2 Çoklu Ortam Yazarlık Araçları

(Authoring Tools)

xAPI uyumlu sistemlere yönelik içerik üretmeyi
sağlayan farklı yazılımlardır. Çeşitli testler, anketler, konu anlatımları ve simülasyon gibi farklı uygulamalara yönelik çoklu ortam içerikleri hazırlamayı sağlamaktadırlar.

Ahamojo

Firma: Beijing Aha Cloud Eğitim Teknolojisi Şirketi

Web Adresi: http://www.ahamojo.com/ 

Ülke: Çin

Açıklama:
Ahamojo, XAPI ile LCMS, LRS ve LMS’den oluşan, xAPI / CMI5 özelliklerini tam olarak uygulayan Saas tabanlı bir LMS dir. Kurucusu olan Beijing Aha Cloud Eğitim Teknolojisi, Çin’de hükümetler, işletmeler ve eğitim kurumları için harmanlanmış öğrenme çözümleri sunan bir şirkettir. Yazılım geliştirme süreçlerinden esinlenen uygulama, işbirlikçi yazarlık ve kaynak paylaşımını kolaylaştırmak için sürüm kontrolü ile öne çıkan eğitim kaynakları düzenleme ve dağıtma ortamını kolay bir şekilde kullanabilmenizi sağlar.

Articulate

Firma: Articulate

Web Adresi: https://articulate.com/360/storyline

Ülke: Amerika

Açıklama:
Articulate, Storyline ve Presenter ürünlerini kullanarak xapi özellikli e-öğrenme kursları oluşturan bir uygulamadır.

BrandLX

Firma: BrandLX

Web Adresi: http://www.mybrandlx.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
BrandLX, bir öğrenme yönetim sistemini (LMS) tam özellikli bir ödül platformuyla birleştiren yeni nesil bir mobil öğrenme platformudur. Bulut tabanlı olan ürün, kullanıcı etkinliklerini ve ödüllerini xAPI xAPI ifadeleri olarak kaydeden ve raporlayan kurs yazma araçlarını ve yerleşik bir LRS’yi içerir. Bu araçlar birlikte eğitici ve pazarlamacılara “markalaşmış öğrenme deneyimlerini” oluşturmak, yönetmek ve pazarlamak için birleşik bir sistem sunar.

Brillium

Firma: Brillium

Web Adresi: https://www.brillium.com/ 

Ülke: Amerika

Açıklama:
Brillium, veri toplama, içerik gönderme, testleri, sınavları, sertifikaları ve anketleri yönetebilme ve sonuç analizi yapabilme özelliklerine sahip olan bir yazılımdır. Toplanan tüm analiz sonuçları xAPI yoluyla LRS’ye gönderilir.

Captivate (CP)

Firma: Captivate

Web Adresi: https://www.adobe.com/products/captivate.html

Ülke: Amerika

Açıklama:
Adobe, Captivate (7+), SCORM ve AICC yayınlama seçenekleri ile birlikte xAPI 1.0 desteği içerir. Kullanıcılar, HTML5’ten  YouTube videoları ile içerikleri oluşturabilir. XAPI desteğinin eklenmesiyle, Captivate ile oluşturulan kurslar xAPI desteğine sahip herhangi bir LMS’de çalışmak üzere xAPI paketleri olarak dışa aktarılabilir.

Cloud Studio

Firma: Cloud Studio

Web Adresi: http://cloudstudio.webaula.com

Ülke:
Brezilya
İrlanda

Açıklama:
Cloud Studio yazma aracı kursları, SCORM 1.2, SCORM 2004 veya Experience API izleme ile Flash veya HTML5’te yayınlanabilir.

Composica

Firma: Qarbon

Web Adresi: https://composica.com/ 

Ülke: Amerika

Açıklama:
Composica’nın bulut tabanlı, ortak çalışma platformu, HTML 5 içeriğini xAPI, SCORM, Web, Exe ve PDF olarak yayınlayabilir. Yayınlanmış kurslara herhangi bir platformdaki herhangi bir cihazdan erişilebilir. Yazarlar, tasarımcılar ve KOBİ’ler mutlak yaratıcı özgürlüğe ve son derece özelleştirilebilir, etkileşimli dersler, sınavlar ve oyunlar oluşturmak için birlikte çalışma becerisine sahiptir. Composica bir yazma aracından daha fazlası olup işbirlikçi bir yazma platformudur.

