5 İçerik Kütüphanesi

(Content Library)

xAPI uyumlu içerikler ya da içerik paketleri
sağlayan firmalardır. Bazıları içerikleri kendi LMS ve
LRS’leri ile sunarken bazıları sadece içerik
sağlamaktadır.

Content Controller

Firma: Rustici Software

Web Adresi: https://rusticisoftware.com/products/content-controller/?_ga=2.48090791.1208795396.1545224222-961206571.1545224222

Ülke: Amerika

Açıklama:
Content Controller, içeriğinizi merkezi olarak barındırmanızı ve yüzlerce LMS’ye sorunsuz bir şekilde teslim etmenizi sağlayan web tabanlı bir uygulamadır. Dağıtım mücadelelerine ve hantal manuel dağıtıma elveda deyin. Sürümleri otomatik olarak güncellemeye, içerik lisanslarını zorlamaya, ders analitiğini yakalamaya ve birden çok dili kolayca yönetmeye merhaba deyin. Tamamen yeni bir dünya.

Coracle

Firma: Coracle

Web Adresi: https://www.mycoracle.com

Ülke: Ingiltere

Açıklama:
Coracle, Experience API’sini myCoracle Learning Line LRS / LMS platformunun merkezinde kullanır. Akredite öğrenme programlarını tasarlamada bir geçmişe sahip olan Coracle, açık ve sosyal öğrenmeyi teşvik eden mobil / tablet / PC optimize edilmiş kurslar üretmek için kar amacı gütmeyen kuruluşlar, profesyonel kurumlar, enstitüler ve şirketler ile çalışmaktadır.

Digitalchalk

Firma: Staff Bios

Web Adresi: https://www.digitalchalk.com

Ülke: İngiltere

Açıklama:
DigitalChalk, herhangi bir organizasyon için esnek ve uygun maliyetli bir eğitim sunar. Düzenleme ve uyarlama araçlarının olduğu merkezi bir LMS sistemine sahiptir. DigitalChalk, kullanıcıların istedikleri LRS’yi seçmelerine imkan vermektedir. Ayrıca LMS aracılığıyla tüm öğrenen aktiviteleri için ifadeler göndermelerine olanak tanıyan xAPI’yi desteklemektedir. DigitalChalk, desteği yalnızca xAPI paketleriyle sınırlı tutmamış olup aynı zamanda video, dosyalar, testler, anketler, oyunlar ve daha fazlası için xAPI uygulamaktadır.

dominKnow

Firma: dominKnow

Web Adresi: https://www.dominknow.com

Ülke: Kanada

Açıklama:
dominKnow, uzun süredir öğrenme teknolojileri özelliklerinin ve içerik oluşturucuların ve içerik tüketicilerinin her ikisine de getirdikleri avantajların bir parçası olmuştur. Deneyim API’sını alandaki önemli bir evrim olarak görüyoruz ve bu nedenle, büyüyen e-Öğrenim içerik yönetimi ve geliştirme ürünlerimiz için bunu benimsemeye devam ediyoruz.

Eduter

Firma: Eduter

Web Adresi: https://eduter.fr

Ülke: Fransa

Açıklama:
Eduter Enstitüsü, 2006’nın başlarında Dijon’da uzun zamandır çalışmakta olan tüm ekipleri araştırma, eğitim, öğretim kaynakları ve tarımsal eğitim sektöründe hizmet sağlama amacıyla bir araya getirmiştir. 2008 yılında Clermont-Ferrand’ın CNPR’sine katılan Eduter, şu anda iki Fransız bakanlığının yetki sahibi olan yüksek öğrenim kuruluşu AgroSup Dijon’un bir parçası: Yüksek Eğitim ve Araştırma Bakanlığı ve Gıda, Tarım ve Balıkçılık Bakanlığı. Eduter, eğitim kaynakları, EducagriNet çevrimiçi kaynak kitaplığı ve eğitim mühendisliği araştırma merkezi olan Eduter Ingenierie adlı bir kütüphane olan Educagri Editions’ı da içermektedir.

Elucidat

Firma: Elucidat

Web Adresi: https://www.elucidat.com

Ülke: İngiltere

Açıklama:
Elucidat ile daha kısa sürede daha etkili kurslar oluşturabilir ve öğrenicilerinizi doğrudan LMS olmadan xAPI LRS’leriniz ile takip edebilirsiniz.

InfoSec Institute

Firma: Amerika

Web Adresi: https://www.infosecinstitute.com/securityiq

Ülke: Amerika

Açıklama:
InfoSec Institute, hem devlet hem de ticari müşteriler için uygulamalı güvenlik eğitimi ve simülasyonları sağlar. Üst düzey güvenlik farkındalık eğitimimiz, gerçek zamanlı raporlama, gelişmiş etkileşim ve simülasyonları entegre etmek için Experience API’sini kullanır ve kritik uyumluluk ve güvenlik eğitimi için entegrasyon süresini hızlandırmaya yardımcı olur.

Maguire

Firma: Maguire Training

Web Adresi: https://www.maguiretraining.co.uk

Ülke: Ingiltere

Açıklama:
Maguire Training, her sektörde müşterilere hizmet edebilecek ve kişisel gelişimin bilinen her yönünü sunabilen toplu deneyime sahip eğitim profesyonelleri tarafından inşa edilen bir işletmedir. Şirket, iş için Satış, Yönetim ve Liderlik ve Davranışsal Beceriler yüksek kalitede eğitim konusunda uzmanlaşmıştır. Öğrenme teknolojisinin temel faydalarını benimseyen Maguire, güçlü yönlerimizi vurgulayan ve insanların yüksek kaliteli öğrenmeye erişmesini daha da kolaylaştıran 100’den fazla video tabanlı e-öğrenme modülü geliştirdi. Modüller kütüphanemize ek olarak, müşterilerimizle mevcut ihtiyaçlarını karşılamak için ısmarlama içerik geliştirmeye çalışıyoruz. Deneyim API’sini benimseyerek, bu içerik daha fazla bireysel öğrenci seçimi, daha fazla etkileşim ve anlık analiz yoluyla e-Öğrenimin başarısına gerçek bir bakış açısı kazandıran öğrenme teknolojisi çerçevesine gömülebilir.

