SECTIONS Modeli / E Ease of use – Kullanım kolaylığı

8. Hem öğrencilerinize hem de kendinize baktığınızda, aklınızdaki teknolojinin kullanımının ne kadar kolay olduğunu düşünüyorsunuz?

9. Teknoloji ne kadar güvenilir?

10. Teknolojinin bakım ve güncellemesi ne kadar kolay?

11. Kullandığınız donanım ve yazılımı üreten ve pazarlayan şirket, birkaç sene içinde iflas etmeyecek gibi görülen oturmuş bir şirket mi yoksa yeni bir başlangıç şirketi mi? Yazılımı veya hizmeti sağlayan kuruluşun kepenklerini kapatması hâlinde, yarattığınız dijital öğretim materyallerini güvence altına alacağınız bir stratejiniz var mı?

12. Materyal tasarımıyla ve teknolojiyle ilişkili olarak yeterli teknik ve mesleki desteğe ihtiyacınız var mı?

13. Bu konu alanı ne kadar hızlı gelişiyor? Öğretim materyallerinizi düzenli olarak değiştirmeniz ne kadar önemli? Bunu en iyi hangi teknolojinin destekleyeceğini düşünüyorsunuz?

14. Yapılması gereken değişikliklerin başka biri tarafından yapılması ne kadar mümkün? Yoksa bütün değişiklikleri kendim mi yapmak zorundayım?

15. Öğretim yaparken yeni bir teknoloji kullanmanın karşılığı olarak ne alacağım? Yapabileceğim tek yenilik yeni bir teknoloji kullanmak mı yoksa derslerimde bu teknolojiyi kullanarak öğretim yöntemimi değiştirip daha iyi sonuçlar alabilir miyim?

16. Bu teknolojiyi kullanmanın riskleri nelerdir?

Lisans

 Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License için ikon

Aksi belirtilmedikçe, Dijital Çağda Öğretim 2. Baskı tarafından Açık Mektep bir Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License altında lisanslanmıştır.

Bu Kitabı Paylaş