Digitalchalk

Firma: Staff Bios

Web Adresi: https://www.digitalchalk.com

Ülke: İngiltere

Açıklama:
DigitalChalk, herhangi bir organizasyon için esnek ve uygun maliyetli bir eğitim sunar. Düzenleme ve uyarlama araçlarının olduğu merkezi bir LMS sistemine sahiptir. DigitalChalk, kullanıcıların istedikleri LRS’yi seçmelerine imkan vermektedir. Ayrıca LMS aracılığıyla tüm öğrenen aktiviteleri için ifadeler göndermelerine olanak tanıyan xAPI’yi desteklemektedir. DigitalChalk, desteği yalnızca xAPI paketleriyle sınırlı tutmamış olup aynı zamanda video, dosyalar, testler, anketler, oyunlar ve daha fazlası için xAPI uygulamaktadır.

dominKnow

Firma: dominKnow

Web Adresi: https://www.dominknow.com

Ülke: Kanada

Açıklama:
dominKnow, uzun süredir öğrenme teknolojileri özelliklerinin ve içerik oluşturucuların ve içerik tüketicilerinin her ikisine de getirdikleri avantajların bir parçası olmuştur. Deneyim API’sını alandaki önemli bir evrim olarak görüyoruz ve bu nedenle, büyüyen e-Öğrenim içerik yönetimi ve geliştirme ürünlerimiz için bunu benimsemeye devam ediyoruz.

Easygenerator

Firma: Easygenerator

Web Adresi: https://www.easygenerator.com

Ülke: Hollanda

Açıklama:
Easygenerator, tüm e-öğrenme yazma araçlarını Experience API (xAPI) ile etkinleştirmiştir. Bu, tüm öğrenenlerin verilerini herhangi bir LRS’de izlenmesini sağlar. Mercedes, Kelloggs gibi kuruluşlarca tercih edilmektedir.

eHabilis

Firma: eHabilis

Web Adresi: https://www.ehabilis.es

Ülke: İspanya

Açıklama:
eHabilis, kuruluşların eğitim sürecini modernleştirmek için tasarlanmış bir dizi uygulama içerir. Bir LMS’den çok daha fazlası olup kurumsal bilgiyi geliştirmek ve çalışanların kişisel ve mesleki becerilerini ölçmek ve geliştirmek için bir dizi teknolojik olarak gelişmiş çözümler (LMS, sosyal ağ, içerik yöneticisi ve yazarlık aracı) sunar.

Elucidat

Firma: Elucidat

Web Adresi: https://www.elucidat.com

Ülke: İngiltere

Açıklama:
Elucidat ile daha kısa sürede daha etkili kurslar oluşturabilir ve öğrenicilerinizi doğrudan LMS olmadan xAPI LRS’leriniz ile takip edebilirsiniz.

EXAM Builder

Firma: Exam builder

Web Adresi: http://www.exambuilder.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Exam Builder, xAPI’yi çevrimiçi test oluşturma uygulamasına entegre eden ve birden fazla LRS ifadeleri yayınlayabilen bir uygulamadır.

Glasshouse

Firma: Glasshouse

Web Adresi: https://getglasshouse.com

Ülke: Avustralya

Açıklama:
Glasshouse, öğrenme deneyimleri oluşturmak için HTML5’e duyarlı bulut tabanlı bir araçtır.

gomo Learning

Firma: gomo Learning

Web Adresi: https://www.gomolearning.com

Ülke:
İngiltere
Amerika

Açıklama:
gomo, çoklu cihazlarda e-öğrenimini oluşturmanıza, barındırmanıza, güncellemenize, dağıtmanıza ve izlemenize olanak tanıyan iki harika ürün sunar. gomo yazma aracı, masaüstü bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlar dahil olmak üzere tüm cihazlarda mükemmel görünen duyarlı ve uyarlanabilir HTML5 içeriği oluşturur. gomo hosting ve analitikleri ise, web siteleri, doğrudan link, QR kodu, gomo LMS paketleyici, sosyal medya, gomo merkezi mobil öğrenme uygulaması ve daha fazlası xAPI analitiği aracılığıyla anında kullanıcıya ulaşır. Nike, Jaguar Land Rover, Booking.com, EE, Royal Mail Group, Santander, British Airways, Shell, Rentokil Initial, United Healthcare, BBC, Norton Healthcare ve çok daha fazlasını içeren giderek büyüyen bir müşteri tabanı ile gomo hızla işbirlikçi, geleceğe hazır ve duyarlı HTML5 çoklu cihaz e-Öğrenimi arayan küresel kuruluşlar için doğru bir seçimdir.

