Book Title: Öğrenme Analitiği El Kitabı

Authors: Charles Lang, George Siemens, Alyssa Wise, ve Dragan Gašević

Book Description: Öğrenme Analitiği El Kitabı 2014 yılında düzenlenen Öğrenme Analitiği ve Bilgi Konferansında eğitsel verileri çevreleyen hızla büyüyen ekosistemin bilimsel görüşünü desteklemek üzere tasarlanmıştır. Öğrenme analitiği ve eğitsel veri madenciliğinin gelişen alanlarındaki fikirleri ve uygulamaları kodlayabilecek bir el kitabına, yapılan işin tutarlılığını arttırmaya ve kilit fikirler üreterek etkisini genişletmeye yarayan kolay erişilebilir bir referansa ihtiyaç duyulmuştur. 2014-2015 yılları arasındaki tartışmalarla, bu ikili amaçlar, içeriği yüksek lisans düzeyindeki öğretimde kullanılabilecek genel bir kaynak üretme arzusu ile artırıldı. Bu el kitabının yayınlanmasını şekillendiren temel talepler bu alanlarda mevcut durumunun titiz bir özeti, herkes tarafından merak edilmesi ve eğitim bağlamlarıyla biçimlendirilmesidir.

License:
Creative Commons Attribution NonCommercial NoDerivatives

Contents

Book Information

Book Description

Öğrenme Analitiği El Kitabı 2014 yılında düzenlenen Öğrenme Analitiği ve Bilgi Konferansında eğitsel verileri çevreleyen hızla büyüyen ekosistemin bilimsel görüşünü desteklemek üzere tasarlanmıştır. Öğrenme analitiği ve eğitsel veri madenciliğinin gelişen alanlarındaki fikirleri ve uygulamaları kodlayabilecek bir el kitabına, yapılan işin tutarlılığını arttırmaya ve kilit fikirler üreterek etkisini genişletmeye yarayan kolay erişilebilir bir referansa ihtiyaç duyulmuştur. 2014-2015 yılları arasındaki tartışmalarla, bu ikili amaçlar, içeriği yüksek lisans düzeyindeki öğretimde kullanılabilecek genel bir kaynak üretme arzusu ile artırıldı. Bu el kitabının yayınlanmasını şekillendiren temel talepler bu alanlarda mevcut durumunun titiz bir özeti, herkes tarafından merak edilmesi ve eğitim bağlamlarıyla biçimlendirilmesidir.

Authors

Charles Lang, George Siemens, Alyssa Wise, ve Dragan Gašević

License

Subject

Education

Metadata

Title
Öğrenme Analitiği El Kitabı
Authors
Charles Lang, George Siemens, Alyssa Wise, ve Dragan Gašević
Editor
Zeki Tuman
Translators
Dr. Emine Gül Çelebi İlhan, Hakan Demiralp, Aytuğba Çorapçı, Esra Öztürk, ve Zeki Tuman
Reviewers
Dr. Emine Gül Çelebi İlhan, Tuğçe Begüm İstek, Hakan Demiralp, Ayhan Kahraman, ve Esra Öztürk
Illustrators
Hakan Demiralp ve Zeki Tuman
Contributor
Zeki Tuman
License

İlk Baskısı +Solar (The Society for Learning Analytics Research) Tarafından Haziran 2017 yılında Yapılmıştır. ¢ The Society for Learning Analytics Research (Creative Coommon Attribition 2.5- Atıf Gayrı Ticari Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı ile Lisanlanmıştır.

Primary Subject
Education
Additional Subject(s)
Education: examinations & assessment, Semantics, discourse analysis, stylistics
Publisher
Açık Mektep
Publication Date
Eylül 5, 2020
Digital Object Identifier (DOI)
https://dx.doi.org/ 10.18608/hla17
Print ISBN
978-0-9952408-0-3