Bir ÖKA İçin Olası İhtiyaç Listesi

Aşağıdakiler, satın aldığınız bir ÖKA için olası ihtiyaçların kapsamlı bir listesidir. Bir ÖKA’nın kalitesini ve uygunluğunu değerlendirmek için de kullanılabilir. Bu listedeki öğelerin sizin durumunuza uygulanabilirliği büyük olasılıkla geniş ölçüde değişecektir; bazı öğeler kuruluşunuz için kritik öneme sahip olabilir ve bazıları hiç uygun olmayabilir. ÖKA’lari değerlendirirken her birinin önemini dikkatle tartmanız gerekmektedir. Listede yer alan tüm öğelerin ÖKA adaylarını sizin için önemli olan her bir öğeyi tartmadan derecelendirirseniz, sonuçlarınız çarpık olabilir ve bu da sisteminiz için yeni bir seçim yapılmasına neden olabilir.

ÖKA’nın belirli bir özellik için sağladığı destek derecesi sorunu da vardır. Aşağıda listelenen özelliklerin çok azı, belirli bir ÖKA’da ya % 100 mevcuttur, ya da % 100 yoktur; çok ölçülebilir ve özgül ya da yüksek düzey ve öznel olabilirler. İkinci tipteki ürünleri, belirli bir üründe kolayca değerlendirilebilecek belirli terimlere çevirmeniz gerekebilir.

Aşağıdaki listedeki öğelerden bazıları yaygın olarak uygulanmaktadır ve bazıları geliştirme aşamasındadır. Liste, bir ÖKA’da bulabileceğiniz öğeleri (muhtemelen kolay bulunamayan) temsil etmek için tasarlanmıştır.

Lisans

 Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License için ikon

Aksi belirtilmedikçe, Öğrenme Kayıt Ambarı Seçimi Kılavuzu tarafından Açık Kitap bir Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License altında lisanslanmıştır.

Bu Kitabı Paylaş