Growth Engineering

Firma: Growth Engineering

Web Adresi: https://www.growthengineering.co.uk

Ülke: İngiltere

Açıklama:
2016 Yılı Öğrenim Sağlayıcısı olarak, ödüllü Akademi Öğrenme Yönetim Sistemi ve Genie Oyun Tabanlı İçerik Yazma Aracı, dünyanın dört bir yanındaki on binlerce öğrenciye ilgi çekici öğrenim deneyimleri sunmaktadır. Genie, dünyanın en gelişmiş oyun tabanlı öğrenme oluşturma aracıdır. Tüm Genie oyunları SCORM 1.2, SCORM 2004 veya xAPI uyumlu dosyalar olarak dışa aktarılabilir ve seçtiğiniz bir öğrenme platformuna yüklenebilir.

Guroo Producer

Firma: Guroo Producer

Web Adresi: https://www.gurooproducer.com

Ülke: Avustralya

Açıklama:
Guroo Producer işbirlikçi öğrenme tasarım ve üretim platformudur.

H5P

Firma: H5P

Web Adresi: https://h5p.org

Ülke: Amerika

Açıklama:
Etkileşimli içerik için “şablonlar” oluşturmak, paylaşmak ve yeniden kullanmak için küresel bir girişim ve web tabanlı bir yazma aracıdır. Etkileşimli ideolar, ders sunumları ve çok sayıda soru türü gibi hızla büyüyen sayıda şablon mevcuttur. İşlevseldir. Web sitesinden web sitesine kolayca taşınabilir. H5P, kullanıcının yayınlama platformunun bir LRS’ye geri gönderebileceği xAPI ifadeleri olarak mevcut eylemleri ve deneyimleri kaydeder.

HiHaHo

Firma: Talking Telecom Technologies

Web Adresi: https://www.hihaho.com/guides/xapi

Ülke: Amerika

Açıklama:
HiHaHo çevrimiçi interaktif videolarınızı Öğrenme Yönetim Sistemi (LMS) veya Öğrenme Kayıt Mağazası (LRS) ile Tin Can (xAPI) kullanarak bağlar. Çevrimiçi videolara (ör. YouTube ve Vimeo) geçiş yapar, düğmeler, hassas noktalar ve kısa sınavlar gibi etkileşimler ekleyebilir ve izleyicilerinizin davranışlarını ve sonuçlarını izleyebilirsiniz. Teneke Kutu kullanarak, bu, örneğin e-posta ile videoya bir bağlantı göndererek, LMS / LRS dışında da yapılabilir.

Instancy

Firma: Instancy

Web Adresi: https://www.instancy.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Instancy Platformu, kuruluşların akıllı telefonlar ve tabletler gibi mobil cihazlardaki xAPI tabanlı öğrenme içeriğini oluşturmasına, sunmasına ve izlemesine yardımcı olur. Instancy Platform’un birçok entegre alt sistemi, kapsamlı bir xAPI tabanlı öğrenme mimarisi oluşturmak için birlikte çalışır. Instancy Learning İçerik Yönetim Sistemi (iLCMS) ve Instancy Authoring Tools, HTML5 & xAPI tabanlı içerik oluşturmanıza ve vermenize yardımcı olur. Instancy Learning Record Store (iLRS), iLCMS içinde oluşturulan içeriği öğrenmek için xAPI ifadelerini almanızı ve depolamanızı sağlar. Örnek Öğrenme Yönetim Sistemi (iLMS), API tabanlı içeriği deneyimlemenizi ve başlatmanızı, iLRS’den verileri dinamik olarak çekmenizi ve öğrenme ilerleme raporlarını ve gösterge panolarını görüntülemenizi sağlar.

iSpring

Firma: iSpring Solutions

Web Adresi: https://www.ispringsolutions.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
iSpring, e-öğrenme ve mobil öğrenme için PowerPoint’e dayanan hızlı yazma araçları geliştirmesiyle bilinir.

