygulama üzerinden informal öğrenme izleme
Faaliyete katıldı
Aktiviteler, öğle yemeği ve öğrenenler gibi yapılandırdıkları herhangi bir şey olabilir, yanlarında gezintiler, müşteri ziyaretleri, konferans / stant kontrolü vb.

NexLearn

Firma: NexLearn

Web Adresi: http://www.nexlearn.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
NexLearn, ekibi 20 yılı aşkın bir süredir iş, hükümet ve akademik müşteriler için e-Öğrenim çözümleri geliştiren özel bir yazılım geliştiricisidir. NexLearn, Deneyim API’sını sadece özel geliştirme projelerine değil, aynı zamanda SCORM ve AICC standartlarını da destekleyen ödüllü, patentli simülasyon yazma aracı SimWriter ve onun Öğrenme Yönetim Sistemi CareerMap ™ ‘a dahil etmiştir:
·         SymWriter, kullanıcılarına rol tabanlı sosyal simulasyonlarda tam olarak katılım sağlayan, tam puanlı, medya açısından zengin kurslar geliştirmeye teşvik eder. SimWriter ile mümkün olan en zorlu öğrenme sayesinde, kullanıcılar öğrencilere yönelik en etkili eğitim deneyimlerini, bireysel bir öğrenci bazında veya SimWriter’in yeni Kitle Yanıt Sistemi özelliği sayesinde öğretici tarafından yönetilen sınıf ortamında sağlanabilir.

OnPoint Digital

Firma: OnPoint Digital

Web Adresi: http://www.onpointdigital.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
OnPoint Digital, API hakkındaki genel anlayışı ve anlayışı geliştirmek için ADL ve Rustici yazılım ekipleriyle birlikte çalıştı.  Temmuz 2012’de piyasaya sürülen tam özellikli bir LMS / LCMS olan OnPoint Learning & Performance Suite v5, önceki çevrimdışı SCORM oynatıcılarının işlevselliğini, öğrenme içeriğinden kaynaklanan xAPI ifadelerini izleyebilir, yakalayabilir. xAPI desteği özellikleri ekleyerek, sosyal etkileşimler veya diğer xAPI uyumlu işlevler. V5 platformunda, Tümleşik Öğrenme Kayıt Deposu (“LRS”) ve xAPI tabanlı oyun mekaniği raporlaması için yeni destek bulunmaktadır.

Opigno

Firma: Opigno

Web Adresi: https://www.opigno.org/en

Ülke: İsviçre

Açıklama:
Opigno LMS, Drupal CMS’ye dayanan açık kaynaklı bir Öğrenme Yönetim Sistemidir. Tam kapsamlı özellikler ve çok yüksek seviyede ölçeklenebilirlik ve esneklik sunar. Opigno, xAPI’yi destekleyerek, gerçekleştirilen her etkinlik için çok kesin ifadeleri ve öğrencilerin elde ettiği her bir sonucu entegre eder.Ayrıca, LRS’nizdeki verilere dayalı olarak grafik gösterge panoları ve raporlar almanızı mümkün kılar.

Paradiso Solutions

Firma: Paradiso Solutions

Web Adresi: https://www.paradisosolutions.com

Ülke:
Amerika
İngiltere
Hindistan
Meksika
Avustralya

Açıklama:
Paradiso Solutions, küçük ve büyük ölçekli işletmelere ve eğitim kurumlarına tam e-öğrenme çözümleri sunan bir e-öğrenme ürünü ve hizmetleri şirketidir.

ProProfs

Firma: ProProfs Delightfully Smart Tools

Web Adresi: https://www.proprofs.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
İnternet tabanlı Öğrenme Yönetim Sistemidir. Bir işletmede çalışanların ve tüm paydaşlarının eğitimi ve değerlendirilmesi yönelikson teknolojik bir platform sunmaktadır. Platformun kullanımı ve yapılandıması kolaydır. Ayrıca platform uzman kullanıcılar için oldukça da kapsamlıdır. XAPI ve SCORM uyumlu dersleri dışa aktarma kabiliyetine sahiptir. Bu dersledr daha sonra eğitim ve değerlendirme kılavuzları şeklinde öğrencilere sunulabilir. Öğrenciler bu dersleri aldıklarında öğrencilerin yaptıkları etkinliklerin hepsi fiil ve ifadeler biçiminde oluşturulur.

