Kitap Başlığı: Öğrenme Yönetim Sistemi Seçimi Klavuzu

Yazarlar: Peter BERKING ve Shane GALLAGHER

Öğrenme Yönetim Sistemi Seçimi Klavuzu için kapak görseli

Kitap Açıklaması: Bu kitabın amacı bir öğrenme yönetim sistemi (ÖYS) seçme sürecine katılanlara en doğru kararı verme yolunda yardımcı olmaktır. Bu kitapda daha önce hiç ÖYS kullanmayan veya mevcut ÖYS’yi değiştirmek isteyenler için hazırlanmıştır. Kitap, bir sistem seçmek için dikkat edilecek hususları ortaya koyar; piyasadaki tüm mevcut sistemlerin kapsamlı bir incelemesini, karşılaştırmalı bir derecelendirme veya ürün değerlendirmesini içermez ve bu şekilde yorumlanmamalıdır. Sistemler ve özellikleri hakkında daha ayrıntılı bilgi için, bu makalede belirtilen 10 Kaynaklar bölümüne bakınız ya da tedarikçilere danışınız. DİÖ bu makaleyi yalnızca bir sistem seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar, fırsatlar ve süreçler için bir rehber olarak sunmaktadır.

Lisans:
Creative Commons Atıf Ticari Olmayan Benzer Paylaş

İçindekiler

Kitap Bilgileri

Kitap Açıklaması

Bu kitabın amacı bir öğrenme yönetim sistemi (ÖYS) seçme sürecine katılanlara en doğru kararı verme yolunda yardımcı olmaktır. Bu kitapda daha önce hiç ÖYS kullanmayan veya mevcut ÖYS’yi değiştirmek isteyenler için hazırlanmıştır. Kitap, bir sistem seçmek için dikkat edilecek hususları ortaya koyar; piyasadaki tüm mevcut sistemlerin kapsamlı bir incelemesini, karşılaştırmalı bir derecelendirme veya ürün değerlendirmesini içermez ve bu şekilde yorumlanmamalıdır. Sistemler ve özellikleri hakkında daha ayrıntılı bilgi için, bu makalede belirtilen 10 Kaynaklar bölümüne bakınız ya da tedarikçilere danışınız. DİÖ bu makaleyi yalnızca bir sistem seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar, fırsatlar ve süreçler için bir rehber olarak sunmaktadır.

Kitap Kaynağı

Bu kitap ÖYS Seçim Klavuzu tarafından Peter BERKING ve Shane GALLAGHER kopyalanmış sürümüdür ( tarafından Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı yayıncı CC BY-NC-SA (Attribution NonCommercial ShareAlike) lisansı kapsamında). Orijinalden farklı olabilir.

Yazarlar

Peter BERKING ve Shane GALLAGHER

Lisans

Konu

Öğretici araçlar ve teknolojiler; bilgisayar yardımlı eğitim

Meta veri

Başlık
Öğrenme Yönetim Sistemi Seçimi Klavuzu
Yazarlar
Peter BERKING ve Shane GALLAGHER
Editör
Zeki TUMAN
Çevirmenler
Aytuğba ÇORAPÇI; Hakan DEMİRALP; ve Esra ÖZTÜRK
Gözden Geçirenler
Aytuğba ÇORAPÇI ve Ayhan KAHRAMAN
İllüstratör
Zeki TUMAN
Katkıda bulunan
Zeki TUMAN
Ana Konu
Öğretici araçlar ve teknolojiler; bilgisayar yardımlı eğitim
Ek Konu (lar)
, Açık öğretim, uzaktan eğitim, Kişisel organizasyon yazılımı ve uygulamaları
Yayımcı
Açık Mektep
Yayın tarihi
Mart 21, 2020