11 Mobil Uygulamalar

(Mobile Apps)

Mobil telefonlar, tabletler vb. mobil cihazlara yönelik geliştirilmiş uygulamalardır. Bazı firmalar bu uygulamaları (HTML5 tabnlı vb.) kendi platformları aracılığıyla kullanıma sunarlar.

AEL Data

Firma: Ael Data

Web Adresi: http://www.aeldata.com/ 

Ülke:
Amerika
İngiltere
Malezya
Hindistan

Açıklama:
AEL Data, mobil ve web platformları için e-kitap okuma ve öğrenme çözümleri sunan bir şirkettir. Bu çözümler, müşteri istekleri doğrultusunda ePub2, ePub3, SCORM ve Deneyim API’sı gibi uluslararası standartlara ve normlara uygun olarak geliştirilmiştir. Şirket ayrıca Eğitim Yönetimi Şirketleri, Eğitim Yayıncıları ve Eğitim Kurumları için xAPIe uygun olarak DRM (İçerik Güvenliği) ile çevrimiçi ve çevrimdışı okuma / öğrenme için okuyucu uygulamaları da geliştirmiştir.

Agylia

Firma: Agylia Group

Web Adresi: https://www.agylia.com

Ülke:
Amerika
İngiltere

Açıklama:
Agylia LMS, en yeni xAPI standartlarını tamamen destekleyen mobil, sosyal ve mikro öğrenme özellikleriyle güçlü bir öğrenme platformudur. Agylia LMS, xAPI’yi destekleyen yerleşik bir LRS’e sahiptir. İçeriğe Agylia LMS tarayıcısı üzerinden çevrimiçi olarak veya iOS ve Android cihazlarda kullanılabilen Agylia mobil öğrenme uygulamaları üzerinden ulaşılabilir. Uygulama kullanıcısı çevrimdışı olduğunda, xAPI ifadeleri yerel olarak önbelleğe alınır ve bağlantı yeniden kurulduğunda LRS’ye (Agylia LMS) yeniden gönderilir.

Ahamojo

Firma: Beijing Aha Cloud Eğitim Teknolojisi Şirketi

Web Adresi: http://www.ahamojo.com/ 

Ülke: Çin

Açıklama:
Ahamojo, XAPI ile LCMS, LRS ve LMS’den oluşan, xAPI / CMI5 özelliklerini tam olarak uygulayan Saas tabanlı bir LMS dir. Kurucusu olan Beijing Aha Cloud Eğitim Teknolojisi, Çin’de hükümetler, işletmeler ve eğitim kurumları için harmanlanmış öğrenme çözümleri sunan bir şirkettir. Yazılım geliştirme süreçlerinden esinlenen uygulama, işbirlikçi yazarlık ve kaynak paylaşımını kolaylaştırmak için sürüm kontrolü ile öne çıkan eğitim kaynakları düzenleme ve dağıtma ortamını kolay bir şekilde kullanabilmenizi sağlar.

dominKnow

Firma: dominKnow

Web Adresi: https://www.dominknow.com

Ülke: Kanada

Açıklama:
dominKnow, uzun süredir öğrenme teknolojileri özelliklerinin ve içerik oluşturucuların ve içerik tüketicilerinin her ikisine de getirdikleri avantajların bir parçası olmuştur. Deneyim API’sını alandaki önemli bir evrim olarak görüyoruz ve bu nedenle, büyüyen e-Öğrenim içerik yönetimi ve geliştirme ürünlerimiz için bunu benimsemeye devam ediyoruz.

edTotal

Firma: edTotal

Web Adresi: http://www.edchunk.com/edtotal

Ülke: Amerika

Açıklama:
EdTotal, etkinlikleri ve raporları herhangi bir cihazdan izleyen bir öğrenme ve etkinlik kayıt deposudur.

eLearning Studios

Firma: eLearning Studios

Web Adresi: https://www.e-learningstudios.com

Ülke: İngiltere

Açıklama:
eLearning Studios, eLearning için geleneksel e-Öğrenim’den sanal gerçekliğe kadar müşterileri için özel çözümlerin doğru karışımını oluşturma konusunda uzmanlaşmış tek durak noktasıdır. Tamamen sürükleyici Sanal Gerçeklik Öğrenme Simülasyonları (VRLS) yaratmakta ve sadece geleneksel öğrenme hedeflerini değil aynı zamanda çok sayıda LRS’ye gönderilebilecek durumsal ve gelişmiş öğrenen verilerini izlemek için güçlü Deneyim API’sinden yararlanan ciddi oyunlar oynamaktadır. e-Öğrenim Stüdyoları, öğrenciye yarar sağlamak için yenilikçi öğrenme teknolojilerini ve tekniklerini keşfetmeye kendini adamıştır – çünkü geleceğin meraklıya ait olduğuna inanırlar.