Optimum Results

Firma: Optimum Results

Web Adresi: http://optimumresults.ie

Ülke: Irlanda

Açıklama:
Optimum Sonuçlar, işletmeyi optimize etmek için yönetim becerileri ve personel yeterlilikleri oluşturma konusunda uzmanlaşmıştır.
performans ve yönetim geliştirme. Müşterilerimizin iş performansını iyileştirmeye adadık.

Peak Pacific

Firma: Peak Pacific

Web Adresi: https://peakpacificgroup.com

Ülke: Hong Kong

Açıklama:
Peak Pacific, müşterilerinin işlerini öğrenme, teknoloji ve hareketlilik ile yeniden düzenlemelerine yardımcı olmaktadır. Şirketin planları arasında özel HTML5 çerçevesiyle xAPI’nin potansiyelini artırmak,  LRS ile x API uyarlanabilir öğrenme yollarını, öğrenme analizleri ve rol tabanlı senaryoları uygulamak yer almaktadır.

Percipio

Firma: Skillsoft

Web Adresi: https://www.skillsoft.com/platform-solution/percipio

Ülke: Amerika

Açıklama:
Percipio, Skillsoft ve diğer toplu içeriklere erişim sağlayan bir Öğrenme Deneyim Platformu. Önceden seçilmiş yüzlerce kanal, ilgi alanına dayalı öneriler ve içeriğinizi istediğiniz gibi kullanma yeteneği ile zengin, modern bir öğrenme deneyimi sağlar: izle, oku veya dinle. Yöneticiler ve küratörler siteyi yönetebilir, içerik atayabilir, içerik ve kanalları düzenleyebilir. Ek olarak, zengin analitik platformda, kullanıcı etkinliklerine erişmesi kolay iş odaklı bir görünüm sağlayan panolar ve raporlar ile platformda bulunur. Skillsoft, en iyi yatırım getirisinin gerçek iş etkilerini ölçmekten kaynaklandığını ve Percipio’nun zengin veri entegrasyon araçlarının bir parçası olarak xAPI desteği sağladığına inanıyor. Bildirimler, toplu veri ve bütüncül ölçüm vizyonunu destekleyen bir LRS’ye veya diğer xAPI uyumlu bir sisteme iletilebilir. XAPI ifadelerimiz şunları içerir: mikro öğrenme videolarını izlemek için kanalları keşfetmek, Percipio’daki içerikle kullanıcı etkileşimlerini, Percipio mobil uygulamasında veya Gömülü Senkronize Öğrenme Asistanlığımız (ELSA) aracılığıyla.

Rustici Dispatch

Firma: Rustici Dispatch

Web Adresi: https://rusticisoftware.com/products/rustici-dispatch/?_ga=2.82103446.1208795396.1545224222-961206571.1545224222

Ülke: Amerika

Açıklama:
E-Öğrenim içeriğinizin kontrolünü sağlayın. Rustici Dispatch, e-Öğrenim içeriğinin kontrolünü sürdürmenize ve diğer LMS’lerle veya öğrenim sistemleriyle paylaşmanıza yardımcı olmak için bir API aracılığıyla uygulamanıza bağlanır. Kurslarınızın merkezi olarak barındırılması, içeriğinizi, herhangi bir standartta, herhangi bir LMS’ye dağıtırken, xAPI, cmi5, SCORM ve AICC’nin karışıklıkları hakkında endişelenmenize gerek kalmadan. Rustici Dispatch ile, içeriğinizi tek bir yerde güncelleyebilir ve bu sürümü hemen her LMS için kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Gönderim ayrıca içeriğinize erişimi istediğiniz gibi açıp kapatabilir ve içeriğin bir LMS’ye ve platformlar genelinde toplu verilere gönderildikten sonra nasıl kullanıldığını izleyebilirsiniz.

Rustici Driver

Firma: Rustici Dispatch

Web Adresi: https://rusticisoftware.com/products/rustici-driver/?_ga=2.10922036.1208795396.1545224222-961206571.1545224222

Ülke: Amerika

Açıklama:
Rustici Sürücü, e-Öğrenim içeriğinizi xAPI, cmi5, SCORM ve AICC’yi destekleyecek şekilde dönüştürmenize yardımcı olur. Bir geliştirme aracına e-Öğrenim standartları desteği eklemeyi, içerik kitaplığınızı dönüştürmeyi veya standart olmayan içeriği bir LMS’ye iletmeyi umuyor olsanız da, Rustici Sürücüsü size yardımcı olabilir. Ürünümüz, geliştiricilerin, temel standartlar hakkında endişelenmeden basit işlev çağrıları yapmalarına izin verir. Bu, xAPI, cmi5, SCORM 1.2, SCORM 2004 veya AICC için destek eklemenin artık basit bir yapılandırma ayarı olduğu anlamına gelir.

Lisans

 Creative Commons Atıf-Gayri Ticari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı için ikon

Aksi belirtilmedikçe, xApi Kullanan Öğrenme Ekosistemi Bileşenleri tarafından Açık Mektep bir Creative Commons Atıf-Gayri Ticari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı altında lisanslanmıştır.

Bu Kitabı Paylaş