1 Değerlendirme Sistemleri

(Assessment Systems)

Ölçme ve değerlendirme odaklı platform ve hizmet sağlayıcılardır. xAPI uyumlu sistemlerde LRS ve çeşitli yardımcı araçlar sağlamaktadırlar. Alıcının ihtiyaçlarına özgü geliştirmeler sağlamaktadırlar.

AEL Data

Firma: Ael Data

Web Adresi: http://www.aeldata.com/ 

Ülke:
Amerika
İngiltere
Malezya
Hindistan

Açıklama:
AEL Data, mobil ve web platformları için e-kitap okuma ve öğrenme çözümleri sunan bir şirkettir. Bu çözümler, müşteri istekleri doğrultusunda ePub2, ePub3, SCORM ve Deneyim API’sı gibi uluslararası standartlara ve normlara uygun olarak geliştirilmiştir. Şirket ayrıca Eğitim Yönetimi Şirketleri, Eğitim Yayıncıları ve Eğitim Kurumları için xAPIe uygun olarak DRM (İçerik Güvenliği) ile çevrimiçi ve çevrimdışı okuma / öğrenme için okuyucu uygulamaları da geliştirmiştir.

Ahamojo

Firma: Beijing Aha Cloud Eğitim Teknolojisi Şirketi

Web Adresi: http://www.ahamojo.com/ 

Ülke: Çin

Açıklama:
Ahamojo, XAPI ile LCMS, LRS ve LMS’den oluşan, xAPI / CMI5 özelliklerini tam olarak uygulayan Saas tabanlı bir LMS dir. Kurucusu olan Beijing Aha Cloud Eğitim Teknolojisi, Çin’de hükümetler, işletmeler ve eğitim kurumları için harmanlanmış öğrenme çözümleri sunan bir şirkettir. Yazılım geliştirme süreçlerinden esinlenen uygulama, işbirlikçi yazarlık ve kaynak paylaşımını kolaylaştırmak için sürüm kontrolü ile öne çıkan eğitim kaynakları düzenleme ve dağıtma ortamını kolay bir şekilde kullanabilmenizi sağlar.

Brillium

Firma: Brillium

Web Adresi: https://www.brillium.com/ 

Ülke: Amerika

Açıklama:
Brillium, veri toplama, içerik gönderme, testleri, sınavları, sertifikaları ve anketleri yönetebilme ve sonuç analizi yapabilme özelliklerine sahip olan bir yazılımdır. Toplanan tüm analiz sonuçları xAPI yoluyla LRS’ye gönderilir.

Composica

Firma: Qarbon

Web Adresi: https://composica.com/ 

Ülke: Amerika

Açıklama:
Composica’nın bulut tabanlı, ortak çalışma platformu, HTML 5 içeriğini xAPI, SCORM, Web, Exe ve PDF olarak yayınlayabilir. Yayınlanmış kurslara herhangi bir platformdaki herhangi bir cihazdan erişilebilir. Yazarlar, tasarımcılar ve KOBİ’ler mutlak yaratıcı özgürlüğe ve son derece özelleştirilebilir, etkileşimli dersler, sınavlar ve oyunlar oluşturmak için birlikte çalışma becerisine sahiptir. Composica bir yazma aracından daha fazlası olup işbirlikçi bir yazma platformudur.

Digitalchalk

Firma: Staff Bios

Web Adresi: https://www.digitalchalk.com

Ülke: İngiltere

Açıklama:
DigitalChalk, herhangi bir organizasyon için esnek ve uygun maliyetli bir eğitim sunar. Düzenleme ve uyarlama araçlarının olduğu merkezi bir LMS sistemine sahiptir. DigitalChalk, kullanıcıların istedikleri LRS’yi seçmelerine imkan vermektedir. Ayrıca LMS aracılığıyla tüm öğrenen aktiviteleri için ifadeler göndermelerine olanak tanıyan xAPI’yi desteklemektedir. DigitalChalk, desteği yalnızca xAPI paketleriyle sınırlı tutmamış olup aynı zamanda video, dosyalar, testler, anketler, oyunlar ve daha fazlası için xAPI uygulamaktadır.

e-teach

Firma: e-teach

Web Adresi: http://www.e-teach.ch/ChallengeMonitor.php 

Ülke: İsviçre

Açıklama:
e-teach, öğrencilere katılım ve bilgi aktarımı için motivasyon ve yeni gamified yaklaşımlara odaklanmış etkili e-öğrenme çözümleri tasarlayan ve geliştiren bir şirkettir. Hedef kitlenizin rekabet gücünü artırarak oyunlaştırılmış ve etkileşimli bir eğitim sunar.

edTotal

Firma: edTotal

Web Adresi: http://www.edchunk.com/edtotal

Ülke: Amerika

Açıklama:
EdTotal, etkinlikleri ve raporları herhangi bir cihazdan izleyen bir öğrenme ve etkinlik kayıt deposudur.

