7 Eğitim İçerikli Oyun Sağlayıcıları

(Games)

Eğitim amaçlı ve xAPI uyumlu oyun tabanlı içerikler geliştiren firmalardır. İçerikler sanal gerçeklik uygulamalarından HTML5 tabanlı ya da Flash destekli uygulamalara kadar çeşitlilik göstermektedir.

Cloud Studio

Firma: Cloud Studio

Web Adresi: http://cloudstudio.webaula.com

Ülke:
Brezilya
İrlanda

Açıklama:
Cloud Studio yazma aracı kursları, SCORM 1.2, SCORM 2004 veya Experience API izleme ile Flash veya HTML5’te yayınlanabilir.

Composica

Firma: Qarbon

Web Adresi: https://composica.com/ 

Ülke: Amerika

Açıklama:
Composica’nın bulut tabanlı, ortak çalışma platformu, HTML 5 içeriğini xAPI, SCORM, Web, Exe ve PDF olarak yayınlayabilir. Yayınlanmış kurslara herhangi bir platformdaki herhangi bir cihazdan erişilebilir. Yazarlar, tasarımcılar ve KOBİ’ler mutlak yaratıcı özgürlüğe ve son derece özelleştirilebilir, etkileşimli dersler, sınavlar ve oyunlar oluşturmak için birlikte çalışma becerisine sahiptir. Composica bir yazma aracından daha fazlası olup işbirlikçi bir yazma platformudur.

Designing Digitally.

Firma: Designing Digitally, Inc

Web Adresi: https://www.designingdigitally.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Designing Digitally, Inc., xAPI ile tam olarak entegre edilmiş ve çok sayıda farklı LRS sistemi ile iletişim kurabilen özel öğrenme deneyimleri geliştirir. Her proje, hizmet verilen kurumun öğrenme ihtiyaçlarına göre düzenlenmiştir. Özel öğrenme deneyimleri geliştirme konusunda yirmi yıldan fazla deneyimi ile, xAPI ile herhangi bir öğrenme deneyimi oluşturabilir ve herhangi bir LRS entegrasyonunu destekleyebilirler.

e-teach

Firma: e-teach

Web Adresi: http://www.e-teach.ch/ChallengeMonitor.php 

Ülke: İsviçre

Açıklama:
e-teach, öğrencilere katılım ve bilgi aktarımı için motivasyon ve yeni gamified yaklaşımlara odaklanmış etkili e-öğrenme çözümleri tasarlayan ve geliştiren bir şirkettir. Hedef kitlenizin rekabet gücünü artırarak oyunlaştırılmış ve etkileşimli bir eğitim sunar.

eLearning Studios

Firma: eLearning Studios

Web Adresi: https://www.e-learningstudios.com

Ülke: İngiltere

Açıklama:
eLearning Studios, eLearning için geleneksel e-Öğrenim’den sanal gerçekliğe kadar müşterileri için özel çözümlerin doğru karışımını oluşturma konusunda uzmanlaşmış tek durak noktasıdır. Tamamen sürükleyici Sanal Gerçeklik Öğrenme Simülasyonları (VRLS) yaratmakta ve sadece geleneksel öğrenme hedeflerini değil aynı zamanda çok sayıda LRS’ye gönderilebilecek durumsal ve gelişmiş öğrenen verilerini izlemek için güçlü Deneyim API’sinden yararlanan ciddi oyunlar oynamaktadır. e-Öğrenim Stüdyoları, öğrenciye yarar sağlamak için yenilikçi öğrenme teknolojilerini ve tekniklerini keşfetmeye kendini adamıştır – çünkü geleceğin meraklıya ait olduğuna inanırlar.

FocalCXM’s StoryPulse

Firma: FocalCXM

Web Adresi: https://FocalCXM’s StoryPulse.focalcxm.com/FocalCXM’s StoryPulse

Ülke: Amerika

Açıklama:
FocalCXM’in FocalCXM’s StoryPulse bir Kurumsal Sınıf Değerlendirme Platformudur. İçeriği eğlenceli ve tüm form faktörleri ile ilgili değerlendirmeleri ve etkileşimleri yapmak için oyunlar ve oyunlaştırma mekaniğinden yararlanır. Platformdaki kullanıcı deneyimlerini izlemek ve analiz etmek için xAPI standardını kullanır. MongoDB veya müşterinin LRS’si üzerinde çalışan xAPI tabanlı LRS yi desteklemektedir. Tüm özellikler HTML 5 tabanlıdır ve platform hem çevrimdışı hem de çevrimiçi modlarda çalışabilir. FocalCXM ayrıca, xAPI kullanarak özel ve üst düzey içerik, CRM çözümleri ve kullanıcı deneyimi yetenekleri geliştirmek isteyen müşteriler için Ürün Geliştirme Danışmanlığı Hizmetleri sunmaktadır.

