Çevrimdışı veya Ara Sıra Kullanım Durumları

Yerel olarak depolanan bir ÖKA ile senkronize etme becerisi sizin için önemli bir kullanım durumu olabilir. Bu kavram, ÖKA işlevlerinin bulut ÖKA’ya bant genişliği veya bağlantısı olmayan, kesintili veya sınırlı olan ortamlarda gerçekleştirilmesine olanak tanımayı içerir. Bu, genellikle kullanıcı ağı erişiminin daha az istikrarlı ve güvenilir olduğu (ve pahalı olduğu) mobil cihazları ifade eder. Tüketilen içerik, hücresel veri ağının aksine, bir kablosuz ağda olduğu gibi sabit ve ucuz bir bağlantının olduğu bir zamanda ve yerde cihaza sağlanmalıdır. Yerel cihaz, içeriği oynatmak için bir oynatıcı özelliğine (bir web tarayıcısı yeterli olabilir) sahip olmalıdır.

Çalışma zamanında bulut ÖKA ile bağlantı yoksa xAPI belirtimi yerel olarak depolanan ÖKA’yı (yani mobil cihazdaki uygulamada bulunan) kullanarak farklı bulut ÖKA’ya gidecek ifadeleri ön belleğe alma olanağı sağlar. Daha sonra, bağlantı sağlandığında, yerel ÖKA, bulut ÖKA ile senkronize olur. Lokal ÖKA bu senkronizasyon senaryosunu açıklamak için oluşturulmalıdır (bulut ÖKA, ön belleğe alma işleminin gerçekleştiğinin farkında değildir).

Lisans

 Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License için ikon

Aksi belirtilmedikçe, Öğrenme Kayıt Ambarı Seçimi Kılavuzu tarafından Açık Kitap bir Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License altında lisanslanmıştır.

Bu Kitabı Paylaş