Learnetic

Firma: Learnetic

Web Adresi: https://www.learnetic.coma

Ülke: Polonya

Açıklama:
Eğitim Teknolojileri Öğrenimi’nin geliştirilmesinde 20 yılı aşkın bir deneyimle, Eğitim Yayımcılarına, Eğitim Bakanlıklarına veya Dijital Engelleyicilere teknoloji odaklı Eğitimsel ePubasyon Stratejilerini uygulamalarına yardımcı olmaktadır. EPublishing işlemlerinin hemen hemen her aşamasında çözümler sağlayarak, tüm Yazma Araçları, e-Öğrenim ve Dağıtım Platformları, e-Geliştirme Hizmetleri ve hazır e-içerik Paketleri sunmaktadır. Learnetic’in mAuthor uygulaması, güçlü bir İçerik Oluşturma Aracı ile son derece etkileşimli Dijital İçerik oluşturmaya ve oluşturulmasında yer alan Proje Ekiplerinin iş akışını koordine etmeye yönelik bir Bulut tabanlı e-Geliştirme Platformunun birleşimidir. Elde edilen eContent, xAPI dahil olmak üzere e-Öğrenim endüstrisi standartlarına uygun olarak üretilmiştir ve tüm teknoloji, masaüstü ve mobil cihazları desteklemektedir.

Learning Crafters

Firma: Learning Crafters

Web Adresi: https://learningcrafters.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Learning Crafters, çeşitli boyutlarda organizasyonlar için yeni nesil dijital öğrenme deneyimleri geliştirir. Şirketin araç kutusu, etkili, ilgi çekici ve ölçülebilir öğrenme içeriğiyle birleştirilen etkileşimli videolar, animasyonlar, simülasyonlar, AR ve VR içerir.

Learnosity

Firma: Learnosity

Web Adresi: https://learnosity.com

Ülke:
İngiltere
İrlanda
Avustrtalya
Amerika

Açıklama:
Learnosity, çok çeşitli sektörlerden kuruluşlara güçlü, etkileşimli değerlendirme yeteneklerini yeni veya mevcut herhangi bir dijital ürüne kolayca dahil etmeyi sağlayan bir değerlendirme teknolojileri paketi (API) sunan ödüllü bir eğitim teknolojisi şirketidir. Sezgisel yazma, güçlü analitik ve 65’in üzerinde teknoloji ürünü geliştirilmiş öğeler (TEI’ler) sayesinde, Learnosity, kalite veya değerden ödün vermeden geliştirme döngülerinin pazara giriş süresini kısaltır. Şirket, hazırlık ve kurumsal eğitim kurumlarını test etmek için K-12 ve yüksek öğrenimden en iyi isimlerin birçoğu ile çalışmaktadır. Learnosity, İngiltere, Washington DC, Utah ve Hawaii’de yerel temsilciliğin yanı sıra Dublin, New York, Sydney ve Los Angeles’ta da ofise sahiptir. Learnosity, geniş bir sektör yelpazesinden kuruluşlara güçlü, etkileşimli değerlendirme yeteneklerini yeni veya mevcut herhangi bir dijital ürüne kolayca dahil etmeyi sağlayan bir API paketi sunar.

Lectora

Firma: Lectora

Web Adresi: https://www.trivantis.com/products/lectora-online-authoring

Ülke: Amerika

Açıklama:
Lectora, mevcut Lectora V11 yazma yazılımında Experience API’sini destekler. Buna, SCORM’ye benzer veriler vermeyi beklediğiniz otomatik izleme ve ayrıca Lectora’nın etkinlik sisteminin bir parçası olarak kendi ifadelerinizi hazırlama olanağı da dahildir.

Magicbox

Firma: Magicbox

Web Adresi: https://www.getmagicbox.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Magicbox, kullanıcı etkinliklerini yakalamak için okuyucusunda, atama ve değerlendirme modüllerinde xAPI kullanmaktadır.

Mine de Savoirs

Firma: Mine de Savoirs

Web Adresi: https://www.minedesavoirs.com

Ülke: Fransa

Açıklama:
Mine de Savoirs kendi web uygulaması olan Mrod’a sahiptir. Her türlü eğitim aktivitesini oluşturabilir, paylaşabilir ve canlandırabilirsiniz. Her aktivite, entegre LRS ile tam olarak izlenir ve xAPI ile uyumludur.

Netex

Firma: Netex

Web Adresi: http://www.netexcompany.com

Ülke:
İspanya
İngiltere
Meksika
Hindistan

Açıklama:
Netex, Central Learning Fruit LMS ve Central LearningCoffee LMS ile xAPI uyumlu bir LRS’dir.