Elucidat

Firma: Elucidat

Web Adresi: https://www.elucidat.com

Ülke: İngiltere

Açıklama:
Elucidat ile daha kısa sürede daha etkili kurslar oluşturabilir ve öğrenicilerinizi doğrudan LMS olmadan xAPI LRS’leriniz ile takip edebilirsiniz.

Flipick

Firma: Flipick

Web Adresi: https://flipick.com

Ülke:
Amerika
İngiltere
Hindistan
Malezya

Açıklama:
Flipick, öğrenciler, üniversiteler ve şirketler tarafından kullanılabilecek kendinden destekli öğrenme hizmetleri sunmaktadır. Bu modüller, daha derin kavramsal öğrenmeyi kazanmak ve desteklemek için 2D / 3D animasyonları ve örnek olayları, HTML / CSS3 simülasyonları ve aynı zamanda mock değerlendirmeler kullanabilir. Öğrenme planının her adımı, xAPI aracılığıyla izlenir ve öğrencinin nasıl ilerlediğini görmek için raporlar hazırlanır.

FocalCXM’s StoryPulse

Firma: FocalCXM

Web Adresi: https://FocalCXM’s StoryPulse.focalcxm.com/FocalCXM’s StoryPulse

Ülke: Amerika

Açıklama:
FocalCXM’in FocalCXM’s StoryPulse bir Kurumsal Sınıf Değerlendirme Platformudur. İçeriği eğlenceli ve tüm form faktörleri ile ilgili değerlendirmeleri ve etkileşimleri yapmak için oyunlar ve oyunlaştırma mekaniğinden yararlanır. Platformdaki kullanıcı deneyimlerini izlemek ve analiz etmek için xAPI standardını kullanır. MongoDB veya müşterinin LRS’si üzerinde çalışan xAPI tabanlı LRS yi desteklemektedir. Tüm özellikler HTML 5 tabanlıdır ve platform hem çevrimdışı hem de çevrimiçi modlarda çalışabilir. FocalCXM ayrıca, xAPI kullanarak özel ve üst düzey içerik, CRM çözümleri ve kullanıcı deneyimi yetenekleri geliştirmek isteyen müşteriler için Ürün Geliştirme Danışmanlığı Hizmetleri sunmaktadır.

Instancy

Firma: Instancy

Web Adresi: https://www.instancy.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Instancy Platformu, kuruluşların akıllı telefonlar ve tabletler gibi mobil cihazlardaki xAPI tabanlı öğrenme içeriğini oluşturmasına, sunmasına ve izlemesine yardımcı olur. Instancy Platform’un birçok entegre alt sistemi, kapsamlı bir xAPI tabanlı öğrenme mimarisi oluşturmak için birlikte çalışır. Instancy Learning İçerik Yönetim Sistemi (iLCMS) ve Instancy Authoring Tools, HTML5 & xAPI tabanlı içerik oluşturmanıza ve vermenize yardımcı olur. Instancy Learning Record Store (iLRS), iLCMS içinde oluşturulan içeriği öğrenmek için xAPI ifadelerini almanızı ve depolamanızı sağlar. Örnek Öğrenme Yönetim Sistemi (iLMS), API tabanlı içeriği deneyimlemenizi ve başlatmanızı, iLRS’den verileri dinamik olarak çekmenizi ve öğrenme ilerleme raporlarını ve gösterge panolarını görüntülemenizi sağlar.

iWork Tech

Firma: iWork Technologies

Web Adresi: https://www.iworktech.com

Ülke:
Hindistan
Amerika

Açıklama:
iWork Technologies, uzaktan öğrenme deneyimlerini desteklemek için yenilikçi SAAS (hizmet olarak sunulan yazılım) ve mobil uygulamalar geliştirir. Öğrenme çerçevesi, katılımcıların başarıları için yarışmaları ve rozetleri kazanmalarına yardımcı olan oyun mekaniğine dayanır. Toplumsal katılımı teşvik eden ve kullanıcıların içerikleri işbirliğine dayalı olarak keşfetmelerine yardımcı olan doğrusal olmayan bir öğrenme yolunu izler. xAPI ile uyumludur. Granüler filtreler ile raporlar ve çevrimdışı analiz edilebilen xapi verilerini dışa aktarabilir. Gerçek zamanlı afişler, beğeniler, yorumlar ve analizler, paydaşların yayınlanan içeriğin etkisini göstermelerine yardımcı olur.