RISC

Firma: RISC

Web Adresi: https://risc-inc.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
RISC, RISC LMS ile x API uyumlu LRS yi entegre etmiştir. Ek olarak, öğrenicinin herhangi bir cihazdaki bir PDF’e açıklama yapmasına izin veren ve daha sonra bu ek açıklamaları başka bir cihazda görüntüleyen bir XAPI destekli PDF entegre edilmiştir.

Rustici Engine

Firma: Rustici

Web Adresi: https://rusticisoftware.com/products/rustici-engine/?_ga=2.140938928.360266204.1544515219-82468032.1543411866

Ülke: Amerika

Açıklama:
Rustici Engine, xAPI, cmi5, SCORM ve AICC içeriğinin içe aktarılması ve başlatılması için doğrudan uygulamanıza entegre olur. Rustici Engine  LRS lere piyasadaki herhangi bir yazılımdan daha fazla  destek sağlamaktadır. Engine, bir SCORM veya AICC kursu oynatmanıza ve SCORM verilerini otomatik olarak xAPI deyimlerine dönüştürmenize olanak tanıyan çeşitli e-Öğrenim standartlarını kullanmayı kolaylaştırır.

Saba

Firma: Saba Grup

Web Adresi: https://www.saba.com

Ülke:
Almanya
Amerika
Hindistan
İngiltere
İsviçre
Fransa
Kanada
Japonya
Meksika
İrlanda
Japonya
Avustralya

Açıklama:
Saba, çalışanlarınızın ve işinizin gelişmesine yardımcı olmak için dönüştürücü yetenek yönetimi çözümleri sunar. Saba’nın içinden (örneğin bir dosyayı indirme) Saba’nın dışına (örneğin bir blog bağlantısını paylaşarak) gerçekleştiren tüm resmi olmayan ve örgün öğrenim faaliyetlerinin tek bir yerde kaydedilmesine imkan verir, böylece her şeyi izlemenizi ve rapor etmenizi kolaylaştırır. LRS, Tin Can (xAPI) ve CMI5 içeriğinden, atanmış veya kendi kendini keşfedebilen kurslara, sınıflara, makalelere, videolara, bloglara ve daha fazlasına kadar her şeyi destekler.

Sakai CLE

Firma: Apereo

Web Adresi: https://www.sakaiproject.org

Ülke: Amerika

Açıklama:
Sakai CLE açık kaynak eğitim yazılım platformudur. İşbirliğine dayanan ve bilginin paylaşıldığı bir öğretim ve öğrenim ortamı sağlar. Sakai bagajına ve gelecekteki sürümlere dahil edilmek üzere uygun olan xAPI’si ile bir iç entegrasyon oluşturmak için çalışmalar devam etmektedir.

ScholarLMS

Firma: ScholarLMS

Web Adresi: https://www.scholarlms.com

Ülke: Hindistan

Açıklama:
Bulut tabanlı bir öğrenme yönetim sistemidir. Yeni işletmeler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için ücretsizdir. ScholarLMS, xAPI içeriğini iki şekilde destekler. Kullanıcı,
1. Harici bir URL kullanarak xAPI içeriğini başlatabilir.
2. İçeriği LMS’ye yükleyebilir ve ardından içeriğe erişebilir.

SCORM Cloud

Firma: Rustici

Web Adresi: https://rusticisoftware.com/products/scorm-cloud/?_ga=2.206539665.360266204.1544515219-82468032.1543411866

Ülke: Amerika

Açıklama:
SCORM Cloud, e-Öğrenim gereksinimlerinizin standartlara dayalı içeriğin test edilmesinden sonuçların raporlanmasına kadar olan iş ve işlemleri yürütür. Her bir SCORM Cloud hesabı, bir LRS içerir. Birden çok etkinlik sağlayıcı kurmak, SCORM Cloud’un LRS’den gelen diğer LRS’leri yönlendirmek ve xAPI ifadelerini sorgulamak için SCORM Cloud LRS’i kullanabilirsiniz.