iWork Tech

Firma: iWork Technologies

Web Adresi: https://www.iworktech.com

Ülke:
Hindistan
Amerika

Açıklama:
iWork Technologies, uzaktan öğrenme deneyimlerini desteklemek için yenilikçi SAAS (hizmet olarak sunulan yazılım) ve mobil uygulamalar geliştirir. Öğrenme çerçevesi, katılımcıların başarıları için yarışmaları ve rozetleri kazanmalarına yardımcı olan oyun mekaniğine dayanır. Toplumsal katılımı teşvik eden ve kullanıcıların içerikleri işbirliğine dayalı olarak keşfetmelerine yardımcı olan doğrusal olmayan bir öğrenme yolunu izler. xAPI ile uyumludur. Granüler filtreler ile raporlar ve çevrimdışı analiz edilebilen xapi verilerini dışa aktarabilir. Gerçek zamanlı afişler, beğeniler, yorumlar ve analizler, paydaşların yayınlanan içeriğin etkisini göstermelerine yardımcı olur.

Knowledge Guru

Firma: Bottom-Line Performance

Web Adresi: http://www.theknowledgeguru.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Knowledge Guru ™ oyun motoru, Tecrübe API’sini bağımsız veritabanı ile bir müşterinin LMS’si arasında bir köprü olarak kullanır. Maksimum bilgi aktarımı için aralıklı öğrenmeyi ve tekrarlamayı kullanan bir oyun… ve xAPI bunu daha da çok yönlü hale getiriyor.

Riptide

Firma: Riptide

Web Adresi: https://www.riptidesoftware.com/

Ülke: Amerika

Açıklama:
Riptide, birçok sektörde devlet kurumlarına ve ticari müşterilere gelişmiş eğitim çözümleri ve hizmetler sunar. Riptide ELEMENTS öğrenme platformu, gerçek zamanlı etkinlik olaylarını doğrudan ELEMENTS Learning Record Store’a (LRS) bildirmek için Experience API’sini uygulayan bir HTML5 eğitim yazılımı içerir. ELEMENTS platformunda ayrıca, geliştirme, müfredat yönetimi, gelişmiş veri görselleştirme ve analiz panoları özellikleri bulunur.

SmartBuilder

Firma: Smart Builder company

Web Adresi: https://www.smartbuilder.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
SmartBuilder, yazarların senaryolar, oyunlar, performans desteği ve diğer ciddi e-Öğrenimleri daha hızlı oluşturmasını sağlayan ödüllü bir yazma aracıdır. Araç üç tür xapi desteği sağlar: otomatik standart ifadeler, özel ifadeler ve LRS ile iki yönlü iletişimi destekleyen gelişmiş ifadeler. JavaScript gerektirmeden tüm işlevler araç içerisinde gerçekleştirilebilir. Bu size inanılmaz güç, azaltılmış karmaşıklık ve zaman tasarrufu sağlar.

WebRatio

Firma: WebRatio

Web Adresi: https://www.webratio.com/site/content/en/home

Ülke: Italya

Açıklama:
WebRatio, kendi Cloud LMS’sini oluşturmak için Experience API’sini kullandı. LMS, yenilikçi bir gamification web uygulaması olan WebRatio Topluluğu ile entegre edilmiştir. WebRatio Platformu’nun hayranları arasında bilgi paylaşımını ödüllendiren SCORM ve xAPI uyumlu web tabanlı eğitim (çevrimiçi eğitim kütüphanesi), teknik makaleler, iş yardımcıları, çevrimiçi sertifikalar, ipuçları ve püf noktaları ile diğer etkinlikleri izler. Cloud LMS ve gamification web uygulamaları da bir CRM sistemi ve bir eTicaret sistemi ile sorunsuz bir şekilde entegre edilmiştir. Deneyim API’sı sayesinde, WebRatio kendi Öğrenme Kayıt Mağazasını ve yenilikçi bir oyun sistemini oluşturabildi. Bu, WebRatio kullanıcılarının skor tablolarında görünmesini, Puan kazanmalarını ve itibarlarını geliştirmelerini, bunların hepsi de öğrenme etkinliklerini teşvik etmelerini sağlıyor. Cloud LMS ve oyun platformu, WebRatio müşterilerine sunulmaktadır. Web ve Mobil Uygulamalar oluşturmak için kullanılan bir görsel modelleme aracı olan WebRatio Platformuna dayanan LMS ve platform, her müşterinin ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde uyarlanabilir.

Lisans

 Creative Commons Atıf-Gayri Ticari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı için ikon

Aksi belirtilmedikçe, xApi Kullanan Öğrenme Ekosistemi Bileşenleri tarafından Açık Mektep bir Creative Commons Atıf-Gayri Ticari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı altında lisanslanmıştır.

Bu Kitabı Paylaş