Magicbox

Firma: Magicbox

Web Adresi: https://www.getmagicbox.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Magicbox, kullanıcı etkinliklerini yakalamak için okuyucusunda, atama ve değerlendirme modüllerinde xAPI kullanmaktadır.

Metryx

Firma: Metryx

Web Adresi: http://mymetryx.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Metryx, eğitimcilerin, kullanımı kolay bir mobil arayüz aracılığıyla öğrenci verilerini toplamasına ve bu verileri öğrencilerin daha etkili bir şekilde gruplandırılmasına ve hedeflenmiş eğitim sağlamasına olanak veren web tabanlı bir uygulamadır.

Mine de Savoirs

Firma: Mine de Savoirs

Web Adresi: https://www.minedesavoirs.com

Ülke: Fransa

Açıklama:
Mine de Savoirs kendi web uygulaması olan Mrod’a sahiptir. Her türlü eğitim aktivitesini oluşturabilir, paylaşabilir ve canlandırabilirsiniz. Her aktivite, entegre LRS ile tam olarak izlenir ve xAPI ile uyumludur.

Netexam

Firma: Media Defined

Web Adresi: http://www.netexam.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
NetExam, xAPI’yi aşağıdaki şekillerde uygulayan lider bir LMS sağlayıcısıdır. Ayrıca, SCORM’u xAPI’ye de etkinleştirdiler.
Sosyal Öğrenme
Bir Konuya Abone Olmak
Bir konuya kaynak gönderme
Bir kaynağı derecelendirme (beğenme / beğenmeme)
Akran ile bağlantı kurma
Mobil uygulama üzerinden informal öğrenme izleme
Faaliyete katıldı
Aktiviteler, öğle yemeği ve öğrenenler gibi yapılandırdıkları herhangi bir şey olabilir, yanlarında gezintiler, müşteri ziyaretleri, konferans / stant kontrolü vb.

OpenSesame

Firma: OpenSesame

Web Adresi: https://www.opensesame.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
OpenSesame, içerik oluşturucuların OpenSesame e-öğrenme pazarına kurslar oluşturmasını ve yayınlamasını sağlamak için TinCan ile bir mobil uygulama geliştiriyor. Uygulama ayrıca, mobil cihazlarında öğrencilere kurslar sunacaktır.

Peregrine Performance Group

Firma: Peregrine Performance Group

Web Adresi: http://peregrine.us.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Peregrine Performans Grubu (PPG), işgücü performansı iyileştirme danışmanlığı ve programları sunmaktadır. Müşterilerimizin iş gücü performansıyla ilgili hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan eğitim, performans desteği ve diğer performansla ilgili çözümleri tasarlıyor, geliştiriyor ve uyguluyoruz. JobAider iş yardımcıları oluşturmak ve kullanmak için bir uygulama. Uygulama kullanıldığında, kullanıcı tarafından gerçekleştirilen eylemleri izlemek için xAPI (xAPI) kullanılır. JobAider, bir iş yardımı kuran, bir iş yardımı kullanan, bir iş yardımının hangi bölümünün görüntülendiğini ve uygulamadaki diğer birçok eylemi izler. Toplanan veriler bir LRS’de saklanır. Müşteriler, çalışanlarının günlük işlerinin işlerini nasıl etkilediğine ilişkin bilgi edinmek için bir analiz paneli kullanarak toplanan verileri görüntüleyebilir.