EXAM Builder

Firma: Exam builder

Web Adresi: http://www.exambuilder.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Exam Builder, xAPI’yi çevrimiçi test oluşturma uygulamasına entegre eden ve birden fazla LRS ifadeleri yayınlayabilen bir uygulamadır.

Filtered

Firma: Filtered

Web Adresi: https://learn.filtered.com/home

Ülke: Amerika

Açıklama:
Filtered, öğrenmeyi kişiselleştirmek için teknolojiyi kullanmaya odaklanmış, ödüllü, Shoreditch tabanlı bir şirkettir. magpie, dünyanın ilk akıllı öğrenme önerisi motorudur. Royal Mail, NHS, Trinity Mirror, Barnardo’s gibi birçok ulusal marka öğrencilerin tek bir panodan kaliteli kaynaklara ulaşmasını sağlamak için bu uygulamayı kullanmaktadır.

Flipick

Firma: Flipick

Web Adresi: https://flipick.com

Ülke:
Amerika
İngiltere
Hindistan
Malezya

Açıklama:
Flipick, öğrenciler, üniversiteler ve şirketler tarafından kullanılabilecek kendinden destekli öğrenme hizmetleri sunmaktadır. Bu modüller, daha derin kavramsal öğrenmeyi kazanmak ve desteklemek için 2D / 3D animasyonları ve örnek olayları, HTML / CSS3 simülasyonları ve aynı zamanda mock değerlendirmeler kullanabilir. Öğrenme planının her adımı, xAPI aracılığıyla izlenir ve öğrencinin nasıl ilerlediğini görmek için raporlar hazırlanır.

FocalCXM’s StoryPulse

Firma: FocalCXM

Web Adresi: https://FocalCXM’s StoryPulse.focalcxm.com/FocalCXM’s StoryPulse

Ülke: Amerika

Açıklama:
FocalCXM’in FocalCXM’s StoryPulse bir Kurumsal Sınıf Değerlendirme Platformudur. İçeriği eğlenceli ve tüm form faktörleri ile ilgili değerlendirmeleri ve etkileşimleri yapmak için oyunlar ve oyunlaştırma mekaniğinden yararlanır. Platformdaki kullanıcı deneyimlerini izlemek ve analiz etmek için xAPI standardını kullanır. MongoDB veya müşterinin LRS’si üzerinde çalışan xAPI tabanlı LRS yi desteklemektedir. Tüm özellikler HTML 5 tabanlıdır ve platform hem çevrimdışı hem de çevrimiçi modlarda çalışabilir. FocalCXM ayrıca, xAPI kullanarak özel ve üst düzey içerik, CRM çözümleri ve kullanıcı deneyimi yetenekleri geliştirmek isteyen müşteriler için Ürün Geliştirme Danışmanlığı Hizmetleri sunmaktadır.

Instancy

Firma: Instancy

Web Adresi: https://www.instancy.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Instancy Platformu, kuruluşların akıllı telefonlar ve tabletler gibi mobil cihazlardaki xAPI tabanlı öğrenme içeriğini oluşturmasına, sunmasına ve izlemesine yardımcı olur. Instancy Platform’un birçok entegre alt sistemi, kapsamlı bir xAPI tabanlı öğrenme mimarisi oluşturmak için birlikte çalışır. Instancy Learning İçerik Yönetim Sistemi (iLCMS) ve Instancy Authoring Tools, HTML5 & xAPI tabanlı içerik oluşturmanıza ve vermenize yardımcı olur. Instancy Learning Record Store (iLRS), iLCMS içinde oluşturulan içeriği öğrenmek için xAPI ifadelerini almanızı ve depolamanızı sağlar. Örnek Öğrenme Yönetim Sistemi (iLMS), API tabanlı içeriği deneyimlemenizi ve başlatmanızı, iLRS’den verileri dinamik olarak çekmenizi ve öğrenme ilerleme raporlarını ve gösterge panolarını görüntülemenizi sağlar.

Learnetic

Firma: Learnetic

Web Adresi: https://www.learnetic.coma

Ülke: Polonya

Açıklama:
Eğitim Teknolojileri Öğrenimi’nin geliştirilmesinde 20 yılı aşkın bir deneyimle, Eğitim Yayımcılarına, Eğitim Bakanlıklarına veya Dijital Engelleyicilere teknoloji odaklı Eğitimsel ePubasyon Stratejilerini uygulamalarına yardımcı olmaktadır. EPublishing işlemlerinin hemen hemen her aşamasında çözümler sağlayarak, tüm Yazma Araçları, e-Öğrenim ve Dağıtım Platformları, e-Geliştirme Hizmetleri ve hazır e-içerik Paketleri sunmaktadır. Learnetic’in mAuthor uygulaması, güçlü bir İçerik Oluşturma Aracı ile son derece etkileşimli Dijital İçerik oluşturmaya ve oluşturulmasında yer alan Proje Ekiplerinin iş akışını koordine etmeye yönelik bir Bulut tabanlı e-Geliştirme Platformunun birleşimidir. Elde edilen eContent, xAPI dahil olmak üzere e-Öğrenim endüstrisi standartlarına uygun olarak üretilmiştir ve tüm teknoloji, masaüstü ve mobil cihazları desteklemektedir.