SeamsCloud

Firma: SeamsCloud

Web Adresi: https://www.seamscloud.com

Ülke: İrlanda

Açıklama:
SeamsCloud, bulut tabanlı bir öğrenme yönetim sistemidir. Firmanızın bütün eğitim etkinliklerinin yönetimini, planlamasını ve raporlamasını yapar. SeamsCloud, geleneksel sınıf ortamında gerçekleştirilen eğitimin yanı sıra e-öğrenme paketlerinden xAPI ve SCORM’un çalışmasını da destekler.

SkillBuilder LMS

Firma: Basecorp Learning Systems

Web Adresi: https://www.skillbuilderlms.com

Ülke: Kanada

Açıklama:
BaseCorp, özel öğrenme çözümlerini tasarlamak ve sunmak için dernekler, hükümet ve endüstri ile işbirliği yapan bir LRS ve LMS dir. SkillBuilder LMS, her yerden ve her cihazdan erişilebilen, çok dilli, bulut tabanlı bir öğrenme yönetim sistemidir. Zengin özelliklere sahip, kullanımı kolay LMS, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı öğrenmeyi sunmanıza, yönetmenize ve izlemenize olanak tanır. Bünyesinde entegre olan LRS, herhangi bir xAPI uyumlu yazma aracında yerleşik e-öğrenim kaynaklarını kolayca içe aktarmanızı ve izlemenizi sağlar.

Skvare

Firma: Skvare

Web Adresi: https://skvare.com

Ülke: Kanada

Açıklama:
Skvare, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, profesyonel toplumlar için çevrimiçi mevcudiyeti, topluluk yönetimi ve çevrimiçi öğrenim araçları oluşturma konusunda uzmanlaşmış CMS (Drupal), CRM (CiviCRM) ve LMS (Drupal tabanlı LMS & LRS) uzmanlarından oluşan bir ekiptir. Skvare, Drupal native xAPI (LRS) dahil olmak üzere tam özellikli  xAPI öğrenme yönetim sistemi (LMS) sağlayan bir Drupal tabanlı modül paketi geliştirmiştir.

SmarterU

Firma: Neovation Corporation

Web Adresi: https://www.smarteru.com

Ülke: Kanada

Açıklama:
TInCan destekli SmarterU LMS, XAPI aracılığıyla etkinleştirilmiş e-öğrenme derslerinden Articulate, Captivate, Lectora ve diğerleri gibi önde gelen yazarlık araçlarının kullanımını mümkün kılar.

Spoke

Firma: Unboxed Training & Technology

Web Adresi: https://www.unboxedtechnology.com/about-us

Ülke: Amerika

Açıklama:
Spoke, sosyal öğrenme platformudur.  İçerik başlatıcısı ve bir LRS aracılığıyla xAPI desteği sağlar. SCORM ve farklı içerik türlerinin yanı sıra üçüncü taraf xAPI etkinliklerinin içeri aktarılmasını, yayınlanmasını ve takibini mümkün kılar.

TalentLMS

Firma: TalentLMS

Web Adresi: https://www.talentlms.com

Ülke:
Amerika
İngiltere
Yunanistan

Açıklama:
TalentLMS, büyümeye ve kolay kuruluma vurgu yaparak büyüyen kuruluşlar için kullanışlı bir öğrenme platformudur. Ürün, herhangi bir indirme, güncelleme veya yükseltme gerektirmeden Bulut’tan “servis olarak” sunulur. TalentLMS, yerleşik LRS aracılığıyla xAPI deyimlerini alabilir, ancak kullanıcılar kendi xAPI paketlerini de LMS içine yükleyebilir. TalentLMS, eFront LMS’nin  satıcı olan Epignosis LLC’nin bir ürünüdür.