PlayerLync

Firma: PlayerLync PlayerLync

Web Adresi: https://www.playerlync.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
PlayerLync, içerik görüntüleme, dijital formlar, içerik yönetimi, işbirliği, mesajlaşma, günlük operasyonların işlenmesi ve tek bir evrensel çözümde raporlanmasını içeren modern bir öğrenme ve performans destek çözümüdür. Video içeriğini mobil cihazlara etkili, güvenli ve kullanıcı yüklemelerine gerek kalmadan zarif bir şekilde taşıyın veya yakalayın. İçerik yönetimimiz verimli, güvenli ve otomatik olacak şekilde tasarlanmıştır, böylece ağ bant genişliğinizi olumsuz yönde etkilemez. İşçiler, Apple veya Android mobil cihazlarını kullanarak içeriğe çevrimiçi veya çevrimdışı olarak erişebilecekleri her yerde erişebilir. PlayerLync, ayakları üzerinde çalışan insanlar için mobil öğrenme ve performans destek çözümüdür. XAPI ile, PlayerLync, müşterilerin e-Öğrenim paketlerini mobil cihazlara yayınlamalarına izin vererek, e-Öğrenim içeriğini mobil cihaz kullanıcı çevrimdışı olsa bile kullanılabilir hale getirir. Öğrenciler, internet bağlantısından bağımsız olarak, zorlu mobil ortamlarda bile performans noktasında etkili eğitim içeriği sunmaya izin veren zengin, etkileşimli bir deneyim alırlar. Eğitim tamamlandığında, PlayerLync onaylanmış bir ağa bağlandıklarında mobil cihazlardan öğrenme sonuçlarını ve sınav puanlarını toplar ve kritik öğrenme verilerini yöneticiler, eğitmenler veya herhangi bir xAPI uyumlu LMS için kullanılabilir hale getirebilir.

Riptide

Firma: Riptide

Web Adresi: https://www.riptidesoftware.com/

Ülke: Amerika

Açıklama:
Riptide, birçok sektörde devlet kurumlarına ve ticari müşterilere gelişmiş eğitim çözümleri ve hizmetler sunar. Riptide ELEMENTS öğrenme platformu, gerçek zamanlı etkinlik olaylarını doğrudan ELEMENTS Learning Record Store’a (LRS) bildirmek için Experience API’sini uygulayan bir HTML5 eğitim yazılımı içerir. ELEMENTS platformunda ayrıca, geliştirme, müfredat yönetimi, gelişmiş veri görselleştirme ve analiz panoları özellikleri bulunur.

Serco

Firma: Serco

Web Adresi: https://www.serco.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Serco, kullanıcı eylemlerini bir veya daha fazla Öğrenim Kaydı Deposu ile bildiren Deneyim API’sı etkinleştirilmiş mobil uygulamalar geliştirmiştir.

SquirrelThat

Firma: SquirrelThat

Web Adresi: http://www.squirrelthat.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
SquirrelThat, kullanıcıların herhangi bir bağlamda öğrenme notlarını yakalamasını sağlar: bir kitap okurken, çevrimiçi bir kurs, bir konferansa katılmak, hatta bir koçluk oturumunda. Squirrel Bu notları, kullanıcı cihazlarında senkronize edecek, ancak en önemlisi, her not için kullanıcı eylemi seçimlerini yapacaktır. Bu eylem seçimlerinin uygulanmasını bile kolaylaştırır. Öğrencilerin ne öğrendiklerini, hangi eylem seçeneklerini seçtiklerini ve bu seçimlerin uygulanıp uygulanmadığını LRS’ye anlatmak için Experience API özet akışını kullanır. Bu elbette, öğrenmenin REAL kanıtı olarak değerli veriler sağlar. SquirrelThat hayat boyu öğrenenler için ücretsiz bir uygulama, ancak aynı zamanda işverenler, konferans organizatörleri, eğitim sağlayıcıları ve akademik kurumlar için ticari seçenekler sunuyor. SquirrelThat bir Kalleo People Group şirketidir ve şu anda dünya çapındaki satıcıları ve ortak çalışanları işe almaktadır.

Tech 2000

Firma: Tech 2000

Web Adresi: https://t2000inc.com

Ülke:
Amerika
İngiltere

Açıklama:
Tech 2000, ödüllü LRS ve mobil uygulamalarını iş için eğitimin gerçek faydalarını vurgulayan bir eğitim-teknoloji şirketidir. Yüksek performans gösteren iş gücünüzle meşgul olmak için içeriğin erişilebilirliğini değerlendirmek, geliştirmek ve arttırmak için işletmelere yardımcı olur. LRS, SCORM sarıcı, çeşitli LMS eklentileri ve içerik geliştirme hizmetleri sunmaktadır.