NexLearn

Firma: NexLearn

Web Adresi: http://www.nexlearn.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
NexLearn, ekibi 20 yılı aşkın bir süredir iş, hükümet ve akademik müşteriler için e-Öğrenim çözümleri geliştiren özel bir yazılım geliştiricisidir. NexLearn, Deneyim API’sını sadece özel geliştirme projelerine değil, aynı zamanda SCORM ve AICC standartlarını da destekleyen ödüllü, patentli simülasyon yazma aracı SimWriter ve onun Öğrenme Yönetim Sistemi CareerMap ™ ‘a dahil etmiştir:
·         SymWriter, kullanıcılarına rol tabanlı sosyal simulasyonlarda tam olarak katılım sağlayan, tam puanlı, medya açısından zengin kurslar geliştirmeye teşvik eder. SimWriter ile mümkün olan en zorlu öğrenme sayesinde, kullanıcılar öğrencilere yönelik en etkili eğitim deneyimlerini, bireysel bir öğrenci bazında veya SimWriter’in yeni Kitle Yanıt Sistemi özelliği sayesinde öğretici tarafından yönetilen sınıf ortamında sağlanabilir.

OpenLabyrinth

Firma: OpenLabyrinth

Web Adresi: https://github.com/olab/Open-Labyrinth

Ülke: Amerika

Açıklama:
OpenLabyrinth ücretsiz, açık kaynak kodlu bir eğitim araştırma platformudur.

QuestionMark

Firma: Questionmark

Web Adresi: https://www.questionmark.com

Ülke:
Amerika
Almanya
İngiltere

Açıklama:
QuestionMark, xAPI yi değerlendirme çözümleriyle birleştirdi. Bu uygulamalar, kullanıcının etkileşimleri ve sonuçları hakkında bir veya daha fazla LRS xAPI ifadeleri oluşturabilir.

Raptivity

Firma: Raptivity

Web Adresi: https://www.raptivity.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Raptivity, bir interaktif tasarım kurucusunun hızlı ve kolay bir şekilde etkileşimli öğrenme etkileşimleri oluşturmasına olanak tanıyan bir birinci sınıf etkileşim kurucusudur.

Riptide

Firma: Riptide

Web Adresi: https://www.riptidesoftware.com/

Ülke: Amerika

Açıklama:
Riptide, birçok sektörde devlet kurumlarına ve ticari müşterilere gelişmiş eğitim çözümleri ve hizmetler sunar. Riptide ELEMENTS öğrenme platformu, gerçek zamanlı etkinlik olaylarını doğrudan ELEMENTS Learning Record Store’a (LRS) bildirmek için Experience API’sini uygulayan bir HTML5 eğitim yazılımı içerir. ELEMENTS platformunda ayrıca, geliştirme, müfredat yönetimi, gelişmiş veri görselleştirme ve analiz panoları özellikleri bulunur.

Rustici Driver

Firma: Rustici Dispatch

Web Adresi: https://rusticisoftware.com/products/rustici-driver/?_ga=2.10922036.1208795396.1545224222-961206571.1545224222

Ülke: Amerika

Açıklama:
Rustici Sürücü, e-Öğrenim içeriğinizi xAPI, cmi5, SCORM ve AICC’yi destekleyecek şekilde dönüştürmenize yardımcı olur. Bir geliştirme aracına e-Öğrenim standartları desteği eklemeyi, içerik kitaplığınızı dönüştürmeyi veya standart olmayan içeriği bir LMS’ye iletmeyi umuyor olsanız da, Rustici Sürücüsü size yardımcı olabilir. Ürünümüz, geliştiricilerin, temel standartlar hakkında endişelenmeden basit işlev çağrıları yapmalarına izin verir. Bu, xAPI, cmi5, SCORM 1.2, SCORM 2004 veya AICC için destek eklemenin artık basit bir yapılandırma ayarı olduğu anlamına gelir.

SmartBuilder

Firma: Smart Builder company

Web Adresi: https://www.smartbuilder.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
SmartBuilder, yazarların senaryolar, oyunlar, performans desteği ve diğer ciddi e-Öğrenimleri daha hızlı oluşturmasını sağlayan ödüllü bir yazma aracıdır. Araç üç tür xapi desteği sağlar: otomatik standart ifadeler, özel ifadeler ve LRS ile iki yönlü iletişimi destekleyen gelişmiş ifadeler. JavaScript gerektirmeden tüm işlevler araç içerisinde gerçekleştirilebilir. Bu size inanılmaz güç, azaltılmış karmaşıklık ve zaman tasarrufu sağlar.