Tech 2000

Firma: Tech 2000

Web Adresi: https://t2000inc.com

Ülke:
Amerika
İngiltere

Açıklama:
Tech 2000, ödüllü LRS ve mobil uygulamalarını iş için eğitimin gerçek faydalarını vurgulayan bir eğitim-teknoloji şirketidir. Yüksek performans gösteren iş gücünüzle meşgul olmak için içeriğin erişilebilirliğini değerlendirmek, geliştirmek ve arttırmak için işletmelere yardımcı olur. LRS, SCORM sarıcı, çeşitli LMS eklentileri ve içerik geliştirme hizmetleri sunmaktadır.

Tessello

Firma: Brightwave group

Web Adresi:
http://www.squirrelthat.com/
https://www.brightwavegroup.com/

Ülke: İngiltere

Açıklama:
Tessello, Brightwave’den öğrenenlerin işbirliğini ve uzman içeriğin yanı sıra dinamik, iş ile alakalı bir öğrenme deneyimi oluşturmak için küratörlüğünü sağlayan yeni bir web tabanlı öğrenme hizmetidir.

Topyx

Firma: Interactyx

Web Adresi: https://www.topyx.com

Ülke:
Amerika
Kanada
İngiltere

Açıklama:
TOPYX LMS, kullanıcı, veri veya uygulama ücretleri olmayan bir sosyal öğrenme yönetim sistemidir. TOPYX müşterileri, aralarında Fortune 100 kamu şirketleri, orta ölçekli özel şirketler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, dernekler, devlet kurumları ve eğitim kurumları dahil olmak üzere tüm sektörlerdeki küresel kullanıcıları içerir. Müşteriler kullanım kolaylığı, eşler arası öğrenme araçları, üstün değer, sağlam özellik seti ve uyum eğitimi, dış portallar, satış eğitimi ve diğer çevrimiçi öğrenme yönetimi ihtiyaçlarını karşılamak için özel destek ekipleri sayesinde TOPYX’i seçerler. TOPYX LMS, hem TOPYX LMS raporlarında bulunan ve API’leri kullanarak üçüncü taraflara ihraç edilebilen raporlama verileri ile Deneyim API kurslarını izleyecektir.

Torch LMS

Firma: Torch LMS

Web Adresi: https://torchlms.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Torch LMS güçlü ancak kullanımı kolay bir LMS’dir. xAPI’yi LMS ile entegre eden ilklerdendir.

Train-Up!

Firma: Train-Up!

Web Adresi: >https://www.trainup.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Train-Up!, küçük ve büyük ölçekli firmaların çalışanlarını çevrimiçi ortamda eğitim almalarını sağlayan dünya basını eklentisidir. Yapısında etkileşimli testler ve öğrenme kaynakları basit bir arayüz ile sunulur. Train-Up! LRS’yi dahil etme seçeneği sunar ve öğrenicilerin öğrenme deneyimleri boyunca kayıtlarının tutulmasını mümkün kılar.

Valamis

Firma: Valamis Company

Web Adresi: https://www.valamis.com

Ülke: Finlandiya

Açıklama:
Valamis Öğrenme Deneyimi Platformu (LXP), çalışanların eğitimi, geliştirilmesi, yeniden eğitilmesi ve yetişmesi için geliştirilmiş bir öğrenme platformudur. Valamis, Deneyim API’si (xAPI), öğrenmeyi izlemenize, kaydetmenize ve analiz etmenize olanak tanıyan yerleşik bir Öğrenme Kayıt Mağazası (LRS) ile destekler. Valamis, LRS kullanarak güçlü bir Öğrenme Analizi motoru sunar. Analitik motoru, öğrenim için daha fazla rehberlik sağlayarak, iyileştirme gerektiren öğrenme programının değerlendirilmesine izin verir.