Tessello

Firma: Brightwave group

Web Adresi:
http://www.squirrelthat.com/
https://www.brightwavegroup.com/

Ülke: İngiltere

Açıklama:
Tessello, Brightwave’den öğrenenlerin işbirliğini ve uzman içeriğin yanı sıra dinamik, iş ile alakalı bir öğrenme deneyimi oluşturmak için küratörlüğünü sağlayan yeni bir web tabanlı öğrenme hizmetidir.

ToroTools

Firma: ToroTools

Web Adresi: http://www.torotools.es

Ülke: İspanya

Açıklama:
Toro ECM aracı, sosyal ve işbirliği özelliklerine sahip açık kaynaklı bir doküman yönetim sistemi projesidir. Torotools, Deneyim API’sini entegre ederek Toro ECM aracının belge tüketimini veya belgeleri etiketleme veya etiketleme gibi doküman görevlerini veya belgelere yapılan açıklamaları ilgilendiren herhangi bir xAPI uyumlu LMS / LRS’ye ilgili bilgileri göndermesine izin vermiştir. Ayrıca torotools şirketinizde eğitim ile ilgili bilgi ve beceri paylaşımını yapabileceğiniz kapsamlı  pek çok yazılımdan oluşan takım şeklinde araçlar sunar. Yazılımlar açık kaynak kodlu olarak yayınlamaktadır.

Valamis

Firma: Valamis Company

Web Adresi: https://www.valamis.com

Ülke: Finlandiya

Açıklama:
Valamis Öğrenme Deneyimi Platformu (LXP), çalışanların eğitimi, geliştirilmesi, yeniden eğitilmesi ve yetişmesi için geliştirilmiş bir öğrenme platformudur. Valamis, Deneyim API’si (xAPI), öğrenmeyi izlemenize, kaydetmenize ve analiz etmenize olanak tanıyan yerleşik bir Öğrenme Kayıt Mağazası (LRS) ile destekler. Valamis, LRS kullanarak güçlü bir Öğrenme Analizi motoru sunar. Analitik motoru, öğrenim için daha fazla rehberlik sağlayarak, iyileştirme gerektiren öğrenme programının değerlendirilmesine izin verir.

Vistacast

Firma: Vistacast LLC

Web Adresi: https://www.vistacast.com

Ülke: Amerika

Açıklama:

Vistacast, kurumsal sanal öğrenme ortamı uygulamaları için danışmanlık, servis ve ürünler sunmaktadır. Hizmetler ve ürünler, öğrencilerin deneyim beyanlarını izlemek için xAPI standartlarına dayanmaktadır. Vistacast’in vMobiLearn, kurs geliştiricilerinin ve eğitim yöneticilerinin, mobil kullanıcılara tam kalitede video ve HTML 5 etkileşimli dersler sunmalarını sağlar. İçerikler ve Uygulama xAPI Deneyim İfadeleri, öğrenenler İnternet’e bağlı olmasalar bile kullanılabilir. Öğrenciler video veya diğer dijital içerikleri kullanabilir ve sınavlara girebilirler. Sonuçlar ölçüm ve korelasyon için herhangi bir LRS’de mevcuttur.

xAPIapps

Firma: xAPIapps

Web Adresi: https://www.xapiapps.com

Ülke: Avustralya

Açıklama:
xAPIapps dakikalar içinde  xAPI tabanlı öğrenme deneyimleri oluşturulmasını sağlar. xapiapps, iş başında öğrenmeye gerçek bir bakış açısı kazandırmak için 2014 yılında kurulmuş bir yazılım şirketidir.

Xyleme

Firma: Xyleme

Web Adresi: https://www.xyleme.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Xyleme, tüm basılı, çevrimiçi ve mobil formatlarda eğitim içeriğinin tek kaynaklı yayınlanmasını sağlayan standartlara dayalı öğrenme içerik yönetimi çözümlerinde liderdir. Xyleme’nin en yeni inovasyonu olan Bravais – bulut tabanlı, dinamik yayın platformu, herhangi bir uygulama nesnesinden, herhangi bir uygulamadan, herhangi bir cihazdan gelen xAPI ifadelerini görselleştirmek için LRS ve gösterge panolarıyla birlikte geliyor. Xyleme, şirketlerin web sitelerini ölçmek, “google analytics” yaklaşımı benimseyerek öğrenmeyi ölçmelerine yardımcı olmak için bir görev üstleniyor. Bu sayede, iş dünyasında içeriklerini geliştirebiliyor ve işin konuştuğu aynı dilde öğrenmenin% 100’ünü bildirebiliyorlar.