Survey Gizmo

Firma: Survey Gizmo

Web Adresi: https://www.surveygizmo.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
SurveyGizmo, büyük şirketlerin kullandığı tüm özelliklerle dolu, son derece güçlü bir çevrimiçi sınav, anket ve değerlendirme aracıdır. Kullanımı kolay arayüzümüz sayesinde, değerlendirmeler, sınavlar, formlar, müşteri memnuniyeti anketleri, geri bildirim girişi ve daha fazlasını hızlı bir şekilde oluşturabilir, paylaşabilir ve raporlayabilirsiniz. Sadece birkaç tıklamayla veriler doğrudan LRS ye aktarılabilir. Microsoft, Disnep, Fedex gibi kuruluşlar tarafından da tercih edilmektedir.

Synapse

Firma: Synapse Learning Design System

Web Adresi: http://www.getsynapse.com

Ülke:
Kanada
Meksika

Açıklama:
Synapse, dünyanın ilk Öğrenme Tasarım Sistemi’dir (LDS). Öğrenme ekibiniz ve konu uzmanlarınız, kurumsal eğitim ihtiyaçlarını hızlı, kolay ve etkili bir şekilde tasarlamak, geliştirmek, yönetmek ve ölçeklendirmek için sorunsuz bir şekilde işbirliği yapacaktır. Synapse, xAPI entegrasyonu ile bilgileri mevcut platformlarınıza (LMS ve LRS’niz gibi) güvenli bir şekilde iletebilir.

Train-Up!

Firma: Train-Up!

Web Adresi: >https://www.trainup.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Train-Up!, küçük ve büyük ölçekli firmaların çalışanlarını çevrimiçi ortamda eğitim almalarını sağlayan dünya basını eklentisidir. Yapısında etkileşimli testler ve öğrenme kaynakları basit bir arayüz ile sunulur. Train-Up! LRS’yi dahil etme seçeneği sunar ve öğrenicilerin öğrenme deneyimleri boyunca kayıtlarının tutulmasını mümkün kılar.

Xyleme

Firma: Xyleme

Web Adresi: https://www.xyleme.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Xyleme, tüm basılı, çevrimiçi ve mobil formatlarda eğitim içeriğinin tek kaynaklı yayınlanmasını sağlayan standartlara dayalı öğrenme içerik yönetimi çözümlerinde liderdir. Xyleme’nin en yeni inovasyonu olan Bravais – bulut tabanlı, dinamik yayın platformu, herhangi bir uygulama nesnesinden, herhangi bir uygulamadan, herhangi bir cihazdan gelen xAPI ifadelerini görselleştirmek için LRS ve gösterge panolarıyla birlikte geliyor. Xyleme, şirketlerin web sitelerini ölçmek, “google analytics” yaklaşımı benimseyerek öğrenmeyi ölçmelerine yardımcı olmak için bir görev üstleniyor. Bu sayede, iş dünyasında içeriklerini geliştirebiliyor ve işin konuştuğu aynı dilde öğrenmenin% 100’ünü bildirebiliyorlar.

Zavango

Firma: Zavango

Web Adresi: >http://zavango.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
Zavango Engage, eğitim kurumlarının etkili ve ilgi çekici zengin etkileşimli öğrenme programları ve videoları oluşturup dağıtmalarını, tüm öğrenme etkinliklerini ölçmelerini ve analiz etmelerini sağlayan bulut tabanlı bir sistemdir. Zavango Engage, doğrudan ya da bir LMS gibi bir üçüncü taraf aracılığıyla tüm öğrenme olaylarını izlemek ve raporlamak için xAPI kullanır.

ZebraZapps

Firma: ZebraZapps

Web Adresi: https://zebrazapps.com

Ülke: Amerika

Açıklama:
ZebraZapps, herkesi otantik öğrenme deneyimleri yaratma yeteneği ile güçlendiren olağanüstü güçlü bir bulut tabanlı yazma aracıdır. Tamamen görsel bir arayüz ve bir programlama dilinin esnekliği ile profesyonel eğitim tasarımcılarından 5. sınıflara kadar herkes ilgi çekici uygulamalar geliştirebilir. ZebraZapps, xAPI yidesteklemektedir.