WebRatio

Firma: WebRatio

Web Adresi: https://www.webratio.com/site/content/en/home

Ülke: Italya

Açıklama:
WebRatio, kendi Cloud LMS’sini oluşturmak için Experience API’sini kullandı. LMS, yenilikçi bir gamification web uygulaması olan WebRatio Topluluğu ile entegre edilmiştir. WebRatio Platformu’nun hayranları arasında bilgi paylaşımını ödüllendiren SCORM ve xAPI uyumlu web tabanlı eğitim (çevrimiçi eğitim kütüphanesi), teknik makaleler, iş yardımcıları, çevrimiçi sertifikalar, ipuçları ve püf noktaları ile diğer etkinlikleri izler. Cloud LMS ve gamification web uygulamaları da bir CRM sistemi ve bir eTicaret sistemi ile sorunsuz bir şekilde entegre edilmiştir. Deneyim API’sı sayesinde, WebRatio kendi Öğrenme Kayıt Mağazasını ve yenilikçi bir oyun sistemini oluşturabildi. Bu, WebRatio kullanıcılarının skor tablolarında görünmesini, Puan kazanmalarını ve itibarlarını geliştirmelerini, bunların hepsi de öğrenme etkinliklerini teşvik etmelerini sağlıyor. Cloud LMS ve oyun platformu, WebRatio müşterilerine sunulmaktadır. Web ve Mobil Uygulamalar oluşturmak için kullanılan bir görsel modelleme aracı olan WebRatio Platformuna dayanan LMS ve platform, her müşterinin ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde uyarlanabilir.

WestNet Learning

Firma: WestNet Learning

Web Adresi: http://www.westnetmlp.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
WestNet Learning, kurumsal girişimlere, akademik kurumlara, derneklere, devlet kurumlarına ve eğitim tedarikçilerine e-öğrenme ve sınıf sağlama araçları sağlar. Öğrenme ürünleri olarak Bulut Öğrenme Yönetim Sistemi (LMS), e-Öğrenim kursları, yayınlanmış ders kitapları, e-kitaplar ve kuralcı değerlendirmeleri içerir.

WPLMS

Firma: VibeThemes

Web Adresi: https://wplms.io

Ülke: Amerika

Açıklama:
E-Öğrenim sitenizi Social LMS’ye dönüştüren bir WordPress Temasıdır. BuddyPress sosyal ağ eklentisi üzerine inşa edilmiştir. Etkinlik izleyici, Kullanıcı Panoları, Eğitmen komisyonları, Dizinler, Gruplar, Üyeler, Mesajlaşma, Canlı sohbet, Arkadaşlar, Takipçiler, Bildirimler, Zaman Çizelgeleri, Öğrenme senaryoları, Wishlists, Koleksiyonlar, Hediyeler, Kısa Sınavlar, gelişmiş istatistikler, raporlar, otomatik zamanlayıcılar, ödevler, canlı video konferans gibi özelliklere sahiptir.

xAPIapps

Firma: xAPIapps

Web Adresi: https://www.xapiapps.com

Ülke: Avustralya

Açıklama:
xAPIapps dakikalar içinde  xAPI tabanlı öğrenme deneyimleri oluşturulmasını sağlar. xapiapps, iş başında öğrenmeye gerçek bir bakış açısı kazandırmak için 2014 yılında kurulmuş bir yazılım şirketidir.

Zavango

Firma: Zavango

Web Adresi: >http://zavango.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Zavango Engage, eğitim kurumlarının etkili ve ilgi çekici zengin etkileşimli öğrenme programları ve videoları oluşturup dağıtmalarını, tüm öğrenme etkinliklerini ölçmelerini ve analiz etmelerini sağlayan bulut tabanlı bir sistemdir. Zavango Engage, doğrudan ya da bir LMS gibi bir üçüncü taraf aracılığıyla tüm öğrenme olaylarını izlemek ve raporlamak için xAPI kullanır.

Lisans

 Creative Commons Atıf-Gayri Ticari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı için ikon

Aksi belirtilmedikçe, xApi Kullanan Öğrenme Ekosistemi Bileşenleri tarafından Açık Mektep bir Creative Commons Atıf-Gayri Ticari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı altında lisanslanmıştır.

Bu Kitabı Paylaş