Learnosity

Firma: Learnosity

Web Adresi: https://learnosity.com

Ülke:
İngiltere
İrlanda
Avustrtalya
Amerika

Açıklama:
Learnosity, çok çeşitli sektörlerden kuruluşlara güçlü, etkileşimli değerlendirme yeteneklerini yeni veya mevcut herhangi bir dijital ürüne kolayca dahil etmeyi sağlayan bir değerlendirme teknolojileri paketi (API) sunan ödüllü bir eğitim teknolojisi şirketidir. Sezgisel yazma, güçlü analitik ve 65’in üzerinde teknoloji ürünü geliştirilmiş öğeler (TEI’ler) sayesinde, Learnosity, kalite veya değerden ödün vermeden geliştirme döngülerinin pazara giriş süresini kısaltır. Şirket, hazırlık ve kurumsal eğitim kurumlarını test etmek için K-12 ve yüksek öğrenimden en iyi isimlerin birçoğu ile çalışmaktadır. Learnosity, İngiltere, Washington DC, Utah ve Hawaii’de yerel temsilciliğin yanı sıra Dublin, New York, Sydney ve Los Angeles’ta da ofise sahiptir. Learnosity, geniş bir sektör yelpazesinden kuruluşlara güçlü, etkileşimli değerlendirme yeteneklerini yeni veya mevcut herhangi bir dijital ürüne kolayca dahil etmeyi sağlayan bir API paketi sunar.

Magicbox

Firma: Magicbox

Web Adresi: https://www.getmagicbox.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Magicbox, kullanıcı etkinliklerini yakalamak için okuyucusunda, atama ve değerlendirme modüllerinde xAPI kullanmaktadır.

Metryx

Firma: Metryx

Web Adresi: http://mymetryx.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Metryx, eğitimcilerin, kullanımı kolay bir mobil arayüz aracılığıyla öğrenci verilerini toplamasına ve bu verileri öğrencilerin daha etkili bir şekilde gruplandırılmasına ve hedeflenmiş eğitim sağlamasına olanak veren web tabanlı bir uygulamadır.

Mine de Savoirs

Firma: Mine de Savoirs

Web Adresi: https://www.minedesavoirs.com

Ülke: Fransa

Açıklama:
Mine de Savoirs kendi web uygulaması olan Mrod’a sahiptir. Her türlü eğitim aktivitesini oluşturabilir, paylaşabilir ve canlandırabilirsiniz. Her aktivite, entegre LRS ile tam olarak izlenir ve xAPI ile uyumludur.

QuestionMark

Firma: Questionmark

Web Adresi: https://www.questionmark.com

Ülke:
Amerika
Almanya
İngiltere

Açıklama:
QuestionMark, xAPI yi değerlendirme çözümleriyle birleştirdi. Bu uygulamalar, kullanıcının etkileşimleri ve sonuçları hakkında bir veya daha fazla LRS xAPI ifadeleri oluşturabilir.

SkillBuilder LMS

Firma: Basecorp Learning Systems

Web Adresi: https://www.skillbuilderlms.com

Ülke: Kanada

Açıklama:
BaseCorp, özel öğrenme çözümlerini tasarlamak ve sunmak için dernekler, hükümet ve endüstri ile işbirliği yapan bir LRS ve LMS dir. SkillBuilder LMS, her yerden ve her cihazdan erişilebilen, çok dilli, bulut tabanlı bir öğrenme yönetim sistemidir. Zengin özelliklere sahip, kullanımı kolay LMS, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı öğrenmeyi sunmanıza, yönetmenize ve izlemenize olanak tanır. Bünyesinde entegre olan LRS, herhangi bir xAPI uyumlu yazma aracında yerleşik e-öğrenim kaynaklarını kolayca içe aktarmanızı ve izlemenizi sağlar.

Survey Gizmo

Firma: Survey Gizmo

Web Adresi: https://www.surveygizmo.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
SurveyGizmo, büyük şirketlerin kullandığı tüm özelliklerle dolu, son derece güçlü bir çevrimiçi sınav, anket ve değerlendirme aracıdır. Kullanımı kolay arayüzümüz sayesinde, değerlendirmeler, sınavlar, formlar, müşteri memnuniyeti anketleri, geri bildirim girişi ve daha fazlasını hızlı bir şekilde oluşturabilir, paylaşabilir ve raporlayabilirsiniz. Sadece birkaç tıklamayla veriler doğrudan LRS ye aktarılabilir. Microsoft, Disnep, Fedex gibi kuruluşlar tarafından da tercih edilmektedir.

xAPIapps

Firma: xAPIapps

Web Adresi: https://www.xapiapps.com

Ülke: Avustralya

Açıklama:
xAPIapps dakikalar içinde  xAPI tabanlı öğrenme deneyimleri oluşturulmasını sağlar. xapiapps, iş başında öğrenmeye gerçek bir bakış açısı kazandırmak için 2014 yılında kurulmuş bir yazılım şirketidir.